کدخبر : 28443 |

تفاهم‌نامه سازمان اوقاف با استانداری البرز


حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و عزیز الله شهبازی استاندار استان البرز درزمینه اقتصاد مقاومتی و بهره‌وری اقتصادی موقوفات در استان البرز تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش بقاع خبر به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام علی دشتکی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز در حاشیه مراسم امضای این تفاهم‌نامه همکاری گفت:در رویکرد جدید مدیریتی سازمان اوقاف و امور خیریه به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های موقوفات در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و بهره‌ور کردن موقوفات برنامه‌ریزی‌های متعددی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بر همین اساس برای استفاده از ظرفیت موقوفات و همچنین ظرفیت‌های قانونی و تسهیلاتی که برای امور این‌چنینی در اختیار دولت است طبق هماهنگی انجام‌شده تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان اوقاف و استانداری استان البرز به امضا رسید که طرح‌های عمده اقتصاد مقاومتی با اولویت به‌کارگیری ، حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان در استان البرز در حوزه‌های زراعی، باغداری و ساخت‌وساز و مسکن مهم‌ترین محورهای آن بوده است.
دشتکی یادآور شد: بر اساس این تفاهم‌نامه ما ظرفیت موقوفات را در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی احصا می‌کنیم . همان‌طور که می‌دانید در برنامه ششم حدود ۳/۸ درصد رشد اقتصادی باید از بهره‌وری حاصل شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز در پایان تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی و بهره‌ور کردن موقوفات محور اصلی این تفاهم‌نامه است که ما ظرفیت هامان را در قالب طرح‌های اقتصادی و دانش‌بنیان ارائه می‌دهیم .استانداری البرز هم آن ظرفیت‌های قانونی را که در اختیارشان است ازجمله صدور مجوزها و هماهنگی‌های بین بخشی و فرابخشی و ارائه تسهیلات لازم برای سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند وارد حوزه موقوفات شوند، فراهم می‌کند.

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیواقفینمناسبت هااخبارپایگاهاخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :