کدخبر : 30713 |

آئین تجلیل از خادمان و خیران حوزه شمال تهران


همزمان با روز تجلیل از اماکن متبرکه و امامزادگان، مراسم تجلیل از خادمان و مدیران امامزادگان شمال تهران و خیران آستان مقدس امامزاده صالح (ع) عصر روز چهارشنبه 26 خرداد ماه با حضور حجت الاسلام میرکریمی مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شمال تهران، حجت الاسلام مطهری معاون فرهنگی اداره اوقاف شمال تهران همچنین جمعی از مدیران و خادمان رسمی و افتخاری امامزادگان حوزه شمال تهران در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار بقاع نیوز، این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و عرض خیر مقدم توسط حجت الاسلام بی آزار تهرانی مدیر آستان مقدس امامزاده صالح (ع) شروع شد در ادامه  مراسم سخنان مقام معظم رهبری پیرامون اهمیت شرکت در انتخابات پخش شد.

امام خامنه ای” مدظله العالی” در بخشی از سخنانشان فرمودند: « انتخابات، انتخابات های سالمی است و اینکه گفته می شود رقابتی، به حمدالله رقابتی هم هست خوب دیدید مناظره ها را من درباره مناظره ها عرایضی دارم که بعد از انتخابات عرض خواهم کرد. ولی خب ملاحظه کردید در مناظرات نامزدهای محترم نشان دادند که کاملا رقابتی حرکت می کنند. معارضات فکری، معارضات زبانی در بین نامزدها وجود داشت که هر کدام آنها هم طرفداران خودشان را دارند، این هم بالاخره از جمله آن حقایق مسلم انتخابات های ما است. البته دشمنان همیشه از اول انقلاب تا امروز، از روزی که رفراندوم جمهوری اسلامی برگزار شد با 98 و اندکی بالاتر رای، آراء مردم را زیر سئوال بردند تا امروز همه انتخابات را زیر سئوال بردند.»

ایشان در ادامه فرمودند: « جالب این است که بعضی کشورها هستند که در میانه قرن 21 قبیله ای اداره می شوند. یعنی در زیر حکومت یک قبیله دارند مدیریت می شوند و اداره می شوند که اصلا بوی انتخابات هم به این کشورها نرسیده، مردم این کشورها اصلا نمی دانند صندوق رای چی هست فرق صندوق رای با صندوق میوه را نمی دانند چی هست؟ اینها هم تلویزیون ساده راه می اندازند که علیه انتخابات ما صحبت کنند و بگویند که انتخابات ایران دموکراتیک نیست. یک نکته دیگری که وجود دارد و قابل توجه است اینکه بعضی از کسانی که اظهار تردید می کنند در امر شرکت مردد هستند یا دلسردند، اینها قشرهای ضعیف جامعه هستند قشرهای محروم جامعه، این را من اطلاع دارم از نظر خواهی ها و نظر سنجی ها می دانم بعضی از قشرهای محروم جامعه هستند که اینها خب توقعات به جایی دارند و گلایه دارند از اینکه این توقعات برآورده نشده است. مسئله معیشت، مسئله مسکن، مسئله اشتغال واقعا بایستی مسئولان کشور به این مسائل می رسیدند، اینها گلایه مندند لذا دست و دلشان به انتخابات نمی رود و می گویند حالا مثلا شرکت کردیم چه می شود. به نظر من گلایه اینها به جاست اما تصمیم گیری شان به جا نیست بله گلایه هایشان درست است و باید به این گلایه ها رسیدگی می شد و دولت آینده باید حتما در صدر برنامه ها خود رسیدگی به این قشرها را قرار دهد، اما بحث بر این است که نرفتن پای صندوق رای و قهر کردن با صندوق رای مشکلی را حل نمی کند این مشکلات اگر بخواهیم درست حل شود به این صورت حل می شود که همه ما برویم پای صندوق رای و رای دهیم به کسی که معتقدیم می تواند این مشکلات را حل کند و گرنه اینکه چون ما گله داریم رای ندهیم به نظر من این درست نیست. بنا بر این من گلایه ها را قبول دارم ولیکن شرکت نکردن به خاطر این گلایه ها را قبول ندارم و حتما دولت آینده باید در موضع کار خود این ها را انجام دهد.»

رهبر انقلاب همچنین فرمودند: « یک نکته دیگر درباره جوانان است، بنده خیلی به جوانان اعتقاد دارم و معتقدم جوانان در همه مسائل عمده کشور پیشرو و پیشراه هستند. هم خودشان جلودار و پیشرو قضیه هستند و هم دیگران را به جلو حرکت می دهند در عین حال بنده انتظارم از جوانان عزیز کشور این است که حرکت به سمت صندوق های رای را و شرکت مردم را هر چه می توانند ترویج کنند بخصوص رای اولی هاکه عده کثیری رای اولی داریم در هر دوره ای از انتخابات، این ها حضورشان در انتخابات مانند جشن تکلیف سیاسی است.

آخرین نکته ای که می خواهم عرض کنم این است که بعضی ها با تحلیل های غلط می خواهند روحیه یاس و نوامیدی را در مردم تزریق کنند حالا از دشمن انتظاری نیست متاسفانه در داخل هم بعضی ها با بدبینی و تحلیل های ضعیف به معنی واقعی کلمه حرف هایی می زنند که می خواهند مردم را ناامید کنند من می گویم این غلط است مطلقا یاس و ناامیدی در کشور ما جایی ندارد ملت ما ملت قدرتمندی است ملت با اراده ای است، بنیه کشور ما قوی است. ما ملت بزرگی هستیم توانایی های زیادی داریم که از چشم دشمنانمان پوشیده نیست. ملت ما در بخش های مختلف هر جایی که همت کرد توانست کارهای بزرگ انجام دهد: اصل انقلاب از این قبیل بود، تشکیل جمهوری اسلامی از این قبیل بود. آخرین مورد همین مسئله واکسن کرونا است. خب جوانان ما منتظر نماندند و  در زمینه واکسن کار کردند تا رسیدند به واکسن، ما جزء 5 و 6 کشور دنیا شدیم که می تواند واکسن کرونا را تولید کند و زیر ساخت های خوبی هم دارد، ماهانه تعداد بسیاری تولید می شود و مراکز دیگر هم شروع کردند به تولید و این توانایی ملت را نشان می دهد. در زمینه ابزارهای دفاعی هم همینطور ما احتیاج به ابزارهای دفاعی داشتیم و به ما نمی فروختند بنده بارها این را گفتم خود جوانان ما شروع کردند و امروز خوب و بهتر و موثر ترش را در کشور داریم.  این ملت را نمی شود فراموش کرد این ملت با این توانایی ها، همت ها و بنیه قوی را نمی شود مایوس کرد بی خودی تلاش می کنند و آن کسانی که تحلیل های بی مورد می کنند آثار آن تحلیل ها یاس آفرینی است به نظر من آنها کار غلطی انجام می دهند. به دست اندرکاران انتخابات ضمن خسته نباشید سفارش می کنم که اولا تمهیدات لازم را برای سلامت مردم در هنگام حضور در پای صندوق های رای حتما ملاحظه کنند و پیش بینی کنند باید به گونه ای باشد که این شرکت مردم در پای صندوق رای به سلامت جامعه صدمه ای نزند. البته اعلام کردند مسئولان که در این زمینه تلاش می کنند بنده هم تاکید می کنم، ثانیا مشکل کمبود برگه ها در انتخابات است گله کردند که مثلا انتخابات ساعت 7 یا 8 شروع می شود برگه ها هنوز نرسیده است این مشکل را برطرف کنند نگذارند که جایی بدون برگه های تعرفه رای بماند، ثالثا در گزارش های مربوط به خارج از کشور به بنده گزارش شده است در بعضی از کشورها آمادگی های لازم به نحو مطلوب انجام نشده است من از وزارت کشور می خواهم که این قضیه را دنبال کنند چون وقتی باقی نیست  و رابعا با هر تخلفی هم برخورد کنند.»

در ادامه این مراسم خادمان آستان مقدس حرم رضوی با در دست داشتن پرچم متبرک گنبد ملکوتی ثامن الحج “علی ابن موسی الرضا(ع)” وارد محوطه برگزاری مراسم شدند و پرچم مقدس بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) را به اهتزاز درآوردند. این برنامه با اهداء لوح و تجلیل از خادمان و مدیران امامزادگان حوزه شمال تهران همچنین تقدیر از خیران آستان مقدس امامزاده صالح (ع) به پایان رسید.

انتهای پیام/

 

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :