کدخبر : 28605 |

وقف زمینی توسط برادر شهید ذبیح‌الله کرمیان


برادر شهید ذبیح‌الله کرمیان، زمینی به ارزش پنج میلیارد تومان را برای کمک به اقشار کم‌درآمد و نیازمند در شهر همدان وقف کرد.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از سایت نوید شاهد همدان، وقف از سنت‌های زیبای اسلامی و تجلی احسان و نیکوکاری در سیره ائمه اطهار(ع) محسوب می‌شود و در منابع فقهی درباره فضیلت و ثواب آن بسیار یادشده است.

عرصه وقف میدان مقدسی است که برخی جهادگونه باگذشت از سرمایه عمر خویش مدال پرافتخار واقف بودن را کسب می‌کنند. در دورانی شهدا با وقف جان، نام خود را در تاریخ جاودانه کردند و اکنون بازماندگان شهدا وقف مال را به یاد عزیزانشان انجام می‌دهند.

فرج‌الله کرمیان، برادر شهید ذبیح‌الله کرمیان یکی از واقفان خیراندیش اسدآبادی است که زمینی به مساحت ۴ هزار و ۲۰۰ مترمربع به‌صورت دیوارکشی و دارای فونداسیون سوله به ارزش پنج میلیارد تومان را وقف کرده است.

وی که بازنشسته کمیته انقلاب و ناجا است درباره وقف این زمین گفت: بنده این زمین را به مؤسسه خیریه اهدا کردم که با ساخت واحد تولیدی، میزان درآمد آن را به نفع نیازمندان استفاده کنند.

کرمیان بابیان اینکه هر مؤسسه خیریه‌ای که بتواند بومی شود و خدمات بهتر به نیازمندان ارائه دهد، باید دارای موقوفه باشد، افزود: امیدواریم این حرکت ما بتواند گامی مؤثر در گسترش امر وقف به‌عنوان سنتی حسنه و نیک‌بین افراد دارای وسع مالی برای کمک باشد.

وی تأکید کرد: ما هر مال و ثروتی که داشته باشیم، مال دنیا است و اگر انسان بتواند از این مال دنیوی برای آخرت استفاده کند، می‌توان گفت آخرت را برای خود خریده و دارایی خواهد داشت.

این خیراندیش و واقف اسدآبادی خاطرنشان کرد: ما با اهدا و وقف زمین به این مؤسسه به دنبال آنیم که نه‌تنها منفعت این زمین با ایجاد واحد تولیدی به نیازمندان برسد بلکه برای ایتام هم در این واحد شغلی ایجاد شود.

وی یادآور شد: برادر شهیدم ذبیح‌الله هم در کارهای خیرخواهانه و کمک به ضعفا و فقرا و البته ساخت مسجد پیشگام بود که ما هم این حرکت و اقدام را با الگوگیری از این شهید بزرگ در پیش گرفتیم، باشد که این اقدام بتواند مشکلی از مشکلات قشری از نیازمندان را حل کند.

مربوطه به : شهدافرهنگیاجتماعیواقفینمعارفاخباراخبارپایگاهاخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی: , , , , , , , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

 1. وطنی گفت:

  خداوند درجات شهید ذبیح الله کرمیان را متعالی قرار دهد که در شب نهم اردیبهشت ۱۳۶۵ در فاو به فیض شهادت نائل آمد خوشبخاته این جانب نیز بعنوان بسیجی از نیروهای گروهان تحت مسئولیت ایشان بودم.

  • تحریریه خبر گفت:

   عرض سلام و ارادت
   سپاس از پیام شما
   خوشا به سعادتشان،ان شالله شهدا دست ما رو هم بگیرند.

دیدگاه شما :