کدخبر : 29359 |

برگزاری مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن


رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از برگزاری مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن به مدت پنج شب در سالن سوره حوزه هنری خبر داد.

 به گزارش بقاع خبر، مهدی قره شیخلو رئیس مرکز امور قرآنی این سازمان در نشست ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه برگزاری مسابقات کشوری قرآن کریم به‌صورت مجازی موردپذیرش و استقبال مردم و جامعه قرآنی قرار گرفت، گفت: حدود ۲۰۰ هزار نفر در مسابقه پیامکی شبکه قرآن شرکت کردند.همچنین حدود دو و نیم میلیون بازدید در فضای مجازی داشتیم که حاکی از آن است که تقریباً برنامه یک‌هفته‌ای مرحله کشوری مسابقات قرآن با استقبال خوبی مواجه شد که امیدواریم در مرحله بین‌المللی نیز همین اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن دو هفته پیش  به‌صورت آنلاین با حضور داوران خارجی و ایرانی و  ۱۲۰  نفر شرکت‌کننده برگزار شد که ۴۰ نفر در  شش گروه به مرحله نهایی این مسابقات راه پیدا کرده‌اند.
قره شیخلو تصریح کرد: مقرر شده مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی به مدت پنج شب در سالن سوره حوزه هنری با حضور صداوسیما از ساعت ۷ بعدازظهر تا ۱۱ شب برگزار شود. در این مرحله هم داوران خارجی به‌صورت مجازی حضور خواهند داشت.
وی افزود:اگر شرایط بیماری کرونا اجازه دهد بنا بر این است که هر شب یک گروه مهمانان ویژه حدوداً ۵۰ نفر در سالن حضور داشته باشند. صندلی‌های خالی سالن نیز با تصاویر شهدای قرآنی تزئین  خواهد شد.
قره شیخلو همچنین یادآور شد: در کنار مسابقات قرآن،  دومین دوره مسابقات کتابت قرآن را با همکاری مدرسه کتابت قرآن قم  برگزار می‌کنیم .
وی در مورد میزان افزایش جوایز مسابقات نیز گرفت: در جوایز مرحله کشوری افزایش خوبی نسبت به سال گذشته داشتیم . جوایز مسابقات بین‌المللی نیز نسبت به سال قبل ۵۰ درصد افزایش خواهد داشت.

مربوطه به : آخرین عناوینفرهنگیاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارقرآنیاخبار

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :