کدخبر : 31787 |

بازدید قائم مقام وزیر اوقاف و امور دینی عمان از نمایشگاه «دستاوردهای نهاد وقف»


قائم مقام وزیر اوقاف و امور دینی عمان پس از دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی با حضور در نمایشگاه «دستاوردهای نهاد وقف» از تمامی غرفه‌های این نمایشگاه و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت شده از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه، بازدید کرد.

به گزارش بقاع خبر به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با قائم مقام وزیر اوقاف و امور دینی عمان با بیان اینکه از هر نوع ارتباط بین سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری ایران و وزارت اوقاف و امور دینی عمان استقبال می‌کنیم، اظهار کرد: ما پیشرفت‌های علمی را طبق نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی برای کل مسلمانان می‌دانیم و وظیفه خودمان می‌دانیم تا به کل عالم اسلام و مسلمین جهان خدمت‌رسانی کنیم.

وی با اشاره به وجود قانون مدون برای اوقاف در ایران، تصریح کرد: ما در سازمان اوقاف و امور خیریه مرکز اسنادی داریم که در آنجا تمام اسناد وقفی را حفظ کرده‌ایم و سندهای تاریخی را در آنجا ترمیم می‌کنیم.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: اوایل انقلاب اسلامی یک بخشی را به سازمان اوقاف واگذار شد و آن بخش فعالیت‌های مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بود؛ ما در کشورمان استان به استان مسابقه برگزار می‌کنیم و پس از مسابقات ملی، نفرات که انتخاب شدند در مسابقات بین‌المللی شرکت می‌کنند؛ در دوره مسابقات بین‌المللی اخیر با وجود شیوع ویروس کرونا، به‌صورت مجازی مسابقات را با حضور نمایندگانی از ۶۷ کشور جهان برگزار کردیم.
قائم مقام وزیر اوقاف و امور دینی عمان نیز خواستار انتقال تجربیات سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران و وزارت اوقاف و امور دینی عمان شد.
انتهای خبر/

مربوطه به : اجتماعیواقفینآخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: , , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :