کدخبر : 31010 |

رویه های ناصواب برخی مسئولان به مثابه تیز کردن چاقو برای گردن خود و فرزندا ن


دکتر نوکلی در برنامه سوره که با اجراء دیانی برگزار می شود در روز تاسوعای حسینی با اشاره به رویه ناصواب برخی از مسئولان در خصوص ثروت اندوزی وتدارک پست و مقام برای خود، فرزندان و منسوبان گفت: مسئولانی که برای خود ، فرزندان، خانواده و منسوبان خود ثروت اندوزی می کنند و پست و مقام تدارک می بینند در حال تیز کردن چاقو برای گردن فرزندان، خانواده و منسوبان خود هستند.

به گزارش بقاع خبر؛ کارشناس مذهبی شبکه چهار سیما در گفتگو با مسعود دیانی در ویژه برنامه سوره شبکه چهار سیما در ویژه برنامه تاسوعا حسینی در سیمای جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برخی رویه های بنیان نهاده شده از سوی خلیفه سوم اعم ازرواج اشرافی گری، انتصاب های قومی ، قبیله ای ، فامیلی ، بخشش بیت المال به منسوبان ، نزدیکان ، چپاول بیت المال، بی توجهی عثمان به تذکرات و توصیه های حضرت علی ع ، ظلم وستم در حق بزرگانی چون مالک اشتر ، ابوذر و تبعید آنان از شهر و کاشانه خود، بنا نمودن کاخ سبز توسط  معاویه و ثروت اندوزی آنانی که دسترسی به بیت المال داشتد گفت: این رویه های ناصواب در ابتداء موجب اعتراض و شورش در سرزمین های اسلامی  برعلیه منصوبان  خلیفه و در نهایت موجب روی آوردن معترضان به مدینه و کشته شدن عثمان شد.

استاد تاریخ جناب توکلی در این برنامه زنده عامل اصلی بنیان نمودن این رویه ها را خلیفه سوم نامید و افزود : در محاصره خانه معاویه که حاکم شام بود با تصور این که بعد عثمان او که حاکم شام است . به عثمان کمک نکرد و کشته شدن او را به نظاره نشست .

وی با استناد به رخ داد مذکور گفت :  مسئولانی که امروز برای خود، فرزندان، خانواده و منسوبان خود ثروت اندوزی می کنند و پست و مقام تدارک می بینند باورشان بشود در حال تیز کردن چاقو برای گردن  فرزندان ، خانواده و منسوبان خود هستند.

علی سامعی

انتهای پیام/

 

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیسینما و تلویزیونمعارفدین و اندیشهمناسبت هاآخرین خبراخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :