کدخبر : 30800 |

آئین غبار روبی امامزاده شعیب(ع) و امامزاده محمد(ع) کن برگزار شد


همزمان با دهه کرامت مراسم غبارروبی ضریح مطهر امامزاده شعیب (ع) و امامزاده محمد (ع) کن با حضور عطاء الله اسفندیار مسئول فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه شمال غرب تهران، مهدی آقایانی مدیریت امامزادگان شعیب(ع) و محمد (ع)، جمعی از مسئولان شهرداری منطقه 5 و مسئولان آستان مقدس امامزاده محمد (ع)همچنین اعضاء شورایاری و مدیر سرای محله کن ظهر روز یکشنبه 30 خرداد ماه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز، امامزاده شعیب (ع) از نوادگان امام موسی کاظم (ع) و امامزاده محمد(ع) از نوادگان امام زین العابدین (ع) هستند که مرقد مطهرشان مورد توجه عاشقان اهل بیت (ع) می باشد.

مسئول فرهنگی اداره اوقاف شمال غرب با اشاره به این مراسم گفت: « آئین غبار روبی امامزادگان دو یا سه بار در سال اجرا می شود که با توجه به دهه کرامت این مراسم در امامزادگان شعیب(ع) و محمد(ع) برگزار شد. ما علاوه بر مراسم غبار روبی و عطر افشانی امامزادگان، برنامه های متنوعی در طول این ایام داشتیم، برنامه تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه در  ایام دهه کرامت و برنامه جشن ویژه ولادت حضرت معصومه را با رعایت فاصله گذاری ها و پروتکل های بهداشتی برگزار کردیم و  همچنین ویژه برنامه ولادت امام هشتم  شیعیان امام رضا(ع) را در شب ولادت آن حضرت با رعایت شیوه نامه های بهداشتی خواهیم داشت.»

حجت الاسلام اسفندیار در ادامه درباره اجرای برنامه های فرهنگی در ایام کرونا اظهار داشت: « در طول  ایام کرونا بیشتر برنامه های فرهنگی امامزادگان به صورت مجازی برگزار می شود همچنین در طول این ایام در برخی از امامزادگان فعالیت های عمرانی صورت گرفت.»

ائین غبار روبی امامزادگان شعیب (ع) و محمد (ع) با تجلیل از خدمات مدیر و خادمان این امامزادگان از سوی مسئولان شهرداری و سرای محله کن پایان یافت.

مهدی آقایانی مدیر آستان مقدس امامزاده شعیب(ع) و امامزاده محمد(ع) ضمن گرامی داشت ایام دهه کرامت گفت: «برنامه امروز در راستای اهمیت حفظ ونگهداری بقاع متبرکه انجام شد. این دو امامزاده همواره مورد توجه زائران و گردشگران است و با وجود شیوع کرونا هنوز هم زائرانی از نقاط دور و نزدیک به زیارت این امامزادگان می آیند.»

وی در ادامه مشکل نبود تابلو راهنما در مسیر امامزاده را از معضلات امامزاده شعیب (ع) دانست و افزود: « متاسفانه در طول مسیر امامزاده شعیب(ع) تابلوی راهنمای مسیر وجود ندارد و اغلب زائران و گردشگران با مشکل مواجه می شوند. تا کنون نامه نگاری های مختلفی با شهرداری منطقه 5 داشتیم که همچنان منتظر پاسخ شان هستیم.»

حضور مسئولان شهرداری در این مراسم فرصتی شد تا خبرنگار بقاع نیوز دلیل عدم وجود تابلوی راهنما در مسیر را از آنها جویا شود. مهندس یاسر صباغ مدیر اجتماعی و فرهنگی ناحیه 2 منطقه 5 در پاسخ گفت: « در خصوص تابلوهای راهنمای پرچمی بحث حوزه ترافیکی شهرداری و علائم ترافیکی است که نصب تابلو نیاز به مجوز دارد در دستور کار قرار گرفته و انشا الله با ارجاع به معاونت فنی و عمران و ترافیک این مشکل حل خواهد شد. بحث مسیر تردد امامزاده شعیب(ع) هم بحث مرمت و لکه گیری مکاتباتی صورت گرفته بخشی از ان در ابتدای مسیر انجام شده و در ادامه مسیرهایی که نیاز به بهسازی دارند پس از بهسازی ادامه مسیر با آسفالت یا تراشه مرمت خواهد شد.»

علی مومنی مسئول فرهنگی امامزاده محمد (ع ) محله کن و معاونت امور ایثارگران پایگاه بسیج روستایی کن  از اجرای برنامه های اجرایی این امامزاده گفت: « با توجه به شیوع بیماری کرونا بیشتر برنامه های این آستان به صورت مجازی برگزار می شود. البته با همکاری سرای محله و بنیاد نیکوکاری برنامه های حضوری مانند ویزیت رایگان را در چند نوبت داشتیم و ویژه برنامه های مناسبت های مذهبی و ملی مانند لحظه تحویل سال و ولادت حضرت معصومه (س) با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شدو البته این آستان همچنان نیازمند یاری خیران در هر زمینه ای است. خیرینی که در زمینه های مختلف مهارت دارند می توانند با هماهنگی بخش فرهنگی آستان مقدس امامزاده محمد (ع) با ما همکاری کنند.

انتهای پیام/

مربوطه به : أماكن مذهبياجتماعیسیر و سفرمناسبت هااخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :