کدخبر : 29209 |

جامعه سیره زندگی حضرت فاطمه (س) را الگوی خود قرار دهند


آیت الله العظمی مدرسی گفت: جامعه سیره زندگی حضرت فاطمه (س) را الگوی خود قرار دهند که ثمره الگو گرفتن از ایشان رسیدن به شفاعت در آخرت و بهبود زندگی دنیا است.

آیت الله مدرسیبه گزارش بقاع خبر: آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی، از مراجع معظم تقلید کربلای معلی در سخنرانی هفتگی خود با اشاره به ایام فاطمیه گفت: جامعه سیره زندگی حضرت فاطمه (س) را الگوی خود قرار دهند که ثمره الگو گرفتن از ایشان رسیدن به شفاعت در آخرت و بهبود زندگی دنیا است.

مؤلف تفسیر هدایت اظهار کرد: همه ما به خصوص بانوان گرامی تلاش کنند با تأسی به سیره حضرت فاطمه (س) خانه‌های خود را با ذکر خدا نورانی کرده و در تربیت اولاد صالح به شیوه آن حضرت بکوشید.

وی با تاکید به پیروی از سیره فاطمی در تربیت فرزندان افزود: اخلاق سیدالشهدا (ع) نماد شیوه تربیتی حضرت زهرا (س) است و زن مؤمن باید این گونه عمل کرده و تربیت فرزندان خود را به فضای مجازی و خیابان و مدرسه نسپارد.

آیت الله العظمی مدرسی در پایان گفت: اهل بیت (ع) و بالاخص حضرت زهرا (س) سرچشمه و منبع خیر و رحمت الهی هستند. ما اگر برای حضرت فاطمه (س) مجلس عزاداری برگزار می‌کنیم، برای نزدیکی روح و قلب و تمام وجودمان به این منبع رحمت الهی است.

وی ادامه داد: حضرت فاطمه (س) شفیع این امت است. بنابراین مجالس عزاداری و احیای شعائر حضرت زهرا (س) ما را به سرچشمه رحمت الهی نزدیک می‌کند. س/.

مربوطه به : علمادین و اندیشهآخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :