کدخبر : 29951 |

مراسم افتتاح طرح اشتغال و کاشت نهال به یاد شهدا


مراسم افتتاح طرح اشتعال و کاشت نهال به یاد شهدا و نام گذاری یکی از صحن های آستان مقدس امامزاده عبداالله(ع) به نام شهدا،در آستان مقدس امامزاده عبداالله(ع) شهرستان ری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز، مدیر آستان امام زاده عبدالله (ع) در ابتدای مراسم با اشاره به نام گزاری یکی از صحن های امامزاده به نام شهدا گفت: « مساحت آستان امامزاده عبدالله حدود ۱۵ هکتار است که ۱۸ حیاط مزار دارد. برخی از این حیاط مزارها به دلیل قرار نگرفتن در مسیر زوار  و دفن متوفیان دهه بیست تقریبا به حالت متروکه درآمده بودند که تهدیدی برای آسیب های اجتماعی به شمار می رفت، به همین دلیل تصمیم گرفتیم با اجرای طرح بازسازی این صحن ها آنها را از این وضعیت خارج کنیم. در این طرح با هم سطح سازی صحن یکی از حیاط مزارها و تجهیز کارگاه های کارآفرینی زمینه اشتغالزایی را برای بانوان سرپرست خانوار ایجاد کردیم.» همزمان با اجرای طرح اشتغالزایی و نام گزاری صحن به نام شهدا ۱۰ کارگاه کارآفرینی هم رسما فعالیت خود را آغاز کردند. حجت الاسلام علیرضایی با بیان این موضوع اظهار داشت: « اشتغالزایی بانوان سرپرست خانوار یکی از مهم ترین برنامه هایمان بود که با راه اندازی و تجهیز حدود ۱۰ کارگاه در صحن شهدا زمینه اشتغال این بانوان فراهم شد.»

در ادامه این مراسم حجت الاسلام نوروز پور مدیرکل اماکن مذهبی و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور هم اشاره ای به کاشت نهال در بقاع متبرکه به عنوان بزرگترین وقفیات داشت و گفت: « کاشت نهال سنت حسنه ای است و از وقفیات بزرگی به شمار می آید که از اهل بیت به جا مانده است. در سال های اخیر شاهد اهمیت این موضوع بودیم. در طول هفته درختکاری هزاران نهال در ۵۰۰ امامزاده غرس شد. بحث اشتغالزایی بانوان سرپرست خانوار از مهم ترین دغدغه های سازمان اوقاف و امور خیریه است که امروز شاهد هستیم با افتتاح کارگاه های کارآفرینی در امام زاده عبدالله(ع)زمینه اشتغال این بانوان فراهم می شود. برای تجهیز این کارگاه ها هم وام هایی در اختیار بانوان کارآفرین قرار گرفته است.»

در پایان این مراسم حجت الاسلام طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در سازمان جنگل ها و مراتع ضمن تقدیر از اجرای طرح کاشت نهال به نام شهدا گفت: «اینکه به یاد  شهدا درخت می کاریم یا از خانواده این عزیزان تقدیر می کنیم کاری ارزشمند است، چرا که عزیزان این خانواده ها در راه اطاعت پذیری از ولایت فقیه نقش خود را به درستی ایفاء کردند و تبدیل به الگویی برای کشور شدند.» این مراسم با تقدیر از خانواده شهدای مدافع حرم به پایان رسید. قرار است تا پایان سال جاری ۵۰۰ نهال مثمر به یاد شهدا در آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) غرس شود.

خبرنگار: معصومه ماه پیکر

 

 

مربوطه به : آخرین عناوینفرهنگیاخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :