کدخبر : 30282 |

تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا فصل الخطاب فعالیت مساجد در ماه رمضان


حجت الاسلام سید مهدی خاموشی در خصوص فعالیت مساجد در ماه رمضان : مطابق فرمایش رهبری، تصمیم‌های ستاد ملی کرونا فصل الخطاب برای همه نهادهای اجرایی کشور است و سازمان اوقاف نیز از این قاعده مستثنی نیست.آن چیزی که اکنون در کشور وجود دارد وبا توجه به انجام واکسیناسیون در کشور، امسال شرایط آسان‌تر و بهتر از سال گذشته و مشکل نیز کمتر باشد.

شرایط بازگشایی مساجد در ماه رمضان مثل پارسال نیست

به گزارش بقاع خبر از خبرگزاری مهر :  حجت الاسلام سید مهدی خاموشی عصر دوشنبه در حاشیه جلسه شورای اداری اوقاف و امور خیریه شهرهای مازندران در شهرستان آمل با اشاره به برنامه‌های جدی این سازمان برای عملیاتی کردن شعار محوری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری در مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و گفت: این سازمان یکی از نهادهای مخاطب اصلی برای تحقق شعار محوری سال است.

حجت الاسلام خاموشی، با بیان اینکه ظرفیت‌های موجودی که در زیرساخت‌های سازمان اوقاف و امورخیریه کشور هست، اعم از زمین‌های زراعی و کاربری‌های دیگری که در مجموعه این سازمان وجود دارد، باید برای تحقق شعار محوری سال ۱۴۰۰ در اولویت کاری قرار گیرد که حتماً هم قرار خواهد گرفت.

شروع کار تحقق شعار ۱۴۰۰ با ۳۰ شرکت دانش بنیان

وی ادامه داد، سازمان اوقاف وامور خیریه کشور در همین راستا حدود ۳۰ شرکت و مؤسسه دانش بنیانی که از طریق معاونت بهره وری این سازمان در ارتباط بودند، قرارداد همکاری و مشارکت بسته شده و در آینده نیز به تعداد این شرکت افزوده خواهد شد.

رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه، همکاری این سازمان با شرکت‌های دانش بنیان را متناسب با نیازهای جامعه و عمل به نیات واقفان بیان کرد و اظهار کرد، بیشتر این همکاری‌ها در زمینه‌های تجهیزات پزشکی، انرژی یا بهینه سازی مصرف و تولید تجهیزاتی که در کاربرد زندگی روزانه مردم نقش محوری دارند، با تأیید معاونت فناوری ریاست جمهوری در حال انجام است.

افزایش تولیدات در زمین‌های زراعی اوقافی

حجت الاسلام خاموشی تصریح کرد، که اکنون معاونت بهره وری در سازمان اوقاف و امورخیریه کشور ونیز استان‌ها به طور جدی پیگیر برنامه‌های متناسب با تحقق شعار سال شدند و فعالیت آنها نیز رصد و ارزیابی خواهد شد.

وی در بخش دیگری در خصوص تحقق شعار سال نیز به وجود زمین‌های زراعی متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و گفت: تلاش جدی این سازمان در تولید زنجیره محصولات مختلف هست که قطعاً افزایش سطح تولید و بهره وری از محصولات هم در خودکفایی تولید و تأمین غذایی مردم نقش تعیین کننده‌ای خواهد داشت .

مربوطه به : مساجدفرهنگیاجتماعیمعارفاخبارآخرین خبراخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :