کدخبر : 28556 |

تجربیات دکتر محمد فصیحی در درمان کرونا


دکتر فصیحی می گوید: ما در جنگ با کرونا باید هم از ارتش پزشکی کلاسیک استفاده کنیم و هم از ارتش طب سنتی. ما در ۴۰ روز اول شیوع کرونا به این نتیجه رسیدیم که استفاده همزمان از طب سنتی و کلاسیک، برای درمان کرونا نتیجه بهتری می دهد.

دکتر فصیحی می گوید: ما در جنگ با کرونا باید هم از ارتش پزشکی کلاسیک استفاده کنیم و هم از ارتش طب سنتی. ما در ۴۰ روز اول شیوع کرونا به این نتیجه رسیدیم که استفاده همزمان از طب سنتی و کلاسیک، برای درمان کرونا نتیجه بهتری می دهد.

دکتر محمد فصیحی، متخصص بیماری های عفونی و دارای برد تخصصی در زمینه بیماری های نوپدید (آلرژی، نقص ایمنی، هپاتیت، ایدز و آنفولانزا) است. او از همان ابتدای شیوع کرونا، به کار درمان بیماران کرونایی پرداخته و تا کنون چندین هزار بیمار مبتلا به کرونا را ویزیت و درمان کرده است.

او بیش از یک دهه تحقیقات متعددی درباره آنفلوآنزا و دیگر بیماری های نوپدید داشته است. با شیوع کرونا، دکتر فصیحی، تجربیات علمی اش را روی درمان کرونا متمرکز کرد و به موفقیت های قابل توجهی دست یافت. به عنوان مثال در همان ابتدای شیوع کرونا، ۱۰۵ بیمار کرونایی را مداوا کرد و همان زمان طی مصاحبه ای اعلام کرد که تنها دو بیمارش فوت کردند: یکی که خونریزی ریوی و دیگری سرطان خون داشت. یکی از بیماران فوت شده، صرفاً ویزیت شد و چند ساعت بعد، پیش از آغاز درمان، فوت کرد. بقیه بیماران همگی معالجه شدند که رقم بهبود بسیار بالاتر از رقم های ملی و جهانی بود.

وی ۱۲ سال پیش با روش های طب ایرانی به ویژه استفاده از زنجبیل و آویشن، آمار فوتی های”آنفلوآنزای نوع ۱” را در یکی از استان های غربی کشور به عدد “صفر” رساند این در حالی بود که همان سال در شهرهای مختلف کشور، افراد زیاد بر اثر این نوع از انفلوآنزا فوت کردند.

دکتر محمد فصیحی

او با مقایسه کرونا و آنفلوآنزا، تجربیات قبلی را که به صورت مقاله علمی هم درآمده بود، به کار گرفت و در کنار روش های طب کلاسیک، آموزه های طب سنتی را نیز به کار گرفت. نتیجه بسیار درخشان بود و اغلب قریب به اتفاق بیماران وی، بهبود کامل یافتند. غالب بیماران وی تنها ظرف ۳ روز، بهبود علائم را تجربه کرده اند.

دکتر فصیحی می گوید: ما در جنگ با کرونا باید هم از ارتش پزشکی کلاسیک استفاده کنیم و هم از ارتش طب سنتی. ما در ۴۰ روز اول شیوع کرونا به این نتیجه رسیدیم که استفاده همزمان از طب سنتی و کلاسیک، برای درمان کرونا نتیجه بهتری می دهد.

این پزشک، هنگام ویزیت بیماران کرونایی، ماسک نمی زند و در این باره می گوید: من همه جا ماسک می زنم ولی هنگام ویزیت بیمار، ماسکم را بر می دارم چون باید با بیماران ارتباط چهره به چهره برقرار کرد و در وهله اول ترس شان را ریخت و به آنها امید داد. وقتی بیماران از من می پرسند نمی ترسی بیماری از ما به شما سرایت کند، می گویم من به توصیه ها و روش خودم اطمینان دارم.
با این کار و سخن، آنها روحیه پیدا می کنند.

آنچه می خوانید، خلاصه برداری از ۲ مصاحبه دکتر فصیحی است. خواندن و عمل به این توصیه ها که از زبان متخصصی بیان می شود که هر روز با بیماران کرونایی سر و کار دارد، می تواند در پیشگیری و درمان کرونا بسیار کمک کننده باشد:

دنیا به معجزه زنجبیل پی برده است/ ادویه گرم رمز موفقیت در مبارزه با کرونا

– درباره اثرات درمانی زنجبیل، به حدی در دنیا تحقیق شده که وقتی وارد بررسی شان شدیم و تعدد مطالعات را دیدیم، خجالت کشیدیم بگوییم این گیاه مال طب سنتی ماست.
زنجبیل حتی روی بیماران بستری با تنگی نفس بسیار شدید در ICU هم مفید واقع شده و در این باره مقاله علمی بین المللی وجود دارد.

– بیماری های سرما دوست، مانند کرونا و آنفلوآنزا، با استفاده از گرمیجاتی مانند زنجبیل، دارچین، عسل، سیاه دانه و زیره بهتر درمان می شوند و بهتر قابل پیشگیری اند. سعی کنید پایه گرمی بدن تان را بالا ببرید.

درمان کرونا با غذاهایی است که طبع “گرم و خشک” دارند.

– افراد گرم مزاج کمتر کرونا می گیرند. سرد مزاج ها بیشتر درگیر می شوند. چاق ها که عمدتاً سرد مزاج اند بیشتر کرونا می گیرند.
بالای ۷۰ درصد بیماران کرونایی که من ویزیت کرده ام، سرد مزاج اند.

– می توانید از داروخانه قرص زنجبیل بخرید و روزی ۴ عدد بخورید. همچنین می توانید کپسول های خالی را بخرید و داخلش زنجبیل یا دارچین بریزید و برای پیشگیری، روزی یک عدد (نیم گرم) و برای درمان روزی ۶ قرص زنجبیل (۳ الی ۴ گرم) بخورید.
همچنین می توانید زنجبیل را با عسل ممزوج کنید و به شکل خمیر و قرص دربیاورید و هر روز ۲ عدد بخورید.
اگر هم زنجبیل نبود، از هر گیاه دیگری که طبع گرم دارد و نیز از عسل استفاده شود.

درمان از دست دادن بویایی با قطره نعنا
– اگر بویایی تان از بین رفته، از قطره نعنا یا منتول که در داروخانه ها موجود است استفاده کنید تا بویایی ظرف سه روز برگردد.
اگر بویایی تان رفته، حتماً ناقل هستید.

چه بخوریم، چه نخوریم؟
– مردم در غذا کاهلی می کنند. مثلاً خیلی کم دارچین می خورند ولی سردیجاتی مانند ماست می خورند. توصیه می کنم در همه غذاها و چایی چوب یا پودر دارچین و زنجبیل بریزید. اگر گرمیجاتی مانند دارچین و زعفران را اول پخت و پز ( نه آخر غذا) ، به غذا اضافه کنیم، در غذا ممزوج می شود و اگر کسی به بو و طعم این ها حساسیت داشته باشد، دیگر اذیت نمی شود.

– در پژوهشی از مسوولان بیمارستان خواستم پنیر را از صبحانه بیماران حذف کنند و به جایش ارده شیره دهند یا در سوپ شان چوب دارچین بیندازند و ماست را از ناهار و شام حذف کنند. این روش بسیار موثر بود و در روند بهبودی بیماران اثرات مثبتی داد.

صبحانه:
*پنیر را فعلا حذف کنید.
*در شیر برنج شیره انگور بریزید و آن را به صورت گرم بخورید.
*شیر را به صورت گرم بخورید که بسیار مفید است ولی از نوشیدن شیر سرد خودداری کنید.
*حلوا ارده و ارده شیره بخورید. اگر دیابت دارید، از ارده با شیره توت یا شیره انگور یا شیره خرما استفاده کنید.
*کره و مربا و خامه و عسل بخورید.

ناهار:
*برنج را به صورت سبزی پلو، شوید پلو، زیره پلو بخورید و از زعفران هم استفاده کنید.
در خورشت همراه برنج (که طبع سرد دارد) از ادویه گرم استفاده کنید. اگر به ادویه حساسیت دارید یا طعم آن را دوست ندارید، ادویه را ابتدای پخت پز اضافه کنید نه در انتهای آن.

*گوشت گاو و گوساله و مرغ کمتر استفاه شود و به جایش گوشت گوسفند و بوقلمون بخورید. ماهی نخورید ولی اگر می خورید، حتماً کنارش ادویه گرم زیاد بخورید.

شام:
سوپ با ادویه گرم بخورید. اگر در غذا رب می ریزید، برای خنثی سازی سردی آن، حتما به غذا ادویه های گرم بیفزایید.

ادویه گرم، ضد کرونا

میان وعده ها و غذاهای جانبی:
*سیب بسیار مناسب است. آب سیب تب را از بین می برد و اشتها آور است.

*پرتقال و کیوی برای کسی که بیمار است توصیه نمی شود.

*لیمو ترش را با آب گرم و عسل به صورت شربت بخورید.

*هندوانه نخورید، مخصوصا اگر بیمارید یا از بیمار مراقبت می کنید.

*گوجه و خیار و کاهو نخورید. به جای سالاد ، سبزی بخورید، خصوصا نعنا و ریحان و پونه. به جای ماست هم زیتون بخورید.

*خشکبار و آجیل بخورید.

*پیاز تند خوب است؛ پیاز شمال مناسب نیست.

*خرما، طبع گرم دارد. اگر معده تان سوزش دارد، پوست خرما بکنید. خرماهای خشک مثل زاهدی و چیپس خرما برای دیابتی ها مفید است.

فرمول سیر و شیر برای پیشگری از کرونا
سیر اثربخشی فوق العاده ای دارد. اگر چند حبه سیر را داخل شیر بریزید و شیر را به حدی حرارت دهید که نصفش بخار شود، آنچه باقی می ماند برای پیشگیری از کرونا بسیار مفید است. این نوشیدنی برای بیماران قلبی و دیابتی هم بسیار مفید است و بهتر است صبح ها بخورند. سیر داخل شیر هم باید میل شود.

شیر و سیر ضد پیشگیری از کرونا

درباره دو داروی جنجالی
– ترکیب هلیله، مصطکی و شکر سرخ (داروی امام کاظم “ع”) برای مقابله با کرونا مفید است ولی هنوز مقالاتی در این باره نداریم.

– چکاندن روغن گل بنفشه در “بینی” مفید است و دارویش به صورت داروخانه ای هم موجود است و شرکت های مختلف دارویی هم تولیدش می کنند و رفرنس علمی دارد.

بادکش و حجامت
– بادکش در دوران کرونا مناسب است ولی درباره حجامت افراد کرونایی اختلاف نظر وجود دارد. با این حال، افرادی که قبل از ابتلا (مثلاً ۶ ماه قبل) حجامت کرده اند، ایمنی بالاتری دارند و کمتر مریض می شوند. در مقالات علمی جهان هم به کرات به فواید حجامت اشاره شده است.

خلط ریه ها
– اگر ریه ها درگیر خلط شده اند، استفاده از بخور نعنا خوب است. حتی می شود عصاره نعنا را که در داروخانه ها هست، به دهانه بینی و پیشانی مالید که بسیار مفید است.

– اسپری سیاه دانه که در داروخانه ها هست نیز بسیار مفید است. آویشن هم توصیه می شود.

در افراد کم و سن و سال، مالیدن روغن سیاه دانه یا بادام تلخ روی سینه مناسب است ولی در افرادی که سن بالایی دارند، جذب پوستی اندک است و چندان اثر ندارد.

آب نمک
هر روز دهان و حلق و بینی تان را با آب نمک رقیق ولرم بشویید و غرغره کنید.

مربوطه به : اجتماعیاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :