کدخبر : 31904 |

احداث دو صحن برای حرم امامزاده احمد(ع) خاکفرج/ تکمیل بیمارستان نیمه‌کاره الهادی


رئیس اوقاف ناحیه دو شهرستان قم گفت: بر اساس تفاهم اوقاف با مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، دو صحن جدید برای حرم امامزاده احمد(ع) منطقه خاکفرج احداث خواهد شد.

بهه گزارش بقاع خبر؛ حجت‌الاسلام اسدپور در جریان تور رسانه‌ای بازدید از بقاع متبرکه و در جمع خبرنگاران و عکاسان خبری رسانه‌های استانی در حرم امامزاده عبدالله ابیض(ع) اظهار کرد: این امامزاده از نوادگان امام سجاد(ع) هستند و وفاتشان هم حوالی سال ۲۸۵ قمری بوده است.

وی افزود: بیش از ۴۰۰ امامزاده در قم مدفون هستند که شاخص‌ترین آنها حضرت فاطمه معصومه(س) است.
رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان قم با اشاره به محدوده جغرافیایی این ناحیه گفت: از جعفریه و سلفچگان تا مجموعه بین راهی مهتاب، زیر نظر اداره اوقاف ناحیه دو اداره می‌شوند.

وی ادامه داد: صحن جدید بقعه متبرکه امامزاده عبدالله ابیض(ع) در ۳۰۰ متر مربع با اعتباری ۱۲ میلیارد ریالی احداث شده و رضایتمندی زائران را در پی داشته است.

اسدپور با بیان اینکه آرامستانی هم در جوار این حرم مطهر وجود دارد گفت: در مجموع تلاش می‌شود امکاناتی با محوریت بقاع متبرکه به وجود بیاید که به نفع مردم باشند.

رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان قم با اشاره به ۵ هزار متر مربع محوطه‌سازی و سنگفرش انجام شده با مشارکت خیرین و شهرداری منطقه در بقعه متبرکه امامزاده عبدالله ابیض(ع) عنوان کرد: بهسازی محوطه همچنان در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: از دیگر طرح‌های اوقاف ناحیه دو می‌توان به احداث دو صحن ۲۰۰ متری در دو طرح حرم مطهر امامزاده احمد(ع) خاکفرج اشاره کرد که طی توافق با مرکز خدمات حوزه‌های علمیه ساخته می‌شوند؛ طراحی و نقشه‌کشی این پروژه آغاز شده و به زودی شاهد عملیات اجرایی خواهیم بود.

اسدپور عنوان کرد: بیمارستان نیمه کاره موجود در جوار این بقعه هم بر اساس مصوبه استانداری و طی هماهنگی بین اوقاف، مرکز خدمات حوزه علمیه، معاونت اداری استانداری و مجموعه برنامه‌ریزی و بودجه ریاست جمهوری در آینده نزدیک تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شود.

رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان قم افزود: بخش عمده هزینه‌های بقاع متبرکه از منابع درآمدی همان اماکن یعنی حق الدفن، نذورات و کمک‌های خیرین تامین می‌شود و امیدواریم با اطلاع‌رسانی صورت گرفته توسط رسانه‌ها، شاهد کمک‌های بیشتر نیکوکاران و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی باشیم./س.

مربوطه به : امامزادگاناخبارآخرین خبراخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :