کدخبر : 29540 |

ایجاد شغل در دستور کار اداره کل اوقاف استان البرز


در راستای اجرای رسالت‌های اجتماعی بقاع متبرکه و امامزادگان استان البرز با اجرای طرح شمیم ، ایجاد کارگاه های تولیدی توسط خیرین و سرمایه گزاران در اماکن مربوط به بقاع متبرکه و بکار گیری افراد بیکار و نیازمند و ایجادسالن های ورزشی به کاهش بیکاری در جامعه کمک می‌کنند که با ریشه کن شدن بیماری کرونا شاهد افزایش دو برابری اشتغال نیروهای بیکاراز سوی اوقاف در استان خواهیم بود

 

بقاع متبرکه و امامزادگان استان البرز به کاهش بیکاری کمک می‌کنند

به گزارش بقاع خبر از خبرگزاری تسنیم : حجت‌الاسلام علی دشتکی  در خصوص اجرای طرح شمیم خدمت در استان البرز، اظهارداشت: با توجه به وضعیت فعلی که در کشور به واسطه جریان کرونا اتفاق افتاده و سبب بیکاری و مشکلات متعددی اقتصادی و معیشتی شده است، یکی از برنامه های اوقاف بر اساس وظیفه و اعلام مقام معظم رهبری که فرمودند که مواسات و همدلی ادامه دهید، فعالیت در این راستا با بهره گیر از ظرفیت‌های بقاع متبرکه، خیرین و گروه‌های جهادی است.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه در استان کارهای خوب و ارزشمندی انجام شد و در کنار خدمت رسانی به آحاد مردم ایجاد شغل نیز انجام شد، افزود: از جمله کارهای صورت گرفته تولید ماسک در ابتدای شیوع بیماری کرونا بود که با کمک خیرین مراکز تولیدی راه‌اندازی شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با بیان اینکه افراد فعال در این تولیدی‌ها برخی به صورت جهادی و برخی نیز به دلیل نیاز به اشتغال به عنوان یک شغل به اینکار مشغول شدند، بیان کرد: در کنار این موارد برخی از بقاع متبرکه که ظرفیت دارند کارگاه‌هایی را توسط خیرین و سرمایه گزاران تشکیل شد با این شرط که افراد بیکار و نیازمند را بکار گیرند.

دشتکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در چندین بقعه متبرک استان اینکار در حال انجام است و در برخی نیز تا پایان سال این کارگاه های تولیدی راه اندازی می‌شود.

وی با عنوان اینکه انجام این فعالیت‌ها سبب کمک به تولید داخلی و اشتغال شده و مرد از تولیدات داخلی بهره‌مند می‌شود، گفت: همچنین از دیگر فعالیت‌های اشتغال اوقاف و امور خیریه استان البرز ساخت سالن‌های ورزشی است که تعدادی افراد بیکار در این سالن‌ها نیز مشغول به کار می‌شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با اشاره به اینکه در حال حاضر در مراکز افق امامزادگان استان البرز بیکاران در هر منطقه شناسایی می‌شوند، عنوان کرد: با ریشکن شدن بیماری کرونا شاهد افزایش دو برابری اشتغال نیروهای بیکار در استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در کنار این کارها فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی نیز صورت گرفته است، افزود: یکی از آنها این است که در هر محله‌ای که بقعه‌ای در آن وجود دارد، بقاع به عنوان قطب فرهنگی آن محله تبدیل شود، افراد نیازها و آسیب‌ها در هر محله توسط این بقعه شناسایی و بر اساس نیاز منطقه خدمات ارائه می‌کنند.

مربوطه به : امامزادگاناجتماعیاخبارآخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :