کدخبر : 27768 |

عملیات “مرصاد” در منطقه اسلام ‏آباد غرب


پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ منافقین با حمایت صدام ، استکبار و ارتجاع منطقه در یک اشتباه محاسباتی به ایران اسلامی هجوم آوردند که  ۴۸۰۰ نفر از منافقان در عملیاتی موسوم به ” مرصاد” کشته و زخمی شدند.

آغاز عملیات غرورآفرین "مرصاد" در منطقه اسلام‏آباد غرب (1367 ش)

آغاز عملیات افتخار “مرصاد” در منطقه اسلام‏ آباد غرب (۱۳۶۷ ش)

به گزارش بقاع خبر، گروهک منافقین در پی حملات عراق به خاک میهن اسلامی و عقب‏ نشینی‏ های رزمندگان اسلام، با تصور این‏که پذیرش قطعنامه ۵۹۸ ناشی از جدایی ملت و دولت است، به خیال واهی، فرصت را غنیمت شمرده و سعی در رسیدن به اهداف پلید خود نمود.
منافقین با جمع‏ آوری دیگر ضد انقلابیون سرخورده، از کشورهای مختلف اروپایی، نیرویی به استعداد تقریبی ۱۵ هزار نفر فراهم کرده و با بهره ‏گیری از جنگ ‏افزارهای اهدایی صدام و دیگر اربابان خود، حمله خود را از غرب کشور به خاک جمهوری اسلامی ایران آغاز کردند. 
نیروی هوایی عراق با حمایت مقدماتی، آنها را برای ورود به عمق خاک ایران و در نهایت، فتح تهران، ترغیب می‏کند. با این اتحاد شوم، قسمت‏ هایی از اراضی میهن اسلامی مورد تجاوز قرار می‏گیرد. ملت سلحشور و مسلمان ایران، پس از اطلاع از تجاوز منافقین به میهن اسلامی، به خروش آمده و به جبهه‏ های جنگ اعزام می ‏شوند.
سرانجام عملیات مرصاد در پنجم مرداد ماه ۱۳۶۷، با رمز مبارک یا علی(ع) و به منظور مقابله با منافقین در منطقه اسلام‏ آباد و کرند غرب در استان کرمانشاه، آغاز گردید.
منافقین خلق، خوشحال از پیروزی‏ های مقدماتی و در یک اقدام عجولانه، راهی باختران (کرمانشاه) شده و به خیال باطل خود، قصد حرکت به سمت تهران و سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران را نمودند.
رادیو منافقین، با ارسال پیام به مردم باختران، از آنها می‏ خواهد که زمینه را برای ورود ارتش به اصطلاح آزادی‏بخش مهیا سازند و آماده جذب در گردان‏ها و لشکرها باشند.
از آن طرف رزمندگان اسلام در ۳۴ کیلومتری باختران، ناگهان راه را بر ستون‏ های منافقین می‏بندند و واحدهای زرهی رزمندگان، در یک اقدام متهورانه، تعداد زیادی از ادوات سنگین زرهی منافقین را هدف قرار داده و به آتش می‏کشند. جاده باختران – اسلام‏ آباد در همان لحظات اولیه، انباشته از ادوات سوخته شده می‏شود و عکس‏ العمل سریع رزمندگان، منافقین را به فراری مفتضحانه وادار می‏سازد.
این عملیات در روز بعد نیز با حمله هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با سرکوبی شدید منافقان ادامه یافت و دشمن را دچار شکست سخت و سنگینی نمود.
بدین ترتیب، منافقان شکست خورده، در این تجاوز نابخردانه، متحمل تلفات و خسارات عظیمی شدند که بیش از ۱۲۰ دستگاه تانک، ۴۰۰ دستگاه نفربر، ۹۰ قبضه خمپاره‏انداز ۸۰ میلی‏متری، ۱۵۰ قبضه خمپاره‏انداز ۶۰ میلی‏متری و ۳۰ قبضه توپ ۱۰۶ میلی‏متری منهدم شد.
علاوه بر آن ده‏ها دستگاه تانک، نفربر، خودرو و نیز صدها قبضه سلاح سبک و نیز مقادیری تجهیزات پیشرفته الکترونیکی و مخابراتی به غنیمت نیروهای اسلامی درآمد.
در این عملیات، ۴۸۰۰ نفر از منافقان نیز کشته و زخمی شدند.
امیر سرتیپ ناصر آراسته

عضو گروه مشاورین نظامی رهبر انقلاب بااشاره به تهدیدات اخیر گروهک تروریستی منافقین گفت: از نظر عملیاتی و رزمی حسابی روی این پیرمرد و پیرزن‌های خائن، جانی و احمق نمی‌کنیم.

به گزارش مشرق، صبح امروز امیر سرتیپ ناصر آراسته، هم رزم شهید صیاد شیرازی در عملیات مرصاد با حضور در برنامه سلام صبح به خیر، با بیان اینکه هدف اصلی گروهک تروریستی منافقین براندازی نظام بود،گفت: این گروهک تروریستی در سال ۶۷ با چراغ سبز چند تن از نمایندگان کنگره آمریکا و سناتورهای مجلس سنا جهت براندازی جمهوری اسلامی اقدام کردند.

بیشتر بخوانید:

عملیات «مرصاد» آغازی بر پایان مفتضح منافقین

* التماس منافقین به صدام برای حمله مجدد به ایران

امیر سرتیپ آراسته در ادامه با اشاره به اینکه در فاصله پذیرش قطعنامه تا روز حمله منافقین، مسعود رجوی سرکرده این گروهک تروریستی سه بار با صدام ملاقت کرده است، عنوان کرد: وی در این ملاقات‌ها از صدام تقاضای حمله به ایران را کرده بود.

بیشتر بخوانید:

«بدفرجام» منتشر شد

رئیس هیات معارف جنگ ارتش همچنین با تاکید بر اینکه میزان کشت و کشتار منافقین به عدد ۱۷ هزار شهید می‌رسد، اظهارداشت: این در حالی بود که صدام در کل بمباران شهرهای کشور در طول هشت سال دفاع مقدس، ۱۵ هزار نفر از مردم بی‌گناه را به شهادت رساند.

* قدرت پدافند هوایی در ساقط کردن هواپیماهای ارتش عراق

امیر سرتیپ آراسته در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملیات مرصاد گفت: در این عملیات قرار بر این بود که منافقین پس از عبور از مرز عراق با پشتیبانی توپخانه‌ای و هواپیمایی رژیم بعثی، پایگاه‌های تبریز ، همدان و کرمانشاه را تسخیر و پس از ۳۳ ساعت با برنامه‌ریزی انجام شده به تهران برسند.

وی افزود: البته لازم به توضیح است منافقین با استعداد نیروی ۵ هزار نفری فعال در صحنه که شامل ۳۲ تیپ به ظرفیت۵۰۰ الی ۷۰۰ نفر بوده اقدام به عملیات کرده ولی در صحنه نبرد، نیروهای آن‌ها به ۶ الی ۷ هزار نفر هم می‌رسید.

عضو گروه مشاورین نظامی رهبر معظم انقلاب در ادامه با بیان نقش برجسته پدافند هوایی ایران در عملیات مرصاد اظهارداشت: در همان روز اول عملیات، ۱۴ فروند از هواپیماهای ارتش عراق که به پشتیبانی از منافقین در این عملیات مشغول بودند، توسط نیروهای مقتدر پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ساقط گشته و منهدم شدند.

* تشکیل قرارگاه تاکتیکی در آسمان از ذکاوت شهید صیاد شیرازی بود

امیر سرتیپ آراسته در تشریح این عملیات به نقش بی بدیل امیر سپهبد شهید صیاد شیرازی اشاره و با بیان ذکاوت نظامی ایشان عنوان کرد: به محض اعلام به شهید صیاد در شب قبل از عملیات، ایشان خود را ساعت۲۳ به منطقه رسانده و به دلیل اینکه تازه از منطقه بازگشته بودند تسلط خوبی روی آنجا داشتند.

وی افزود: شهید صیاد در اولین تحلیل خود از اتفاقی که در حال رخ دادن بود متوجه شدند که مهاجمان به کشور منافقین هستند که با پشتیبانی ارتش بعثی عراق تدارک حمله دیده‌اند اما این در حالی بود که برای بسیاری از فرماندهان هنوز صحت وسقم این موضوع روشن نشده بود.

بیشتر بخوانید:

ابتکار شهید صیاد شیرازی در زمین‌گیر کردن منافقین

امیر سرتیپ آراسته در ادامه با اشاره به رشادت‌های شهید صیاد خاطرنشان کرد: ایشان به محض ورود به هوانیروز اقدام به تشکیل کوچکترین قرارگاه تاکتیکی و متحرک‌ترین‌ پاسگاه فرماندهی در آسمان کرد که تا آن زمان در جنگ چنین چیزی رخ نداده بود.

وی ادامه داد: در مجموع ۶۵ هلکوپتر و بالگرد نیروی زمینی از پایگاه هوانیروز کرمانشاه، کرمان و پشتیبانی اصفهان،  ۴۲۵ ساعت پرواز عملیاتی داشتند و شهید بزرگوار بیشتر طراحی‌ها و هماهنگی‌های این پروازها رادر هوا انجام داد.

این فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس همچنین با اشاره به دلایل ضعف ایران در ابتدای مواجهه با گروهک منافقین گفت: یکی از دلایل ضعف نیروهای مسلح در ابتدای این عملیات، به دلیل شوک پذیرش قطعنامه ۵۹۸ بود که نیروی‌های مسلح ما تصور می‌کردند جنگ پایان یافته ولی با نهیب حضرت امام (ره) دوباره به صحنه نبرد بازگشتند.

* جانیانی که مربی داعش هستند

امیر آراسته با اشاره به جنایت‌های منافقین گفت: آن‌ها اگر با کوچکترین مقاومت یا سئوال از طرف مقابل خود مواجه می‌شدند، بلافاصله آن را از بین می‌بردند. به عنوان مثال فقط در یک نمونه فرمانده پادگان اسلام آباد غرب را ابتدا بینی و گوش‌های ایشان را بریدند و سپس تیرباران‌اش کردند.

وی افزود: از دیگر جنایات منافقین می‌توان حمله به بیمارستان اسلام آباد غرب را عنوان کرد که با بی‌رحمی تمام بیماران را پس از جمع کردن در کنار دیوار، تیرباران کرده و به آتش کشیدند.

* اعدامی‌های منافقین همان توبه شکستگان هستند

این فرمانده ارشد ارتش در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان دلیل اعدام برخی از اعضای این گروهک تروریستی عنوان کرد: برخی از اسرای منافقین ابتدا توبه کردند و با رافت نظام مواجه شدند اما بعدها توبه شکستند و در عملیات‌های مختلف علیه کشور حضور داشتند، بنابراین حکم اعدام برای این‌ها منصفانه بود.

امیر سرتیپ آراسته در ادامه با برشماری سه ویژگی بارز منافقین خطاب به جوانان گفت: منافقین سه ویژه‌گی خیانت،جنایت و حماقت را با هم دارند چراکه نه تنها برای آسیب‌زدن به کشور با دشمن هم پیمان شدند بلکه در جنایاتی تکرار نشدنی بسیاری از مردم بی گناه را به خاک و خون کشیدند.

* از نظر رزمی روی پیرمرد و پیرزن‎های خائن منافق حسابی نمی‎کنیم

عضو گروه مشاورین نظامی رهبر معظم انقلاب اسلامی در واکنش به تهدیدهای اخیر این گروهک تروریستی گفت: از نظر عملیاتی و رزمی حسابی روی این پیرمرد و پیر زن‌های خائن، جانی و احمق نمی‌کنیم چرا که خود را از ارتش به قول آن‌ها مجهز آمریکا بالاتر می‌دانیم.

وی در پایان با اشاره به راهبرد جدید این گروهک تروریستی خاطرنشان کرد: باید دقت داشت که این گروهک تروریستی توان جنگ‌های رو در رو و نظامی را نداشته و به همین علت به فضای مجازی و رسانه‌ای روی آورده که مهم‌ترین هدف آن‌ها نا امید کردن مردم از نظام است.

منبع

فارس

راسخون

تسنیم

مربوطه به : شهدااخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: , , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :