کدخبر : 30392 |

پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به اصرار بر دیدن حضرت ولی عصر ( عج)


وظیفه ما در عصر غیبت، برطرف کردن موانع ظهور، فراهم کردن زمینه ظهور و نزدیک شدن به حضرت با انجام وظایف خود است نه اصرار و الحاح به تشرف و ملاقات حضرت

به گزارش بقاع خبر از پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی : ایشان ذر پاسخ به پرسشی درباره اصرار برای «ملاقات» با امام زمان(عج) پاسخ گفته اند .: وظیفه ما در عصر غیبت، برطرف کردن موانع ظهور، فراهم کردن زمینه ظهور و نزدیک شدن به حضرت با انجام وظایف خود است نه اصرار و الحاح به تشرف و ملاقات حضرت . متن پرسش و پاسخ تقدیم می شود .
بیشتر بخوانید 

پرسش : آیا اصرار و الحاح به حضرت مهدی(عجل اللهتعالی فرجه) برای ملاقات و تشرف به محضر شریف ایشان کار مطلوب و پسندیده ای است؟
بیشتر پاسخ اجمالی:
وظیفه ما در عصر غیبت، برطرف کردن موانع ظهور، فراهم کردن زمینه ظهور و نزدیک شدن به حضرت با انجام وظایف خود است نه اصرار و الحاح به تشرف و ملاقات حضرت. آرى اگر درخواست ملاقات با حضرت در عصر غیبت به جهت بهره مندى از وجود او باشد و اینکه با این ملاقات، مورد عنایت خاص ‍ او قرار گرفته و به اطمینان قلبى برسیم و با تصرفى که ایشان مى کنند به کمالات نزدیک شویم، این ملاقات و اصرار بر آن مفید است، و گرنه این عصر غیبت است و قرار است که ایشان از دیدگان مردم غایب باشد.

پاسخ تفصیلی:
آنچه که مطلوب است و وظیفه ما در عصر غیبتبه حساب مى آید این است که بکوشیم تا موانع ظهورحضرت مهدی(عجل اللهتعالی فرجه) را بر طرف کرده و زمینه ظهورحضرت را فراهم نماییم. و نیز وظیفه داریم که به دستورات و وظایف خود عمل کنیم تا به قرب معنوى نسبت به حضرت نائل آییم.
آرى اگر درخواست ملاقات با حضرت در عصر غیبتبه جهت بهرهمندى از وجود او باشد و اینکه با این ملاقات، مورد عنایت خاص ‍ او قرار گرفته و به اطمینان قلبى برسیم و با تصرفى که ایشان مى کنند به کمالات نزدیک شویم، این ملاقات و اصرار بر آن مفید است، و گرنه این عصر غیبتاست و قرار است که امام زمان(عجل اللهتعالی فرجه) از دیدگان مردم غایب باشد تا چه مصلحتى اقتضا کند که در موردى ظهورکرده و کسى به ملاقات حضرت نایل شود. لذا باید صبر کرده و در این موقع حساس که عصر امتحان است به وظایف خود خوب عمل کنیم تا از امتحان سرافراز بیرون آییم.
آرى، اگر چه از ظاهر برخى از ادعیه تقاضاى ملاقات حضرت به دست مى آید ولى مى توان آن را حمل بر ملاقات در عصر ظهورکرد.

 

مربوطه به : فرهنگیاخبارآخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :