کدخبر : 32653 |

معرفی شخصیت امامزادگان، ظرفیتی برای ارائه خدمات فرهنگی و خدمات اجتماعی


معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه هشت هزار و ۷۶۸ بقعه متبرکه در سامانه جامع مدیریت بقاع متبرکه ثبت شده است، گفت: در پرتو معرفی شخصیت امامزادگان، ظرفیتی در بقاع متبرکه برای ارائه خدمات فرهنگی و خدمات اجتماعی ایجاد شده است.

به گزارش بقاع خبر، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان در نشست خبری کنگره ملی امامزاده یحیی بن زید (ع) که روز (۲۸ دی ماه) در ساختمان شهید سلیمانی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، با تاکید بر اینکه به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی امامزادگان باید به قطب فرهنگی کشور تبدیل شوند، اظهار کرد: در سازمان اوقاف و امور خیریه فعالیت‌هایی در این زمینه (تبدیل امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی کشور) در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بسیاری از امامزادگان شخصیت‌های علمی و فرهیخته‌ای بودند که تأثیرگذاری‌های مهمی در سطح جامعه داشتند، افزود: بسیاری از امامزادگان همچون امامزاده یحیی بن زید (ع)  فعالیت‌هایی را در زمینه های مختلف داشتند که توسط حُکام جور به شهادت رسیدند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در پرتو معرفی شخصیت امامزادگان، ظرفیتی در بقاع متبرکه برای ارائه خدمات فرهنگی و خدمات اجتماعی ایجاد شده است، تصریح کرد: هشت هزار و ۷۶۸ بقعه متبرکه در سامانه جامع مدیریت بقاع متبرکه ثبت شده است.
در ادامه این نشست، حجت‌الاسلام سلیمانی‌فر دبیر اجرایی کنگره ملی امامزاده یحیی بن زید (ع) و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان گفت: با برگزاری کنگره امامزاده یحیی بن زید (ع) بنا داریم با رویکرد تقریب مذاهب اسلامی وحدت را در این دوره حساس تقویت کنیم.
وی یادآور شد: این کنگره از نظر علمی در سطح ملی است اما از جهت اجرایی، کنگره‌ای بین‌المللی است چرا که از ۲۰ کشور دنیا چهره‌های مطرح جهان اسلام و مقاومت در این کنگره حضور دارند.
دبیر اجرایی کنگره ملی امامزاده یحیی بن زید (ع)  در پایان خاطرنشان کرد: کنگره ملی یحیی بن زید (ع) ساعت ۸ صبح چهارم بهمن ماه به فضل الهی و در ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در محل دانشگاه گنبد کاووس برگزار می شود و اختتامیه این کنگره همان روز در حرم این امامزاده عظیم‌الشان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با حضور علما، استاندار گلستان، نماینده ولی فقیه این استان و سایر مقامات و سخنرانی آیت‌الله حسینی بوشهری امام جمعه قم برگزار خواهد شد.

مربوطه به : أماكن مذهبيفرهنگیهنرمنداناجتماعیمیراث و گردشگریمعارفدین و اندیشهامامزادگاناخباراخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :