کدخبر : 31774 |

فعالیت‌های دانش‌بنیان و افزایش سرمایه اجتماعی سازمان اوقاف


معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت با بیان اینکه فعالیت‌های دانش‌بنیان فرصت‌های جدیدی را پیش‌روی جوانان می‌گذارد، گفت: فعالیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه دانش‌بنیان‌ها باعث امیدآفرینی می‌شود و همچنین باعث می‌شود تا سرمایه اجتماعی این سازمان افزایش پیدا کند.

فعالیت‌های دانش‌بنیان باعث افزایش سرمایه اجتماعی سازمان اوقاف می‌شود

به گزارش بقاع خبر به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، دکتر عباس شیراوژن معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت با حضور در نمایشگاه «دستاوردهای نهاد وقف» و بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: به نظرم فعالیت‌های دانش بنیان به این دلیل که می‌تواند در جامعه امیدآفرین باشد، اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های دانش‌بنیان فرصت‌های جدیدی را پیش‌روی جوانان می‌گذارد، تصریح کرد: ما معمولا در گذشته در بخش‌های دانش‌بنیان مصرف کننده و واردکننده بودیم و فرصت‌های اشتغال خیلی خوبی نداشتیم؛ این فعالیت‌ها (دانش‌بنیان‌ها) باعث ارزآوری می‌شود و در زمینه خنثی‌سازی تحریم‌ها نیز به ما کمک می‌کند.
معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت عملکرد سازمان اوقاف در زمینه فعالیت‌های دانش‌بنیان را فوق‌العاده توصیف کرد و افزود: زمانیکه مشاهده کردم که سازمان اوقاف و امور خیریه از فضای سنتی به سوی سرمایه‌گذاری در دانش بنیان‌ها سوق پیدا کرده، واقعا شگفت زده شدم؛ واقعا جا دارد که به مسئولان سازمان برای چنین فعالیت‌هایی خداقوت بگویم.
شیراوژن با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه دانش‌بنیان‌ها در ابتدای مسیر قرار دارد، گفت: این فعالیت‌ها در درازمدت ثمرات و آورده‌های بیشتری خواهد داشت؛ فعالیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه دانش‌بنیان‌ها باعث امیدآفرینی می‌شود و همچنین باعث می‌شود تا سرمایه اجتماعی سازمان اوقاف افزایش پیدا کند.
وی با تاکید بر ضرورت ترویج سنت حسنه وقف در جامعه، خاطرنشان کرد: ماندگاری وقف بسیار مهم است و فواید و برکاتش به جامعه نفع می‌رساند؛ باید تلاش کنیم تا مردم با سرمایه کم هم در این امر خیر مشارکت داشته باشند.

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیواقفینآخرین خبراخبارپایگاهاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :