کدخبر : 30162 |

ارادتمندان به امام مهدی عج و امام رضا ع و نیازمندان


مقام معظم رهبری بر صیانت از افکار و اعمال، اکرام و احترام به مردم و دریافت‌کنندگان خدمت و پرهیز از رقابت با جریان‌های خیر دیگر توسط خادمیاران تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، «محمداسماعیل امامزاده» امروزدر آئین اختتامیه دومین جشنواره خدمت رضوی استان مازندران که با حضور آیت الله «علی معلمی» نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در سالن همایش سازمان حج و زیارت مازندران برگزار شد، اظهار کرد: تشکیلات نظام خادمیاری از مردمی‌ترین تشکل‌ها در کشور به شمار می‌رود و هیچ تشکل مردم پایه‌ای نظیر کانون‌های خدمت رضوی در کشور وجود ندارد.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران بابیان اینکه در نظام خادمیاری فعالیت‌ها مبتنی بر ارادت ورزی توأم با اخلاص صورت می‌گیرد، بیان کرد: نتیجه مجموع خدماتی که خادمیاران در مازندران از اسفند ماه ۹۷ تا اسفند ماه ۹۹ انجام دادند، بالغ بر ۹۸ میلیارد تومان است.

دبیر کانون های خدمت رضوی مازندران با اشاره به اینکه آستان قدس مقدس ترین نهاد مردمی در جهان است، گفت: چرا که خادمیاری افتخاری است که لیاقت می‌خواهد، لازمه اش حفظ خود و خانواده از تراز خادمیاری است و باید جلوه‌ای از ارزش‌های امام رئوف باشیم ایشان از طلوع صبح تا شب دغدغه مند مردم بود.

امامزاده با اشاره به فرموده نبی مکرم اسلام(ص)، اظهار کرد: هیچ خواسته‌ای نیست که ما اجابت کنیم به‌جز اینکه از مسیر فرزندم آقا علی بن موسی الرضا(ع) باشد، بسیاری از بزرگان دین نیز بر این موضوع تاکید داشتند که ایرانی ها از محبت و الطاف امام هشتم(ع) بهره‌مند هستند.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری نیز بر صیانت از افکار و اعمال، اکرام و احترام به مردم و دریافت‌کنندگان خدمت و  پرهیز از رقابت با جریان‌های خیر دیگر توسط خادمیاران تاکید کردند.

امامزاده اعلام کرد: طی دو سال اخیر ۶۱ میلیارد تومان در موارد مختلف اعم از برگزاری ۲ هزار و ۹۰ روضه خانگی بدون هیچ هزینه‌‌ای برای میزبان، احیای چهارشنبه‌های امام رضایی، تهیه سبد کالا و برنامه‌های دیگر هزینه کردند.

وی خاطرنشان کرد: ظرف دو سال اخیر ۱۱۰ هزار سبد کالا با کمک خیرین توسط خادمیاران به ارزش ۳۴ میلیارد تومان تقدیم محرومین شد و نکته ای که مقام معظم رهبری به شدت روی آن تاکید دارد تکریم محرومین است، به این جهت معمولا خدمات شب و با حفظ کرامت ارائه می‌شود.

امامزاده اذعان کرد: ظرف این دو سال ۵۸۰ راس گوسفند ذبح شده و گوشت آن بین محرومین توزیع شد، حدود  ۱۳۰ هزار غذای گرم برای محرومین توزیع شد، در حوزه ترمیم منازل هزار و ۲۰۰ خانه محروم با اعتباری حدود ۶ میلیارد تومان تعمیر و همچنین ۱۲ خانه محروم با اعتباری حدود یک و نیم میلیارد تومان ساخته شد.

وی بیان کرد: خرسندیم که خادمیاران پای کار آزادی زندانی‌ها آمدند و حدود ۱۱ زندانی را با صرف هزینه‌ای حدود ۱۰۰ میلیون تومان آزاد کردند. همچنین طرح ” آقا حساب کرد” در فروشگاه‌ها برای بدهکاران اجرایی شد.

امامزاده عنوان کرد: الان با اینکه دو سال است که سامانه خادمیاری بسته شد روی بحث کیفی‌سازی مانور دادیم، از ۲۰۶ هزار خادمیار ثبت‌نامی، ۱۱۰ هزار خادمیاری پای کار هستند به تایید رسیدند ما هم حدود ۱۲ هزار تا سعی داریم زیر ۱۶ هزار خادمیار نداشته باشیم که نمایندگان خانواده‌های رضوی هستند‌.

 

تبرکات مهدوی به دست نیازمندان خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , حجت الاسلام عطااللهی صبح امروز در آیین رونمایی از بسته های تبرکات مهدوی که با حضور جمعی از مسئولان شهرستان در امامزاده سید علی اصغر (ع) برگزار شد گفت : با عنایت به شیوع بیماری کرونا از اواخر سال گذشته , سازمان اوقاف و امور خیریه در قالب برنامه های فرهنگی , اجتماعی و سازمانی خود تغییراتی در برنامه های بقاع متبرکه داشت که سمت و سوی برنامه ها بیشتر جنبه اجتماعی به خود گرفت . وی افزود : این فعالیت ها به کمک های مومنانه , تبرکات مهدوی و شمیم معنوی گرایش پیدا کرد تا تمام درآمدها و اجرای نیات و کمک های خیرین در این راستا صرف این اقدامات اجتماعی شود. رئیس اداره اوقاف شهرستان ساوه با بیان اینکه از اواخر بهمن ماه سال گذشته تا امروز سازمان اوقاف با همت مراکز افق و بقاع متبرکه اقدامات و کارهای خوبی در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص کمک مومنانه در سراسر کشور انجام داده اضافه کرد : سازمان اوقاف در همه برنامه ها پیشتاز بوده و در این دوره هم فعالیت خود را معطوف به کمک به مردم کرد که میتوان گفت با کمک خیرین در راستای اجرای نیات و واقفین برای دستگیری از نیازمندان سربلند بوده است . حجت الاسلام عطااللهی با تاکید بر اینکه از ابتدای ماه شعبان تاکنون ۷۵۰ بسته معیشتی در طرح تبرکات مهدوی بین نیازمندان توزیع شده , از ادامه اجرای این طرح تا نیمه شعبان خبر داد و گفت : امروز نیز ۴۳۰ سبد غذایی و معیشتی به ارزش ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آماده شده که قراراست بین جامعه هدف توزیع شود . وی افزود : امیدواریم در اجرای این طرح کمک های بیشتری از محل نیات و خیرین جذب شود و بین افرادی که طی این متبرکات مهدوی به دست نیازمندان خواهد رسید ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ اخبار ساوه کد خبر ۲۲۰۰۲ بدون نظر ایمیل  پرینت سایز متن   / به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , حجت الاسلام عطااللهی صبح امروز در آیین رونمایی از بسته های تبرکات مهدوی که با حضور جمعی از مسئولان شهرستان در امامزاده سید علی اصغر (ع) برگزار شد گفت : با عنایت به شیوع بیماری کرونا از اواخر سال گذشته , سازمان اوقاف و امور خیریه در قالب برنامه های فرهنگی , اجتماعی و سازمانی خود تغییراتی در برنامه های بقاع متبرکه داشت که سمت و سوی برنامه ها بیشتر جنبه اجتماعی به خود گرفت . وی افزود : این فعالیت ها به کمک های مومنانه , تبرکات مهدوی و شمیم معنوی گرایش پیدا کرد تا تمام درآمدها و اجرای نیات و کمک های خیرین در این راستا صرف این اقدامات اجتماعی شود. رئیس اداره اوقاف شهرستان ساوه با بیان اینکه از اواخر بهمن ماه سال گذشته تا امروز سازمان اوقاف با همت مراکز افق و بقاع متبرکه اقدامات و کارهای خوبی در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص کمک مومنانه در سراسر کشور انجام داده اضافه کرد : سازمان اوقاف در همه برنامه ها پیشتاز بوده و در این دوره هم فعالیت خود را معطوف به کمک به مردم کرد که میتوان گفت با کمک خیرین در راستای اجرای نیات و واقفین برای دستگیری از نیازمندان سربلند بوده است . حجت الاسلام عطااللهی با تاکید بر اینکه از ابتدای ماه شعبان تاکنون ۷۵۰ بسته معیشتی در طرح تبرکات مهدوی بین نیازمندان توزیع شده , از ادامه اجرای این طرح تا نیمه شعبان خبر داد و گفت : امروز نیز ۴۳۰ سبد غذایی و معیشتی به ارزش ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آماده شده که قراراست بین جامعه هدف توزیع شود . وی افزود : امیدواریم در اجرای این طرح کمک های بیشتری از محل نیات و خیرین جذب شود و بین افرادی که طی این مدت دچار مشکلات اقتصادی شده اند توزیع شود.

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتفرهنگیاجتماعیامامزادگاناخبارآخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :