کدخبر : 29419 |

انتخاب اولین مسلمان در مجله حقوقی هاروارد


برای اولین بار یک مسلمان به سمت سردبیری مجله حقوقی دانشگاه هاروارد دست یافت که نشان از رویدادها و حوادثی در جامعه آینده آمریکا دارد.

به گزارش بقاع خبر به نقل از تسنیم به نقل از شبکه خبری الحره، نشریه حقوقی دانشگاه هاروارد برای اولین بار یک مسلمان آمریکایی مصری‌تبار را به سمت سردبیری انتخاب کرد.

بر اساس این گزارش، حسن الشاهوی که به عنوان اولین مسلمان حائز رتبه سردبیری در نشریه حقوقی هاروارد شده، دانشجوی این دانشگاه است که لیسانس خود را در رشته تاریخ و مطالعات خاور نزدیک گذرانده و سپس به عنوان محقق در مقطع دکترای رشته علوم اسلامی ادامه تحصیل داده است. او در چندین پرونده ازجمله مسائل پناهندگان و اصلاح عدالت کیفری فعالیت داشته است.

لازم به توضیح است که مجله حقوقی دانشگاه هاروارد که ۱۳۴ سال پیش تأسیس شده، یکی از قدیمی‌ترین مجلات حقوقی در ایالات متحده محسوب می‌شود. همچنین سابقاً و در سال ۱۹۹۰ میلادی این مجله توسط باراک اوباما رئیس جمهور اسبق آمریکا اداره می‌شد.

در عین حال این نشریه در طول فعالیت خود با افرادی همکاری کرده و این، اولین بار است که یک مسلمان به سمت سردبیری نشریه منصوب می‌شود.

همچنین سه عضو فعلی دادگاه عالی ایالات متحده در این مجله خدمت کرده‌اند. دو قاضی که درگذشتند، روت بدر گینسبورگ و آنتونین اسکالیا نیز از دیگر فعالان این نشریه بوده‌اند که به موقعیت‌های سیاسی و حقوقی در جامعه آمریکا دست یافتند.

مربوطه به : فرهنگیهنرمنداناجتماعیادبیات و نشرفضای مجازیاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :