کدخبر : 27434 |

نهضت عاشورا به ۱۰ زبان‌ زنده دنیا معرفی می شود .


مؤسسه الهدی و بنیاد عاشورا در یک برنامه مشترک نسبت به تولید ویژه‌نامه‌های مطبوعاتی بین‌المللی در خصوص معرفی شخیصت والای امام حسین(ع) و نهضت عاشورا به ۱۰ زبان‌ زنده دنیا، اقدام می نمایند .

به گزارش بقاع نیوز ،  ازپایگاه تخصصی امام حسین ع ( کرب و بلا ) ، موسسه الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد بین‌المللی عاشورا در یک برنامه کاری مشترک نسبت به تولید و انتشار ویژه‌نامه‌های مطبوعاتی بین‌المللی با محوریت امام حسین (ع) همکاری خواهند کرد.

این کار مشترک به دنبال اعلام آمادگی مؤسسه بین‌المللی الهدی جهت ترجمه و انتشار آثار فرهنگی و تولیدات مکتوب این بنیاد در حوزه ادبیات عاشورایی و معرفی نهضت امام حسین (ع) با رویکرد معرفی تمدن نوین اسلامی و نیز کمک به معرفی اهداف و خدمات این بنیاد به شیعیان و سایر مخاطبان بین‌المللی صورت گرفته است.

تهیه و تألیف مقالات تحقیقی، تبلیغی و ترویجی پیرامون معرفی شخیصت والای امام حسین (ع) و معرفی نهضت عاشورا و مؤلفه‌های ظلم‌ستیزی،حق‌طلبی و آزادگی در این نهضت از منظر آراء و اندیشه‌های دانشمندان و اندیشه‌ورزان مسلمان و غیرمسلمان توسط بنیاد عاشورا و تولید ویژه‌نامه‌های مطبوعاتی بین‌المللی به زبان‌های فارسی، انگلیسی، عربی، فرانسوی، سواحیلی، هوسایی، مالایو، اسپانیولی و … تا ده زبان زنده دنیا توسط مؤسسه الهدی گام اول این همکاری است.

همچنین قرار است با بهره‌مندی از ظرفیت ارتباطی رایزنی‌های فرهنگی در خارج از کشور، نسخه‌های مکتوب چاپ و در ایام دهه اول محرم سال در اختیار گروه‌های مختلف مخاطبان اعم از اساتید دانشگاه و حوزه، عموم مردم، زنان و خانواده، کودک و نوجوان و سایر سطوح مخاطبان بین‌المللی قرار گیرد.

 

منبع

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

بنیاد عاشورا

 

 

مربوطه به : فرهنگیهنرمندانادبیات و نشرسینما و تلویزیوناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :