کدخبر : 32432 |

اهالی محله چهل اختران قم در انتظار پایان بلاتکلیفی طرح توسعه امامزاده موسی مبرقع(ع)


اهالی محله چهل اختران قم در آستانه سفر ریاست محترم جمهور به استان قم خواستار پایان بلاتکلیفی طرح توسعه امامزاده موسی مبرقع(ع) هستند.

به گزارش بقاع خبر؛ در جریان سفر رهبر معظم انقلاب به شهر مقدس قم در سال ۸۹، ساماندهی و آزادسازی محدوده بافت فرسوده چهل اختران و توسعه امامزاده موسی مبرقع(ع) به عنوان یکی از پروژه‌های عمرانی در دستور کار قرار گرفت؛ اما با گذشت ۱۱ سال از آغاز عملیات عمرانی، این پروژه بدون پیشرفت لازم همچنان بلاتکلیف است و همین امر موجب شده تا مردم این محله، از اوضاع نابسامان و زندگی در میان خرابه‌ها گلایه مند باشند.

مدیر اجرایی «حرم امامزاده موسی مبرقع(ع)» در گفت وگوی رادیویی برنامه «قم گشت» صدای مرکز قم به طرح توسعه حرم امامزاده موسی مبرقع(ع) و محله چهل اختران اشاره و ابراز کرد: چندین سال است این طرح هنوز اجرایی نشده و مشکلات بسیاری برای مردم این محله ایجاد کرده است.

حجت‌الاسلام صدر افزود: حرم مطهر امامزاده موسی مبرقع(ع) مورد توجه امام خمینی(ره) و علمای بزرگوار بوده است؛ در سفر پر خیر و برکت رهبر معظم انقلاب به قم نیز بودجه‌ای برای اجرای طرح به تصویب رسید که در آغاز به صورت منسجم شروع شد ولی با مشکلاتی مواجه شدیم چرا که متولی خاصی برای آن تعیین نشد و هر دستگاه گوشه‌ای از کار را دست گرفت.

وی تصریح کرد: عدم وحدت رویه و نقشه راه برای اجرای طرح توسعه، سبب شد هم بودجه سفر رهبری به اتمام برسد و هم پروژه به سرانجام نرسد و وضعیت نامناسبی را در این محله شاهد باشیم مثلا تملک و تخریب املاک در طرح به صورت نامنظم بوده و همین مسئله آسیب‌های اجتماعی فراوانی را به وجود آورده و تصویری ناهمگون و زشت را از شهر ارائه می‌دهد.

صدر با بیان اینکه امیدواریم در دولت جدید، شاهد حرکتی جهادی و برای به سرانجام رسیدن طرح توسعه باشیم گفت: اینگونه نباشد که باز هم هر نهاد، کار را به گردن دیگری بیندازد البته در سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به قم درصدد تصویب بودجه‌ای مناسب برای طرح هستیم./س.

مربوطه به : أماكن مذهبياجتماعیسیر و سفرفضای مجازیاخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :