کدخبر : 31004 |

نذری های محرم را صرف طرح احسان، نیکو کاری وهمدلی درایام کرونا کنیم


حجت الاسلام و المسلمین شیرازی در هشتمین شب عزاداری امام حسین ع و یارانش در مسجد امام رضا حکیمیه تهرانپارس، با اشاره به وضعیت سخت زندگی برخی افراد در این روزها به دلیل شیوع کرونا برضرورت مشارکت همگانی در طرح احسان، نیکو کاری و همدلی و صرف نذری های مرسوم محرم تاکید نمود.  

به گزارش بقاع خبر؛ حجت الاسلام و المسلمین شیرازی با گرامی داشت یاد خاطره سید وسالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین ع و یاران با وفایش با بیان احادیثی در خصوص آثار و برکات بخشش و سخاوت و تاثیر بخل و خساست در زندگی انسان ها با اشاره به وضعیت سخت زندگی برخی افراد در این روزها به دلیل شیوع کرونا برضرورت مشارکت همگانی در طرح احسان ، نیکو کاری و همدلی و صرف نذری های مرسوم محرم تاکید نمود.

ایشان با استناد به روایات اهل بیت ع گفت: رزق و روزی انسان ها در بارگاه الهی مقررشده است . برخی روزی شان زیاد است و برخی کم ولی ازیک سو بخشش و سخاوت موجب برکت رزق و روزی و افزایش آن می گردد و از سوی دیگر گناه و معاصی نیز موجب کم شدن روزی و یا نرسیدن روزی به انسان روزی می شود و گاه روزی  مقرر می شود ولی گناه و معاصی باعث می شود آن به انسان نرسد.

شیرازی ضمن تاکید برضرورت بخشش و سخاوت در اسلام  بر موضوع صدقه نیز تاکید نمود وبا استناد به احادیث معصومین ع  افزود .: صدقه ضمن افزایش روزی از مرگ ناگهانی ، بلایا، مصیبت جلوگیری می کند و باعث نجات انسان از گرفتاری و شفا یافتن مریض می شود.

شیرازی با بیان حکایتی در خصوص اهتمام شیعیان هند به برپائی عزاداری امام حسین ع و شهیدان کربلا افزود .: دریکی ازشهرهای شیعه نشین هند فرمانداری ناصبی منصوب شد و برای جلوگیری از برپائی عزای امام حسین ع همه اموال و دارائی یکی از مریدان از اقامه کننده گان عزای امام حسین ع را توقیف نمود . محرم فرا رسید . پدر خانواده به همسر پیشنهاد نمود . حال که مالی برای اقامه عزای امام حسین ع نداریم تنها پسرمان را به بردگی بفروشیم وبا پول آن عزای اباعبدالله را اقامه کنیم . موضوع را با پسر در میان گذاشتند و پسر پذیرفت . در شهری دور تر از شهر خود فرزند را جهت بردگی بفروش رساندند . هنگام وداع فرزند و والدین خیلی گریه کردنند . اقای جلیل القدری که فرزند را به غلامی خریده بود علت را جویا شد . پسر گفت: صاحبان خوبی بودند. حضرت اباعبدالله الحسن ع فرمود . به نزد پدرت برو و عزای مرا برگزار کنید.

سوگواری هشتمین شب عزاداری حضرت اباعبدالله الجسین ویارانش درمسجد امام رضا ع با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز مسجد با مداحی و سینه زنی عزاداران امام حسین و یاران با وفایش با اطعام عزاداران به پایان رسید .

بهشته سامعی

 

مربوطه به : أماكن مذهبيمساجداجتماعیمناسبت هااخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :