کدخبر : 32413 |

ویژگی مهم مسلمان واقعی چیست؟


آیت الله توکل در سخنانی در مسجد مقدس جمکران گفت: ملاک مسلمان واقعی بودن به نماز و روزه و سفر زیارتی نیست، بلکه مسلمان واقعی باید صدق در گفتار و امانتدار باشد.

 

به گزارش بقاع خبر، آیت الله سید رحیم توکل از اساتید برجسته اخلاق شهر مقدس قم و عضو مجلس خبرگان رهبری، شب گذشته در اجتماع متوسلان مهدوی سه شنبه های مسجد مقدس جمکران گفت: ملاک مسلمان واقعی بودن به نماز خواندن، روزه گرفتن، خیرات کردن و زیاد به سفرهای زیارتی رفتن نیست؛ مسلمان واقعی باید دو ویژگی مهم را داشته باشد و این دو ویژگی در رفتار و اعمالش وجود داشته باشد که یکی صدق در گفتار و دیگری امانت داری است.

وی ادامه داد: مسلمان واقعی را باید به صدق گفتار و امانت داری امتحان کنید.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: این مردم همه نزد مسئولین امانت هستند. مسئولین به این مردم عزیز نگاه کنید، جان خواستید دادند مال خواستید داد ند، در جنگ و تظاهرات مردم با اخلاص آمدند؛ حالا این مردم عزیز از ما و مسئولین می خواهند که راست بگویند و وعده دروغین نگویند. خون و عزت و جان این مردم امانت در دست مسئولین است پس ای مسئولین امانت داری کنید.

آیت الله توکل اظهار کرد: فراموش نکنید هر مسئولی اگر بینی و بین الله توان این مسئولیت را ندارد باید کنار برود و آن کسی که می تواند بیاید. به هر عنوانی تو نمی توانی باید کنار بروی، هشت سال گذشته چقدر مردم گرفتاری کشیدند، پس مسئولی اگر توان انجام کار را ندارد، باید کنار برود.

وی افزود: امنیت و عزت الان ایران را جوانان روی مین رفته در جبهه ها به دست آوردند و مسئولین باید با تمام توان این خون را حفظ کنند. بعد از بدحجابی امروز می بینیم که بی حجابی در جامعه زیاد شده آیا شهدا برای این جان دادند که زن ها امروز بی حجاب بیرون بیایند؟!

آیت الله توکل بیان کرد: برای هر یک صندلی مسئولین هفتاد و اندی شهید شدند تا این آقای مسئول اینجا بنشیند، اگر حریف نیستید و نمی توانید کنار بروید اگر کنار نروید و نتوانید کاری انجام دهی آن حقوقی که میگیرید مال حرام است./س.

مربوطه به : فرهنگیمعارفدین و اندیشهعلماعرفااخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :