کدخبر : 30900 |

بار دیگر موزه مسیحیت آغازین در تونس به روی عموم باز شد+تصاویر


موزه مسیحیت آغازین در تونس که تاریخ تأسیس آن به سال ۱۹۸۴ باز می‌گردد، یک بار دیگر به روی عموم باز شد.

بقاع خبر: به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از تونسیه، یک بار دیگر موزه مسیحیت آغازین در کارتاژ (قرطاج، از شهرهای تاریخی تونس) که تاریخ تأسیس آن به سال ۱۹۸۴ باز می‌گردد، به روی عموم باز شد.

باید گفت که تأسیس این موزه در چارچوب پویشی رقم خورد که سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد «یونسکو» با همکاری کانون ملی میراث راه انداخته بود.

موزه مسیحیت آغازین تونس، تعداد قابل توجهی از آثار باستانی ارزشمند کشف شده را در خود دارد که از آن جمله می‌توان به لوح‌های موزائیکی اشاره کرد که در جریان حفاری‌های کانون ملی میراث در فاصله سال‌های ۱۹۶۹ و ۱۹۷۰ کشف شده است.

این موزه همچنین در بردارنده برخی اکتشافاتی است که از سیرکوس ماکسیموس (بزرگترین ورزشگاه روم باستان) کشف شده است که از آن جمله می‌توان به سرستون کورینتی، قبرستان اسب‌ها و یک لوح موزائیکی اشاره کرد که تصویر ارابه‌ران‌های اسب‌های مسابقه در آن نقش بسته است.

موزه مذکور همچنین در بردارنده مجسمه معروف «غانیماد» و کرکس است که یک قطعه باستانی است که به صورت شکسته و چند تکه در حفاری‌های انبار زیرین در موقعیت باستانی‌ای که اخیرا با موزه مسیحی ادغام شد، کشف شد.

گشایش مجدد موزه مسیحیت آغازین در کارتاژ با سفر کنونی خانم ادری آزولای، مدیر کل یونسکو به تونس همزمان شد.

آزولای در جریان سفر خود از چند مورد از موقعیت‌های باستانی و تاریخی منطقه کارتاژ مانند موزه باستان، موقعیت حمام‌های آنتونیوس، بنادر فینیقی، موقعیت «توفات» و موقعیت خانه‌های رومی بازدید کرد.

انتهای پیام/

مربوطه به : أماكن مذهبيفرهنگیهنرمنداناخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :