کدخبر : 31906 |

شبستان جدید حرم امامزاده احمد بن قاسم(ع) قم احداث می‌شود


مسئول بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه اوقاف ناحیه یک گفت: شبستان حرم مطهر امامزاده احمد بن قاسم(ع) با اعتباری ۶۰ میلیارد ریالی و در مدت زمان دو سال احداث می‌شود.

به گزارش بقاع خبر؛ غلامرضا بخشی در جریان تور رسانه‌ای بازدید از بقاع متبرکه و در جمع خبرنگاران و عکاسان خبری رسانه‌های استانی در حرم امامزاده احمد بن قاسم(ع) اظهار کرد: عملیات احداث شبستان این بقعه متبرکه در مساحتی ۴۰۰ متر مربعی در حال انجام است.

وی افزود: سابق بر این، حسینیه‌ای با سازه‌ای سبک و غیر مقاوم در این مکان بنا شده بود که با توجه به شرایط نا ایمن و افزایش زائران، بازسازی آن در دستور کار قرار گرفت.

آغاز فعالیت رسمی پژوهشکده وقف با اخذ مجوز از شورای عالی حوزه علمیه

رحلت آيت‏ اللَّه “سيد محمد فيروز آبادي يزدي” (1305 ش)

مسئول بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان قم با اشاره به ثبت رسمی بنای این بقعه توسط میراث فرهنگی عنوان کرد: بر این اساس طرح اولیه توسط مشاور پروژه تهیه و به تایید وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رسید و بعد از تایید توسط سازمان اوقاف و امور خیریه، برای اجرا ابلاغ شد.

وی ادامه داد: برای تکمیل این پروژه ۶۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده که تاکنون ۳۰ میلیارد ریال از این مبلغ از محل منابع بقعه متبرکه تامین شده است.

بخشی خاطرنشان کرد: برآورد اولیه برای احداث این شبستان، حدود دو سال است که امیدواریم با تامین بقیه اعتبارات در موعد مقرر به پایان برسد./س

مربوطه به : آخرین خبراخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :