کدخبر : 29822 |

بسته های معیشتی اوقاف برای خانواده های نیازمند


سازمان اوقاف و امور خیریه با همکاری خیران و نیکوکاران همه روزه بسته معیشتی مواد غذایی شامل برنج، روغن، ماکاورنی ، وسایل یهداشتی را در میان نیازمندان به ویژه ویژه خانواده های ایتام، زنان سرپرست خانوار و نیازمندان که شناسایی شده اند را توزیع می کند .

به گزارش بقاع خبر : با شیوع بیماری کرونا سازمان اوقاف و امور خیریه ، اماکن متبرکه ، هیئت امنا امام زادگان با همکاری خیران و نیکوکاران کمک به نیازمندان را آغاز و هم اینک همه روزه در سراسر کشور بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع می گردد .

 اوقاف خراسان شمالی حدود ۳۷ میلیارد ریال سبد معیشتی توزیع کرد 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: این اداره کل در شرایط کرونایی حدود ۳۷ میلیارد ریال سبد معیشتی بین ۲۱ هزار و ۴۱۲ خانوار نیازمند استان توزیع کرد.

حجت الاسلام عظیم آسوده یدکی اظهار داشت: سبد معیشتی توزیع شده در چندین مرحله و به مناسبت های مختلف بین خانواده های نیازمند توزیع شده است.
وی بیشترین سبد معیشتی توزیع شده را در طرح «شمیم حسینی» به میزان چهار هزار و ۷۰ سبد معیشتی به ارزش ۲ میلیارد و ۶۸۵ میلیون ریال عنوان کرد.
وی گفت: همچنین مابقی سبدهای معیشتی توزیع شده در مناسبت های ماه مبارک رمضان، طرح شهید سلیمانی، دهه وقف و طرح یاس نبوی بوده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: علاوه بر این، گوشت ۳۵ راس گوسفند ذبح شده و ۲ هزار بسته میوه به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال بین نیازمندان توزیع شد.
حجت الاسلام آسوده یدکی گفت: به منظور مقابله با ویروس کرونا ۲۶۰ هزار ماسک رایگان و هفت هزار و ۵۰۰ لیتر  مواد ضدعفونی کننده در مناسبت ها و طرح های مختلف توزیع شد.
وی افزود: امسال ۲۳۲ هزار بسته غذای گرم به ارزش بیش از ۲۳ میلیارد ریال از محل موقوفات و خیران توسط هیات امنای مساجد و گروه جهادی بین نیازمندان توزیع شد.
وی در ادامه گفت: همچنین اجاره بهای۲ ماهه ۶۰ مستاجر  این اداره کل که در بحث شیوع کرونا آسیب دیده بودند بخشیده شد که میزان ارزش این اجاره بها در مجموع یک میلیارد و ۴۰ میلیون ریال بود.
خراسان شمالی ۱۶۸ بقعه متبرکه، پنج هزار و ۷۳۶ موقوفه و ۱۱هزار و ۸۶۵ رقبه دارد.
این استان با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت که ۴۴ در صد از آنان در روستاها سکونت دارند جزو استان های کم درآمد کشور است.
شمار شهرستان های استان خراسان شمالی با وضعیت رنگ آبی کرونا هم اکنون ۲ و زرد هم  ۶ مورد است.

۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان مبارکه توزیع ‌شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مبارکه گفت: یک هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان مبارکه با همکاری مرکز افق امامزاده نصرالدین محمد دیزیچه تهیه شده است.

 سیروس منتظم در خصوص ویژه برنامه‌های سالروز میلاد نحضرت علی (ع) در شهرستان مبارکه اظهار داشت:  با توجه به شیوع کرونا و وضعیت نامناسب موجود برگزاری برنامه‌های حضوری برای برگزاری جشن و مراسم به حداقل رسیده است.

وی افزود: در این زمینه عمده فعالیت‌ها در فضای مجازی دنبال شد و در زمینه برگزاری اعتکاف نیز شهرستان مبارکه در پویش سراسری “فرصت انس” شرکت کرده و این مراسه با برنامه ریزی صورت گرفته در منازل انجام شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مبارکه در ادامه با بیان اینکه در آستانه میلاد حضرت علی (ع) توزیع یک هزار بسته معیشتی برای خانواده‌های نیازمند شهرستان تامین شده است، ابراز داشت: ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

وی همچنین به طبخ و توزیع غذای گرم بین نیازمندان شهرستان به مناسبت روز پدر و میلاد حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: یک هزار پرس غذا  در امامزاده نصرالدین محمد دیزیچه طبخ و بین نیازمندان توزیع ‌شد.

منتظم در ادامه با اشاره به تامین سه سری جهیزیه کامل برای نوعروسان نیازمند شهرستان اشاره کرد و گفت: کمک هزینه خرید جهیزیه نیز به خانواده‌های نیازمند هدیه شد.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که همه این اقلام با همکاری مرکز افق امامزاده نصرالدین محمد دیزیچه تامین شده و روز پنجشنیه با حضور مسئولان شهرستان بین نیازمندان توزیع شد.

 بیشتر بخوانید

 توزیع بسته های حمایتی و ارزاق بین ۳۶۵خانوار توسط مراکز افق بقاع متبرکه کاشان

اهداء بسته های حمایتی به نیازمندان

توزیع بسته معیشتی اوقاف قم بین نیازمندان 

توزیع یک هزار بسته معیشتی در صفادشت ملارد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملارد گفت: یک هزار بسته معیشتی در سالروز ولادت امیر المومنین برای کمک به نیازمندان در صفادشت ملارد توزیع شد.

حجت الاسلام محمد ارژنگی گفت: خیران و نیکوکاران صفادشت با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیش از یک هزار بسته معیشتی شامل ۱۴ قلم مواد غذایی شامل برنج، روغن، ماکاورنی و… به همراه پوشاک را در میان نیازمندان توزیع می کنند.
او افزود: این بسته ها ویژه خانواده های ایتام، زنان سرپرست خانوار و نیازمندان صفادشت ملارد است که از قبل شناسایی شده اند و این بسته ها در روز ولادت حضرت علی (ع) به دست آن ها خواهد رسید.
وی افزود: از این خانواده ها و دیگر شهروندان درخواست کرده ایم که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از برگزاری دورهمی های خانوادگی پرهیز نمایند تا بتوانیم یاریگر کادر درمان برای ریشه کنی این ویروس منحوس باشیم.
وی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون با کمک خیرین نوع دوست در صفادشت بیش از ۱۳ هزار بسته معیشتی میان خانواده های جامعه هدف توزیع شده است و ماهانه این طرح انجام می شود.

 

مربوطه به : أماكن مذهبياجتماعیامامزادگاناخبارآخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :