کدخبر : 3150 |

ضرورت سوق دادن واقفان به سمت نیازهای جامعه


سیاست کلی سازمان اوقاف و امور خیریه ورود در زمینه نیازهای جدید جامعه و انطباق آن با موضوع وقف است. پرداختن به مباحثی چون علوم و فنون، اشتغال، معیشت، آزادی زندانیان و فعالیت‌های قرآنی را از جمله مهمترین موضوعات سازمان اوقاف و امور خیریه است.

به گزارش بقاع خبر از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران : عابدین فقیه نصیری معاون فرماندار تنکابن در آیین تودیع و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تنکابن اظهار داشت: مسئولیت فرصت خوبی است که برای حفظ اسلام و خدمت کردن استفاده شود.

فقیه نصیری با تاکید بر اینکه خدمت کردن به جامعه باید به فرهنگ تبدیل شود، بیان داشت: در دوران مسئولیت باید شاهکارهایی صورت گیرد که ماندگار باشد تا هر مسئول بعد از هر تودیع خوشحال باشد.

وی تصریح کرد: مسئول باید با برنامه باشد و تا در پایان خدمتش مردم به قضاوت مسئولیتش بپردازند.

معاون فرماندار تنکابن با بیان اینکه وقف هم اقتصاد است و هم فرهنگ، ادامه داد: نیات واقفین باید به سوی نیازهای روز جامعه سوق داده شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین نیز در گفتگو با ایرنا گفت: براساس سیاست‌های جدید، این اداره کل به دنبال بهره‌گیری صحیح و مطلوب از موقوفات در حوزه نیازهای روز جامعه است.

حجت‌الاسلام سیدمصطفی مجیدی با تبین فعالیت‌های این اداره کل در زمینه موضوعات و نیازهای روز جامعه گفت : سیاست کلی سازمان اوقاف و امور خیریه استان ورود در زمینه نیازهای جدید جامعه و انطباق آن با موضوع وقف است.

وی، پرداختن به مباحثی چون علوم و فنون، اشتغال، معیشت، آزادی زندانیان و فعالیت‌های قرآنی را از جمله مهمترین موضوعات سازمان اوقاف و امور خیریه دانست و تصریح کرد: این اداره کل به دنبال هدایت موقوفات در چنین موضوعاتی خواهد بود.

وی ادامه داد: براساس همین سیاست، اقدامات مشاوره‌ای و کارشناسی‌های مختلف در حال انجام بوده تا به این وسیله واقفان بتوانند موقوفات خود را در زمینه مسایل و نیازهای روز جامعه وقف کنند تا این سنت الهی بتواند به بهترین شکل ممکن در جامعه اثرگذار باشد.

حجت الاسلام مجیدی اضافه کرد: خوشبختانه در حال حاضر وقف توانسته مشارکت جدی و موثری را در جامعه تجربه کند و واقفان نیز در این زمینه حضور قابل توجهی را از خود نشان داده‌اند چرا که موضوع وقف می‌تواند بسیاری از مشکلات اجتماعی، علمی، فرهنگی و اقتصادی جامعه را برطرف کند.

وی اظهار داشت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین امسال براساس همین رویکرد اقدامات زیادی را در زمینه فعالیت‌های قرآنی، اهدای جهیزیه به زوج‌های جوان، دارو و درمان و آزادسازی زندانیان به انجام رسانده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین یادآور شد: امیدواریم با هدایت وقف به سمت نیازهای روز جامعه بتوانیم شاهد اثرگذاری هر چه بهتر این سنت الهی در جامعه، به ویژه در استان قزوین باشیم.

استان قزوین ۸۱۴ موقوفه ثبت شده دارد

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیواقفیناخبارآخرین خبراخبارپایگاهاخبار وقفدسته‌بندی نشدهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :