کدخبر : 30848 |

افتتاح سلامتکده طب سنتی در آستان مقدس امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع)


همزمان با شب ولادت امام هشتم شیعیان امام رضا (ع) آستان مقدس امامزاده عینعلی و زینعلی (ع) مراسم افتتاحیه سلامتکده طب سنتی را با حضور دکتر خیر اندیش حکیم بزرگ طب سنتی و تیم همراهش برگزار کرد.

 

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز، این مراسم با اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. در ادامه دکتر حسین خیراندیش با اشاره به استقبال مردم از طب سنتی گفت: « در سال های اخیر از سال 98 تا کنون حدود 30 درصد از نسخه های کشور به طب سنتی کشیده شده اند. تمهیدات ما این است تا انشاالله به رده سوم ودوم و اول در جهان برسیم زیرا جهت گیری کارمان جهت گیری پژوهشی است.»

وی در ادامه افزود: «امروز مراسم رسمی افتتاح سلامتکده محله پونک در امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) برگزار شد، این سلامتکده توانسته  از وزارت بهداشت مجوز فعالیت خود را اخذ کند. در این سلامتکده 20 نفر از پزشکان و متخصصان طب سنتی که از همکاران قدیم من هستند فعالیت می کنند و هر یک از این افراد سوابق کاری بسیار بالایی دارند، ما پژوهش هایی را با یکدیگر انجام دادیم. این مرکز در غالب ساختمان پزشکان سجاد فعالیت می کرد که از این پس در غالب سلامتکده طب سنتی، مجموعه درمان هایی را در غالب طب سنتی به تمام بیماران ارائه می دهد.»

دکتر خیراندیش همچنین اظهار داشت: « چون این مکان محل اسکان و ویزیت استادان طب سنتی است از طریق کادر طب سنتی کشور هم  بیمارانی که نیاز به درمان دارند به این مکان ارجاع داده می شوند.» این مراسم با اجرای سرود و حرکات نمایشی ورزشی همچنین نمایش کلیپ فعالیت های امامزاده ادامه یافت.

 

مهدی مزینانی دبیر هیئت امناء و مدیر امامزاده عینعلی و زینعلی (ع) هم در ادامه درباره این مراسم به خبرنگار بقاع نیوز گفت: «  امامزاده عینعلی و زینعلی (ع) از نوادگان امام زین العابدین (ع) است که نزدیک به هزار سال است که به عنوان زیارتگاه محل حضور عاشقان اهل بیت (س) است. نزدیک به 6 سال است که درمانگاه سجاد امامزاده در خصوص طب سنتی خدماتی را ارائه می دهد، برای اینکه بتوانیم کارمان را گسترده تر و قانونمندتر کنیم به دو سالی می شد که پیگیر مجوز افتتاح سلامتکده بودیم که خوشبختانه موفق شدیم این مجوز را از دانشگاه علوم پزشکی ایران بگیریم و به عنوان اولین امامزاده، سلامتکده طب سنتی را در این آستان راه اندازی کنیم. همانطور که می دانید طب سنتی، طب اهل بیت (س) است لذا ما خواستیم در کنار این امامزادگان مقدس خدماتی را ارائه دهیم بنابر این مسیرخود را به سوی طب سنتی پیش بردیم».

وی در ادامه اشاره ای هم به هزینه استفاده از این سلامتکده کرد و اظهار داشت: « این سلامتکده زیر نظر مرکز افق فعالیت می کند، سعی کردیم هزینه ویزیت با توجه به وضعیت درآمد خانواده ها تعیین شود، البته آن دسته از افراد نیازمندی که مورد تایید مددکاران خیریه ساجدین ( که زیر نظر مرکز افق آستان فعالیت می کند) باشند، می توانند به صورت رایگان از خدمات سلامتکده استفاده کنند.»

مزینانی در ادامه اشاره ای هم به برنامه های اجرایی این آستان داشت و افزود: « ما در اینجا 23 نوع خدمات ارائه می دهیم. باشگاه فرهنگی، ورزشی سجاد آستان یک باشگاه الف در سطح کشور است که خانم ناهید کیانی ورزشکار این باشگاه توانسته است سهمیه المپیک بانوان را کسب کند، اینجا ما شورای حل اختلاف داریم که توانستیم مجوز تبدیل آن به مجتمع قضایی را بگیریم، صندوق خیریه ساجدین آستان و مرکز فیزیوتراپی هم خدمات ارائه می دهند، توسط بنیاد بین المللی صلوات که 400 هزار نفر عضو دارد در خصوص تهیه ارزاق، جهیزیه، درمان، کمک هزینه تامین مسکن و … خدماتی داده می شود. در خانه فرهنگ ساجدین 15 کلاس آموزشی و کارآفرینی برای بانوان سرپرست خانوار برگزار می شود همنچنین آشپزخانه آستان روزانه 40 تا 50 پرس غذای رایگان برای افراد نیازمندی که از شهرستان و پیرامون امامزاده مراجعه می کنند توزیع می کند، مرکز مشاوره پزشکی تخصصی مرکز هم نمونه دیگری از خدمات امامزاده است.»

مدیر استان امامزاده عینعلی و زینعلی (ع) در پایان گفت: « شیوع کرونا هم نتوانست فعالیت و خدمات امامزاده را به تعطیلی بکشاند. در طول این مدت ما با رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان فعال بودیم، روزانه بیماران بسیاری برای درمان مراجعه می کردند و کمک های بسیاری در حوزه تهیه ماسک و گان و … داشتیم.»

 

مربوطه به : أماكن مذهبياخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :