کدخبر : 30591 |

خانه اوقاف امامزاده قاسم (ع) برای کمک به اقشار آسیب پذیر افتتاح شد


آیین افتتاحیه خانه اوقاف امامزاده قاسم ابن الحسن(ع) گلابدره صبح امروز پنج شنبه 30 اردیبهشت 1400 با حضور دکتر آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلت نظام و مدیر خانه های اوقاف استان تهران، دکتر مجتبی عبدالهی مدیر اداره کل اوقاف استان تهران، پرپنجی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)، محمد صادقی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شمیرانات، حجت الاسلام مطهری معاون فرهنگی اداره اوقاف شمیرانات، آل عوض مدیر خانه اوقاف امامزاده قاسم(ع) همچنین جمعی از مسئولان  در آستان مقدس امامزاده قاسم ابن الحسن(ع) گلابدره برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز، در ابتدای این مراسم اردشیر ال عوض مدیر خانه اوقاف امامزاده قاسم(ع) با اشاره به شناسایی آسیب های محله امامزاده قاسم(ع) گفت: « با مطالعه ای که طی 6 ماه داشتیم توانستیم اقدامات فرهنگی و اجتماعی همچنین آسیب های محله امامزاده قاسم(ع) را شناسایی و معرفی کنیم. نقاط ضعف و قوت محله مشخص شد و وظایف سازمان ها و نهادهای مستقر در محله را معلوم کردیم، با حدود 30 نفر از اهالی محله گفتگوی چهره به چهره داشتیم و توانستیم با مسائل اجتماعی محله به خوبی آشنا شویم، همچنین آموزش شهردارن کوچک را شروع کردیم تا بتوانیم در خانه اوقاف امامزاده قاسم به حل اسیب های محله امامزاده قاسم بپردازیم.»

دکتر آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این مراسم ضمن بیان اینکه باید با کسانی که دچار مشکل شده اند و ادامه مسیر برایشان سخت است همزبان شویم و کمکشان کنیم تاکید داشت: « بودن با مردم شعار یا فیلم بازی کردن نیست، بودن با مردم یعنی آنها را همانطور که هستند قبول کنیم. افراد آسیب دیده را باید ولی نعمت خود بدانیم و با اتکاء به پرودگار و توسل به ائمه و یاد خدا مشکل شان را حل کنیم. همت اداره اوقاف در انجام این کار متدین بودن را رنگ و لعاب می بخشد. تقاضا دارم در این حرکت که کمک به آسیب دیدگان اجتماعی است همه شرکت کنند.»

وی در ادامه سخنانش افزود: «فردی مرتکب اشتباه شده باید کمکش کنیم و محله را به گونه ای درست کنیم که تغییر بنیادی در آن شکل بگیرد هرکس توانایی دارد برای کمک به محله اش شهردار کوچک شود. دو کار را به شما توصیه می کنم اول اینکه نرم افزار کتاب عمر را در گوشی های خود نصب کنید و همه کارهای خوب یا بد خود را در این نرم افزار ثبت کنید. دومین تقاضایم این است نرم افزار بانک زمان را در گوشی هایتان نصب کنید و هر فرد توانایی های خود را در این نرم افزار اعلام کند تا در صورت نیاز اقشار آسیب پذیر بتوان از  افرادی که توانایی های خود را اعلام کرده اند کمک گرفت.»

در ادامه این مراسم دکتر مجتبی عبدالهی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران اشاره ای به فعالیت خانه اوقاف امامزاده قاسم(ع) داشت و گفت: «خانه اوقاف امامزاده قاسم(ع) در راستای شناسایی و معرفی اقشار آسیب پذیر فعالیت خود را از امروز رسما آغاز کرد. مدتی است که نهادها و دستگاه های مختلف دور هم جمع شدند و در ارتباط با آسیب های اجتماعی مانند بحث اعتیاد، بحث طلاق، بحث حاشیه نشینی و ناهنجاری های اجتماعی که در محله های تهران شاهدش هستیم مانند محله هرندی و سایر محله هایی از این دست تصمیم به راه اندازی خانه هایی برای کمک به اقشار آسیب پذیر گرفتند.»

وی در ادامه افزود: « خانه های کمک به اقشار آسیب پذیر در 21 نهاد و دستگاه در حال شکل گیری است مانند خانه کمیته امداد، خانه هلال احمر، خانه بهزیستی و سایر خانه ها به نیابت از هر دستگاهی راه اندازی می شوند. خانه اوقاف امامزاده قاسم(ع) سیزدهمین خانه از این خانه ها است که با هدف شناسایی و معرفی افراد آسیب دیده محله های گلابدره، دربند و امامزاده قاسم(ع) امروز افتتاح شد.»

وی همچنین اظهار داشت: «خانه اوقاف امامزاده قاسم(ع) فرد آسیب دیده مثل معلولی که نیازمند کمک است به خانه بهزیستی یا خانواده نیازمند یا کهنسالان نیازمند را به خانه کمیته امداد و با توجه به نوع آسیب به خانه هایی که با همین منظور شکل گرفته اند معرفی می کند.»

مربوطه به : اجتماعیواقفیناخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :