کدخبر : 30337 |

برای رونق کتابخوانی در حرم امام رضا ع طرح بدهید .


بعد اجرای طرح رواق کتاب از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در حرم اجرا که مورد استقبال بالای زائران و مجاوران حرم رضوی مواجه شد. معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی اقدام به فراخوان «مطالعه و کتابخوانی عمومی در حرم مطهر رضوی» کرد .

به گزارش بقاع خبر از آستان قدس رضوی : با هدف تشویق زائرین حرم حضرت امام رضا ع معاونت تبلیغات اسلامی  اقدام به فراخوان طرح ” مطالعه و کتاب‌خوانی عمومی در حرم مطهر رضوی ” کرده است که علاقه‌مندان می‌توانند طرح‌ها و ایده‌های خود به آستان مقدس امام رضا ع ارسال و از جوایز نفیس بهره‌مند شوند.

پیش از این هم طرح رواق کتاب از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در حرم اجرا و مورد استقبال بالای زائران و مجاوران حرم رضوی مواجه شد.

ملاک داوری پیشنهادات برای این فراخوان توجه به جایگاه قدسی حرم و امکانات حرم مطهر رضوی، توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص کتاب و کتابخوانی، ابتکاری و خلاقانه بودن طرح، توجه به حضور دائمی زائر در حرم مطهر رضوی، کم هزینه بودن و قابلیت اجرا با کمترین امکانات برای گروه های سنی مختلف است.

بیشتر بخوانید

مسابقات کتابت قرآن در پی اثبات گذشته خوشنویسی ایران است

قرعه‌کشی مسابقه کتابخوانی نماز ۲۸ بهمن برگزار می‌شود/ پخش زنده از سیمای مرکز قم

مسابقه بزرگ کتابخوانی نماز با حضور ۱۲ هزار شرکت کننده در استان قم

برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز به همت اوقاف قم/ ۱۰ بهمن پایان مهلت ثبت‌نام

کتاب و کتاب‌خوانی شاهراه تمدن‌سازی است و نهادها و سازمان‌ها نیز باید سهم خود را در این مهم ایفا کنند. یکی از نهادهایی که در این زمینه همواره ایفای نقش کرده، آستان قدس رضوی است که این بار نیز وارد میدان شده و گسترش کتاب و کتاب خوانی را مقصود قرار داده است.

مقام معظم رهبری در خصوص کتاب و کتابخوانی می فرمایند. : در منزل خودِ من، همه افراد، بدون استثنا، هرشب در حال مطالعه خوابشان میبرد. خود من هم همین‌طورم. نه این‌که حالا وسط مطالعه خوابم ببرد. مطالعه میکنم؛ تا خوابم میآید، کتاب را میگذارم و میخوابم. همه افراد خانه ما، وقتی میخواهند بخوابند حتماً یک کتاب کنار دستشان است. من فکر میکنم که همه خانواده‌های ایرانی باید این‌گونه باشند. توقّع من، این است. باید پدرها و مادرها، بچه‌ها را از اوّل با کتاب محشور و مأنوس کنند. حتّی بچه‌های کوچک باید با کتاب اُنس پیدا کنند . ( 26/2/1374 )

مهلت ارسال طرح و ایده‌ها تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰ است از این رو از تمامی علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی دعوت می‌شود در این فراخوان شرکت کرده و نظرات و طرح‌های خود را به آدرس haram.razavi.ir  ارسال کنند. در پایان به برترین ایده و طرح در خصوص موضوعات یاد شده جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

 

 

 

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیمعارفدین و اندیشهاخبارآخرین خبراخبارپایگاهحضرت امام رضا ( ع )اخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :