کدخبر : 28240 |

۲۲ حسینیه در منزل شهدا از آغاز محرم


هیئت فرزندان شهدای اسلام،بیست و دومین حسینیه عزاداری ابا عبدالله را در منزل مادر شهید قاسم شاه محمدی با حضور مدیر کل سازمان تبلیغات تهران بر پا نمود. 

هرخانه شهید یک حسینیه

قلیچ خانی فرزند مفقود الاثر و رئیس هیئت فرزندان شهدای اسلام در بیست ودومین برنامه دیدار هیئت فرزندان شهدای اسلام در منزل مادر شهید قاسم شاه محمدی در گفتگو با خبرنگار بقاع خبر گفت: هیئت فرزندان شهدای اسلام در سال ۱۳۹۳  در امام زاده صالح به عنوان بزرگترین تشکل فرزندان شاهد فعالیت های خود را بر مبنای برگزاری گردهمایی ماهانه  فرزندان شهدا بنیان نهاد.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا هیئت با تغییر رویکرد خود حضور درمنزل شهدا را در دستور کار قرار داد و از آغاز محرم تاکنون با ۲۲ خانواده شهید دیدار داشته ایم .

قلیچ خانی با توجه به ذهنیت خود از راه اندازی هیئت فرزندان شهدای اسلام گفت : در آغاز تصورم بر این بود که همه مسئولین با ما همکاری خواهند داشت ولی با شروع کار کم توجهی مسئولان هر روز بیش از پیش مشهود شد که توقع این را نداشتیم .

مادر شهید قاسم شاه محمدی نیز درگفتگو با خبرنگاربقاع خبر، با ذکر خصوصیات فرزند شهیدش گفت : قاسم ۱۳ ساله بود و علی رغم اینکه دو برادرش در جبهه حضور داشتند عازم جبهه شد و به مدت ۴ سال در میادین جبهه حق علیه باطل به عنوان تخریب چی خدمت کرد و در نهایت درسن ۱۸ سالگی در عملیات والفجر ۸ به آرزوی خود رسید .

مادرشهید شاه محمدی با گلایه از بی مهری مسئولین بنیاد شهید  که در طی ۳۴ سال گذشته  فقط در سال های اول شهادت قاسم از وی سرکشی نموده است. از حضور هیئت فرزندان شهدای اسلام در بیت شهید تشکر نمود و افزود: طی ۱۰ سالی که در حکیمیه ساکن می باشد دو دفعه از سوی شهرداری  و سپاه جهت سرکشی به منزل ایشان تشریف آورده اند .

حجت الاسلام سهرابی مدیر کل سازمان تبلیغات تهران نیز در گفتگو با خبرنگار بقاع خبر در تجلیل ازمقام شهدا و ایثارگران گفت : یا د و خاطره شهدا موجب ایجاد انگیزه و روحیه  توان مندی در نسل جوان شهدا است . نمونه آن شهید حججی که با یاد و خاطره شهدا زندگی می کرد و به مقام و مرتبه عالی رسید و نام و آوازه اش فراگیر شد .

وی استقبال عموم مردم از آثار متعلق به ایثار گران و با اشاره به نگارش کتاب در حوزه دفاع مقدس در عرصه های داستان ، خاطره ، فیلم نامه و نمایش نامه را مشهود و ملموس بودن حضور شهدا درجامعه عنوان کرد و افزود : دربرگزاری مسابقات کتاب خوانی ، کتاب های که مربوط به دفاع مقدس است با اسقبال بیشتری مواجهه می گردد.

گفتنی است در پایان این دیدار و مراسم عزاداری ابا عبدالله حسین ع به رسم هرماهه هیئت فرزندان شهدای اسلام شال متبرک به سرداب امامزاده صالح ع تقدیم مادر شهید قاسم شاه محمدی شد.

انتهای خبر/

 

مربوطه به : أماكن مذهبيتكيه،حسينيه وهیئت هامعارفشهدااختصاصیاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :