کدخبر : 28139 |

اشتغال خانواده‌ها با استفاده از ظرفیت امامزادگان


طرح توانمندسازی و اشتغال خانواده‌ها با استفاده از ظرفیت امامزادگان و موقوفات با عنوان «شمیم خدمت» اجرا می شود.

اجرای طرح توانمندسازی خانواده‌ها با استفاده از ظرفیت امامزادگان

به گزارش بقاع خبر: حجت الاسلام حسین زارع زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حرکت در مسیر جهش تولید، طرح «شمیم خدمت» با رویکرد توانمندسازی و اشتغال خانواده‌ها با استفاده از ظرفیت امامزادگان و موقوفات استان اجرا می‌شود.

وی درباره نحوه ورود اداره کل اوقاف و امور خیریه به بحث جهش تولید افزود: در راستای عملیاتی کردن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، سازمان اوقاف برنامه‌های متعددی را در دستور کار خود قرار داده که طرح «شمیم خدمت» یکی از برنامه‌هایی است که در این زمینه طراحی و برای اجرا به تمامی شهرستانها ابلاغ شده است.

زارع زاده، هدف از اجرای طرح «شمیم خدمت» را ایجاد اشتغال پایدار اعلام کرد و گفت: در این طرح سه گام مهم و اساسی مدنظر است؛ در گام نخست با بهره گیری از تجربیات کارآفرینان موفق و تعامل با سازمان‌ها، نهادها، مؤسسات و گروه‌هایی که در زمینه آموزش حرفه و صنعت عملکرد مناسب و قابل قبولی دارند، به آموزش متقاضیان کار پرداخته می‌شود.

وی ادامه داد: در گام دوم تلاش می‌شود با استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه و موقوفات مرتبط همچنین استفاده از ظرفیت خیرین، زمینه کار و درآمد برای کارآموزان مهیا شود و در گام سوم نیز تلاش می‌شود با راه اندازی بازارچه‌های خیریه و فروشگاه‌های ویژه، محصولات تولید شده توسط جامعه هدف در معرض فروش قرار گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد افزود: در زمینه آموزش، محدودیتی بین خواهران و برادران همچنین گروه‌های سنی وجود ندارد و هر کسی که توان یادگیری و استفاده از آموزش‌ها را داشته باشد می‌تواند در کلاس‌های آموزشی که توسط اساتید مجرب و خبره در بقاع متبرکه برگزار می‌شود، شرکت کند.

وی افزود: نوع آموزش نیز بستگی به منطقه پیرامونی بقعه و همچنین توانایی و ظرفیت کارآموزان دارد و مشاغل مختلفی از جمله، فرشبافی، صنایع دستی، پرورش گیاهان دارویی و… در دستور کار قرار دارد.

زارع زاده با اشاره به نقش اجتماعی بقاع متبرکه افزود: بقاع متبرکه از دیرباز ملجاء بی پناهان بوده و در این طرح تلاش می‌شود تا با اجرای مناسب دستورالعمل ابلاغی شمیم خدمت، به خانواده‌های کم برخوردار توجه ویژه ای صورت گیرد و در مسیر کاریابی و اشتغال آنان قدمی برداشته شود.

وی ادامه داد: در این راستا، مراکز افق با تعامل با صاحبان مشاغل، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها، به شناسایی فرصت‌های شغلی و معرفی نیروهای مستعد پیرامون بقاع متبرکه به این اماکن پرداخته و به بیانی شیواتر می‌توان گفت که بنگاه کاریابی یکی از بندهای این دستورالعمل است.

مربوطه به : أماكن مذهبيتكيه،حسينيه وهیئت هااجتماعیامامزادگاناخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :