کدخبر : 31967 |

فاطمه اسدی ؛ اولین شهیده مفقودالاثر


مراسم تشییع این بانوی شهیده ۲۵ آبان ماه جاری در سنندج برگزار خواهد شد و این مراسم از میدان آزادی شروع و پس از سخنرانی دختر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به طرف میدان انقلاب تشییع می‌شود تا در کنار آرامگاه امامزاده هاجره خاتون (س) خواهر گرامی امام رضا (ع) به خاک سپرده شود.

به گزارش بقاع خبر ؛ پیکر مطهر نخستین بانوی شهید مفقودالاثر فاطمه اسدی  که به دست حزب دموکرات‌ کردستان به شهادت رسیده بود،‌ در ارتفاعات چهل‌چشمه تفحص شد پس از تشیع در تهران ، مشهد ، قم روز ۲۵ آبان از میدان آزادی سنندج شروع و پیکر وی در امامزاده هاجره خاتون به خاک سپرده می شود.

سردار باقرزاده درباره نحوه شهادت شهیده فاطمه اسدی، می گوید: شوهر این بانوی شهیده چون برای پایگاه سپاه در حسین آباد چاه حفر کرده بود، توسط عوامل ضدانقلاب به او لقب جاسوس دادند. به همین خاطر او را اسیر و سپس به زندان دولتو منتقل کردند.

بانو اسدی در این زمان پیگیر آزادی شوهرش شد. حزب دموکرات از او طلب ۲۰۰ هزار تومان پول کرد و بانو اسدی برای تأمین این پول تمام زندگی‌اش را به حراج گذاشت و با پولی که تهیه کرده بود به ضدانقلاب مراجعه کرد.

ضد انقلاب پول را از او گرفت، اما در اوج خباثت نه تنها شوهرش را آزاد نکرد، بلکه او را هم اسیر کرد. در آن حین نزاعی در گرفت و بانو اسدی همراه با چند نفر از سپاهی‌ها تیرباران شد و در ارتفاعات چهل چشمه دفن شد. بعد از شهادت او، پسر کوچکش به دلیل نبود سرپرست در گهواره از دنیا رفت و شوهرش نیز بعد از ۳ سال از زندان دولتو آزاد شد.

تفحص نخستین بانوی شهیده مفقودالاثر

شهیده اسدی 

خبر تفحص پیکر مطهر شهیده فاطمه اسدی، روز دوشنبه (دوشنبه ۱۷ آبان ماه) از سوی سردار سیدمحمدباقر باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح به دختر این شهیده که تنها بازمانده این خانواده بود، داده شد.

سردار سید صادق حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این شهیده بزرگوار گواه شقاوت و خون خواری گروهک دموکرات به سرکردگی عبدالله هجری است و با استناد به این جنایات دست مدعیان حقوق بشر به خوبی رو می‌شود.

وی افزود: پیکر شهیده فاطمه اسدی اولین شهیده زن کشور بعد از ۳۷ سال در اطراف روستای نرگسله از توابع شهرستان دیواندره تفحص شده است.

مراسم تشییع پیکر شهیده فاطمه اسدی ۲۵ آبان در سنندج برگزار می شود .

مراسم تشییع پیکر شهیده فاطمه اسدی ۲۵ آبان در سنندج برگزار می شود

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت : پیکر این بانوی شهیده توسط گروه‌های تفحص شهدا پیدا شد و این اولین بار است که پیکر مطهر یک بانوی شهیده تفحص شده توسط گروه‌های تفحص کشف می‌شود.

سردار حسینی اعلام کرد: مراسم وداع با شهیده فاطمه اسدی اولین شهیده تفحص شده کشور در شهرهای مشهد، قم و تهران نیز برگزار می‌شود و سپس پیکر مطهر بانوی شهیده برای تشییع و خاکسپاری به سنندج منتقل خواهد شد.

وی افزود: به منظور برگزاری مراسم در شأن این بانوی شهیده نشست برنامه‌ریزی تشییع پیکر اولین شهیده زن تفحص شده در کشور به میزبانی سپاه بیت‌المقدس کردستان و با حضور مسئولین ارشد استانی و فرماندهان نظامی و انتظامی تشکیل شد.

سردار حسینی خاطرنشان کرد: مراسم تشییع این بانوی شهیده ۲۵ آبان ماه جاری در سنندج برگزار خواهد شد و این مراسم از میدان آزادی شروع و پس از سخنرانی دختر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به طرف میدان انقلاب تشییع می‌شود تا در کنار آرامگاه امامزاده هاجره خاتون (س) خواهر گرامی امام رضا (ع) به خاک سپرده شود.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: مراسم تشییع شهیده فاطمه اسدی به صورت زنده از شبکه استانی کردستان نیز پوشش داده خواهد شد.

ماجرای دردناک شهادت بانوی شهیده تازه تفحص شده + فیلم

مربوطه به : اجتماعیشهدااخبارآخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :