کدخبر : 28103 |

پیام محکومیت اهانت به پیامبر اسلام و قرآن‌سوزی


حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی اقدامات توهین‌آمیز اخیر علیه مقدسات مسلمانان را کار حسدورزان و معاندینی دانست که چشم دیدن موفقیت‌های مسلمانان را ندارند و انتشار کاریکاتورهای موهن و گستاخی مجدد نشریه شارلی ابدو نسبت به پیامبر اسلام و قرآن سوزی در سوئد را به‌شدت محکوم کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ الَّذِینَ کَفَرُوا بِالذِّکْرِ لَمَّا جَاءَهُمْ  وَإِنَّهُ لَکِتَابٌ عَزِیزٌ و إِنَّهُ لَکِتَابٌ عَزِیزٌ لَّا یَأْتِیهِ الْبَاطِلُ مِن بَیْنِ یَدَیْهِ وَلَا مِنْ خَلْفِهِ تَنزِیلٌ مِّنْ حَکِیمٍ حَمِیدٍ
همانا آنان که به این قرآن که برای هدایت و یادآوری آن‌ها آمد کافر شدند (چقدر نادان‌اند) درصورتی‌که این کتاب به حقیقت صاحب عزت (و معجزه بزرگ) است که هرگز از پیش و پس (گذشته و آینده حوادث عالم) باطل بدان راه نیابد (و تا قیامت حکومت و حکمتش باقی است) زیرا آن فرستاده خدای (مقتدر) حکیم ستوده صفات است.
(آیه ۴۱ و ۴۲ سوره فصلت)
قرآن کریم به اتم معنای کلمه عزیز و شکست‌ناپذیر است و مسلمانان واقعی جهان نیز به طفیلی این معجزه بزرگ و کتاب الهی همواره  دارای عزت و آبرو بوده‌اند و هستند. این توهین‌های پی‌درپی به ساحت مقدس قرآن و پیامبر عظیم الشان اسلام، دلیلی ندارد جز حسدورزی به همین عزت حاصل از پیشرفت و موفقیت‌های روزافزون مسلمانان. آری؛ عزت اسلام چشم حسدورزان را کور کرده است و خواب و آسایش را از آن‌ها ربوده است.
افراطیون پست‌طبع و دون‌مایه‌ای که از روی جهل  کتاب خدا را می‌سوزانند و به رحمه للعالمین، خاتم‌النبیین؛ حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و اله و سلم به بهانه واهی آزادی بیان بی‌شرمانه توهین می‌کنند بدانند که این کار پیامدی ندارد جز اتحاد مسلمانان جهان.
این جانب انتشار کاریکاتورهای موهن و گستاخی مجدد نشریه شارلی ابدو نسبت به پیامبر اسلام و اقدام افراطیون راست‌گرا به قرآن‌سوزی در سوئد را محکوم می‌کنم و معتقدم که محکوم کردن گسترده چنین اقدامات موهنی به حول و قوه الهی سبب اتحاد مسلمانان جهان خواهد شد.

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتاجتماعیمعارفمدافعان حرمدین و اندیشهمناسبت هااخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :