کدخبر : 27938 |

وام خوداشتغالی به فرزندان بازنشستگان نیروهای مسلح


 مدیرعامل موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح از اعطای وام ۵۰۰ میلیون ریالی قرض‌الحسنه خوداشتغالی، مهارت و کارآفرینی به فرزندان بازنشستگان نیروی مسلح از ابتدای سال ۹۹ خبر داد.

اعطای وام خوداشتغالی ۵۰ میلیون تومانی به فرزندان بازنشستگان نیروهای مسلح

به گزارش بقاع خبر به نقل از پایگاه‌ اطلاع‌رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، «محمدرضا رحیمی» با  تشریح عملکرد این موسسه در سال گذشته اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری و همراهی قسمت‌های مختلف سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، موسسه توانمندسازی موفق به ارائه خدمات در بستر الکترونیک شده است که این امر منجر به ارتقای کیفیت و سرعت خدمات به بازنشستگان شده است.

مدیرعامل موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح افزود: این موسسه با هدف توانمندسازی و کمک به ایجاد اشتغال برای فرزندان، از ابتدای سال ۱۳۹۹ با تدوین شیوه‌نامه اجرایی، اعطای وام قرض‌الحسنه برای خوداشتغالی، مهارت و کارآفرینی فرزندان بازنشستگان معزز نیروهای مسلح را شروع و اقدام به پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه کرده است.

به گفته رحیمی این وام به دو صورت اشتغال‌زایی تا مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال با کارمزد ۴درصد و همچنین تسهیلات کم‌بهره (با توجه به طرح توجیهی) خواهد بود.

وی همچنین گفت: حق عضویت‌های کسر شده از بازنشستگان نیروهای مسلح در صندوق وام این مؤسسه تجمیع شده و تمام وجوه تجمیعی در ابتدای هر ماه در قالب وام‌های قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۳۶ ماهه عیناً به اعضا پرداخت می‌شود.

مدیرعامل موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح تاکید کرد: موسسه توانمندسازی در سال گذشته، ۱۳۰ میلیارد تومان منابع حاصل از حق عضویت‌های کسر شده را در قالب وام معیشتی، جهیزیه، حمایت از تعاونی‌ها و اشتغالزایی به ۱۴هزار نفر از بازنشستگان نیروهای مسلح پرداخت نکرده است و بازنشستگان عضو مؤسسه به منظور ثبت‌نام و دریافت وام می‌توانند به ادارات کل ساتا در استان خود مراجعه کنند.

وی عضویت در صندوق وام مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح را داوطلبانه دانست و تصریح کرد: حق عضویت‌های کسر شده، جنبه پس‌انداز داشته و در صورت انصراف، تمام مبالغ کسر شده به حساب حقوق هر فرد واریز خواهد شد و متقاضیان به منظور عضویت یا انصراف از عضویت و دریافت حق عضویت‌های ذخیره شده، می‌توانند به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک ساتا در سراسر کشور مراجعه کنند.

مدیرعامل موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح اظهار داشت: در کنار صندوق وام، این مؤسسه اقدام به ارائه خدمات رفاهی و حمایتی به جامعه پیشکسوتان کرده که تمامی منابع آن از سوی سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح(ساتا) و بودجه دولتی تأمین می‌شود.

رحیمی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۱۵هزار نفر از بازنشستگان نیروهای مسلح و خانواده‌های آنها به سفرهای زیارتی، سیاحتی و عتبات عالیات اعزام شدند که عزیزان می‌توانند با مراجعه به سامانه Saba.esata.ir:۷۰۹۱/safar از خدمات گروه هتل‌های متین، مراکز رفاهی اقامتی طرف قرارداد و براساس قیمت تمام شده و با تخفیف بسیار مناسب به صورت اقساط ۱۵ ماهه استفاده کنند.

مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح از ارائه خدمات سفر به ۱۲هزار نفر از بازنشستگان معسر و نیازمند خبر داد و اظهارداشت: ارائه خدمات حمایتی در قالب پرداخت کمک‌های بلاعوض و وام‌های قرض‌الحسنه به ۱۱هزار نفر از بازنشستگان نیازمند از دیگر اقدامات و خدمات مؤسسه است که بازنشستگان می‌توانند برای استفاده از خدمات حمایتی به ادارات کل ساتا در استان خود مراجعه کنند.

رحیمی با اشاره به پرداخت یارانه آموزش و مهارت‌افزایی به ۱۰هزار نفر از فرزندان بازنشستگانی که از دوره‌های آموزشی انستیتو ایزایران استفاده کرده‌اند، تصریح کرد: بازنشستگان برای استفاده از یارانه مذکور می‌توانند به وب‌سایت انستیتو ایزایران (قسمت طرح باقرالعلوم) مراجعه کنند.

وی درخصوص طرح‌هایی که توسط این مؤسسه به اجرا درآمده است، گفت: آموزش مراقبت از بازنشستگان سالمند و بیمار (طرح مهتاب)، طرح بازار اجتماعی کسب و کار بازنشستگان نیروهای مسلح در پلتفرم کوکباز به نشانی ( kookbaz.ir) ازجمله طرح‌هایی هستند که در جهت ارتقای منزلت و کیفیت زندگی بازنشستگان توسط مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح به مرحله اجرا درآمده است.

مربوطه به : اجتماعیدیگر خبرهااخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :