کدخبر : 29899 |

دعوت از فیلم سازان جامعه طلاب به جشنواره بزرگ صالح (ع)


فیلم سازان مطرح جامعه طلاب و آثار تولید شده شان توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه های علمیه سراسر کشور به جشنواره جایزه بزرگ صالح علیه السلام دعوت شدند.

فیلم سازان مطرح جامعه طلاب و آثار تولید شده شان توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه های علمیه سراسر کشور به جشنواره جایزه بزرگ صالح علیه السلام دعوت شدند.

حجت الاسلام والمسلمین استیری، مسئول رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه های علمیه سراسر کشور، ضمن ابراز خرسندی از این حرکت جدید اظهارکرد: حوزه های علمیه پتانسیل بسیار بالا و خوبی در امور فرهنگی و هنری از جمله فیلم سازی دارند که بعد از احصاء این ظرفیت ها، افرادی که در این عرصه فعال بوده اند را شناسایی و دعوت کردیم.
وی افزود: در پایان مقرر شد از ایده هایی که قابلیت به تصویر کشده شدن دارند توسط جشنواره حمایت شده و به مرحله تولید برسند.

حجت الاسلام والمسلمین ساجد مسئول کمیته جمع آوری آثار جشنواره جایزه بزرگ صالح علیه السلام ضمن قدردانی از همراهی دفتر تبلیغات اسلامی با آستان مقدس امامزاده صالح علیه السلام و دبیرخانه جشنواره،عنوان کرد: ارگانها و نهادهای ذی ربط با مساعدت و همراهی بیش از پیش مارا در هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره یاری کنند.

در ادامه رسول صانعی دبیر جشنواره بزرگ صالح ضمن تشریح جزئیات جشنواره به خبرنگار بقاع نیوز گفت: این جشنواره به همت آستان مقدس امامزاده صالح(ع) و با محوریت امامزاده صالح(ع) و اماکن متبرکه در دو بخش آثار کوتاه داستانی از ۵ تا ۲۵ دقیقه و فیلم مستند تا ۳۰ دقیقه برگزار می شود. جشنواره بزرگ صالح از ۴ بهمن ماه کلید خورد. دبیر جشنواره مهلت ارسال آثار را تا نیمه اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ دانست و اظهار داشت: هنرمندان می توانند آثار خود را تا پانزدهم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. اختتامیه جشنواره در صورت تداوم محدودیت های کرونایی به صورت مجازی در خرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود. صانعی اشاره ای هم به محورهای جشنواره کرد و گفت: جشنواره صالح با محورهای سیره و نحوه شهادت امامزاده صالح(ع)، تاریخ ساخت بقعه و کرامات حضرت و تحلیل توحید و امامت همچنین برکات عبادات و توسلات برگزار می شود. این جشنواره جوایز بزرگ ۳۰، ۱۵ و ۱۰ میلیون تومانی دارد که به ترتیب به آثار برتر و نفرات اول تا سوم اهداء می شود. البته در نظر داریم از ۵ فیلم نامه مناسب برای تولید حمایت کنیم. صانعی در پایان گفت: با برگزاری این جشنواره در نظر داریم فیلم سازان دینی را شناسایی کنیم به همین دلیل برای برپایی این جشنواره بیش از ۴۰ جشنواره و همایش را مورد بررسی قرار دادیم. تا کنون جشنواره ای در این زمینه نداشتیم. شرکت کنندگان می توانند مستندهایی که از سال ۹۰ تا کنون ساخته شده اند را هم در جشنواره شرکت دهند حتی اگر در جشنواره های دیگر هم ارائه شده باشند.

انتهای ییام/ق

مربوطه به : أماكن مذهبيفرهنگیهنرمندانامامزادگاناخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :