کدخبر : 27272 |

یادواره شهدای هفت تیر با حضور مسئولان قضایی در مزار مقدس شیخان


یادواره شهدای هفت تیرصبح امروز جهت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه با حضور مسئولان قضایی استان در مزار مقدس شیخان  برگزار شد.

به گزارش بقاع خبر از استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری صبح امروز در یادواره شهدای هفت تیر که با حضور مسئولان قضایی استان در مزار مقدس شیخان  برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه اظهار کرد: خداوند را شاکریم که در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که دستگاه قضا، زیر نظر مجتهدی جامع‌الشرایط و رهبری عظیم‌الشأن و فرزانه و صاحب ولایت اداره می‌شود، رهبری که خداوند به شایستگس فراوان عطا فرموده است.

وی افزود: امروز شخصیتی ارزشمند و فاضل همچون حضرت آقای رئیسی ریاست قوه قضائیه را بر عهده گرفته و امیدواریم در پیشبرد اهداف عالیه این قوه موفق بوده و در اجرای عدالت از یاری خداوند بهره‌مند شود.

مدیرکل اوقاف استان قم با بیان اینکه بسیاری از کمبودها و ایرادهایی که به ذهن اشخاص مختلف پیرامون قوه قضائیه می‌رسد مربوط به مشکلات فرهنگی است گفت:  در وهله نخست، مردم باید با قوانین آشنا باشند زیرا بخش مهمی از اختلافات و پرونده‌ها به خاطر عدم آشنایی با قوانین و مقررات است.

وی ادامه داد: همچنین قوه قضائیه ودستگاه های فرهنگی و اطلاع رسانی باید کار فرهنگی را با اهمیت بدانند تا عموم افراد جامعه از منظر فکری، دینی و معنوی ارتقاء یابند، گاه با گذشت و بخشش، می‌توان از بروز اختلاف پیشگیری کرد و اخلاق‌مداری، می‌تواند مانع از تشکیل بسیاری از پرونده‌ها شود.

اسکندری با تاکید بر اینکه همه مردم و نهادها در قبال اجرای عدالت مسئولیت دارند خاطرنشان کرد: اگر هر فرد بتواند از بروز یک اختلاف جلوگیری کند، خیل عظیم پرونده‌های راکد را شاهد نخواهیم بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم در ادامه به کار رفیع شهدا و جایگاه آنها در انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: همه ما مدیون شهدا هستیم زیرا آرامش و امنیت امروزمان، نتیجه کار این ستارگان آسمان ولایت‌مداری است.

وی تصریح کرد: هیچ تحلیل‌گر و کارشناس سیاسی منصفی، نمی‌تواند سهم شهدا را در پایداری این مملکت و اقتدار امروز انکار کند، آنها رفتند تا کلمه الله هی العلیا محقق شود.

اسکندری با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب که فرموده‌اند امروز زنده‌ نگاه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست گفت: لازم است فرهنگ ایثار و شهادت را برای بقاء و پایداری نظام اسلامی و تحقق اهداف آن زنده نگه داریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم خاطرنشان کرد: قرآن بهترین و ارزشمندترین توصیف را راجع به شهدا و کار بزرگ آنها ارائه کرده آنجا که می‌فرماید «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ»، این توصیف آنقدر بزرگ و پر اهمیت است که فقط برای انسان‌های برگزیده بکار می‌رود و شهدا جزو همین دسته از افراد هستند.

انتهای پیام/

مربوطه به : أماكن مذهبياجتماعیمعارفعلماامامزادگانمناسبت هااخبار ویژهاخبار

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :