کدخبر : 29745 |

اعمال ام داوود در حرم حضرت معصومه(س)


شنبه ۹ اسفند همزمان با آخرین روز از ایام البیض ماه رجب اعمال ام داوود در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها انجام می شود.

به گزارش بقاع خبر: اعمال ام داوود در روز شنبه نهم اسفند ماه همزمان با آخرین روز از ایام البیض و در سالروز رحلت حضرت زینب کبری سلام الله علیها در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار خواهد شد.

اعمال ام داوود رأس ساعت ۱۴:۳۰ با قرائت قاریان مقدسی، فروغی و دباغ آغاز و از ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه با مداحی میثم مطیعی پایان خواهد یافت.

گفتنی است این مراسم با حضور مردم و رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی برگزار و از شبکه‌های سیما و شبکه های اجتماعی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها به نشانی astanqom@ نیز به صورت زنده پوشش داده خواهد شد.

در این مراسم در مجموع بیش از ۵ جزء قرآن شامل صد بار سوره حمد، صد بار سوره اخلاص، ده بار آیه الکرسی و سوره‌های انعام، بنی إسرائیل، کهف، لقمان، یس، صافات، سجده، شوری، دخان، فتح، واقعه، ملک، قلم، انشقاق و سوره‌های بعد از آن تا آخر قرآن هر کدام یک بار قرائت می شود و دعای ام داوود پایان بخش این اعمال در عصر پانزدهمین روز ماه مبارک رجب است.

در حدیثی از امام صادق علیه السلام درباره اهمیت اعمال ام داوود آمده است که خداوند درهای آسمان را برای آن باز می‌کند، فرشتگان به اجابت آن بشارت می‌دهند و پاداشی کمتر از بهشت ندارد و برخی از علمای مشهور شیعه چون شیخ طوسی، سید بن طاووس و علامه مجلسی گفته‌اند دعای ام‌داوود در رفع گرفتاری و برآورده ‌شدن خواسته‌ها و برداشتن ستم، مؤثر است.

مربوطه به : آخرین خبرعتبات عالياتأماكن مذهبياجتماعیامامزادگانمناسبت هااخباراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :