کدخبر : 28283 |

ویژه برنامه چهل چراغ به یاد جاویدالاثر داود فضلعلی


ویژه برنامه چهل چراغ به یاد جاودیدالاثر داود فضلعلی با حضور حجت الاسلام والمسلمین امرودی در محل گلزار شهدای دانشگاه امام حسین ع برگزار شد .

 

به گزارش بقاع خبر ؛ همزمان با هفته دفاع مقدس به همت مدیریت  فرهنگی هنری منطقه ۴ سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و هیئت امنای مجتمع ولایت ویژه برنامه چهل چراغ در محل گلزار شهدای دانشگاه امام حسین ع برگزار شد .

 

به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۴ سازمان فرهنگی هنری شهرداری  تهران و هیئت امنای مجتمع ولایت ویژه برنامه چهل چراغ در محل گلزار شهدای دانشگاه امام حسین ع با حضور حجت الاسلام امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد .

 

در این ویژه برنامه که بعد از نماز مغرب و عشا برگزار شد ، دوستعلی رئیس فرهنگسرای اشراق ضمن خیر مقدم به زائران مزار شهدای گمنام ؛ در خصوص ویژه برنامه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در هفته دفاع مقدس گفت : اولین جشنواره پوستر پایداری،‌ پخش مجموعه تلویزیونی «جنگ به روایت دیگر»، تولید و اهدای نرم‌افزار موبایل ویژه دفاع مقدس، مالتی‌مدیای روایت و میقات از جمله ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس است.وی افزود : مراکز مختلف سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اجرای ویژه‌برنامه‌های گوناگون فرهنگی و هنری، هفته دفاع مقدس را در مناطق مختلف شهر تهران گرامی می‌دارد.

 

وی جشن ملی عکاسان دفاع مقدس با عنوان «آینه حضور» از جمله این برنامه‌ها عنوان کرد که با همکاری انجمن عکس انقلاب و دفاع مقدس با حضور ۱۱۰ عکاس دفاع مقدس ۳ مهرماه بعد از اذان مغرب در بنیاد روایت واقع در میدان فردوسی، ابتدای سپهبد قرنی برگزار می‌شود.

برپایی هفته ملی فیلم مستند پایداری از دیگر برنامه‌های این سازمان است که از ۳۱ شهریور ماه الی ۶مهر از ساعت ۱۵:۴۵ الی ۲۲ در مجتمع فرهنگی هنری اسوه به نشانی خیابان انقلاب، نبش خیابان بهار برگزار خواهد شد.

 

دوستعلی در خصوص برگزاری ویژه‌برنامه «چهل چراغ» که به یاد شهید مفقودالاثر داود فضلعلی برگزار می شد گفت : این ویژه‌برنامه در چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس از چهل خانواده شهید گمنام جنگ تحمیلی در مناطق ۲۲گانه پایتخت تجلیل می‌کند.

 

به گزارش خبرنگار بقاع خبر وی گفت : «چهل چراغ» یکی از ۱۰ها برنامه‌ایست که توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در هفته دفاع مقدس و به صورت هماهنگ در تمامی مراکز فرهنگی هنری پایتخت برگزار می‌شود.

 

دوستعلی افزود : در این برنامه که از ۳۱ شهریور ماه به مدت ۱۰روز برگزار می‌شود، از خانواده چهل شهید گمنام در چهل مزار این ستارگان جاویدالاثر تجلیل می‌شود.

 

 

سخنران این ویژه برنامه دکتر جواد منصوری از اولین فرمانده هان سپاه با گرامی داشت خاطره و یاد شهدای عاشورا و هفته دفاع مقدس ، رزمندگان ما را از پیروان حضرت اباعبدالله الحسن ع قلمداد نمود و طرح این سوال که چرا جنگ آغاز شد به ذکر دلایل پیروزی ایران در جنگ پرداخت و گفت : با پیروزی انقلاب اسلامی استکبار منافع خود را در سراسر جهان در خطر دید و در صدد محو انقلاب اسلامی برآمد و توطئه های گوناگونی را طراحی و اجرا کرد و یکی از آن توطئه ها حمله صدام به ایران بود که با تصور فتح سه روزه خرمشهر و فتح هفت روزه تهران اجرا گردید .

 

منصوری با طرح مشکلات ما در روزهای اول جنگ نظیر برهم ریخته شدن سازمان ارتش ، نو پا بودن سپاه ، ضد انقلاب داخلی ، حضور بنی صدر به عنوان رئیس جمهور در راس نیروهای مسلح به مراحل متوقف کردن دشمن ، آغاز حملات بر علیه ارتش صدام ، پیروزی های بزرگ و بیرون راندن دشمن از خاک جمهوری اسلامی اشاره نمود .

 

در پایان این ویژه برنامه کلیپی در خصوص جاوید الاثر دادو فضلعلی و تلاش های محمد علی ودود یکی از هنرمندان حوزه صنایع دستی پخش شد و از مادر جاودیدالاثر فضلعلی و هنرمند خالق تندیس شهدا  تقدیر شد .

 

مربوطه به : آخرین عناوینفرهنگیاجتماعیشهدااخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :