کدخبر : 27032 |

اتحاد امت اسلامی برای آزادی فلسطین و قدس اشغالی


رسانه ها سخنان مقام معظم رهبری در روز قدس را ” قطعی بودن نابودی اسرائیل ” و ” پیامی برای اتحاد امت اسلامی در جهت جهاد برای آزادی فلسطین و قدس اشغالی” ارزیایی نمودند .

به گزارش بقاع خبر از ایسنا، سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس بازتاب گستردهی در رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی  داشت .

خبرگزاری رویترز یکی از اولین رسانه‌هایی بود که به سخنرانی امروز رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز جهانی قدس پرداخته و نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران روز جمعه از فلسطینی‌ها خواست به جهاد علیه اسرائیل ادامه‌ دهند و اشاره کرد که حکومت اسرائیل یک «غده سرطانی» در منطقه است.

رویترز به نقل از رهبر انقلاب اسلامی ایران نوشت: مبارزه برای آزادسازی فلسطین یک وظیفه و جهاد اسلامی است.

روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست نیز نوشت: رهبری ایران در سخنرانی خود به مناسبت روز قدس، ظهور رژیم صهیونیستی را غده سرطانی توصیف و تاکید کرد که به زودی از بین خواهد رفت.

این روزنامه صهیونیستی در ادامه نوشت: آیت الله خامنه ای همچنین از بی توجهی کشورهای عربی به مسئله فلسطین انتقاد کرد و گفت که برخی دولت های عربی پس از مقاومت های نخستین به تدریج تسلیم شدند و با فراموشی وظیفه اسلامی و انسانی و سیاسی خود به هدف های دشمن در این زمینه کمک کردند.

شبکه ال بی سی لبنان در گزارشی نوشت: رهبر انقلاب ایران امروز جمعه در سخنانی مردم فلسطین را به تداوم انتفاضه خود علیه اسرائیل دعوت کرد.

این رسانه لبنانی همچنین نوشت: رهبر ایران اسرائیل را غده سرطانی توصیف کرد و مقابله با آن تا آزاد سازی فلسطین را ضروری دانست.

این رسانه لبنانی در ادامه نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که مبارزه در راه فلسطین جهاد فی سبیل الله و واجب دینی است.

خبرگزاری فرانسه با پراداختن به سخنرانی روز قدس حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران گفت که مبارزه برای «آزادسازی فلسطین» یک «وظیفه اسلامی» است.

علاوه بر این پایگاه خبری لبنانی نهار نت با بازتاب همین بخش از بیانات مقام معظم رهبری، به نقل بخشی دیگر از سخنان ایشان پرداخته و نوشت: هدف از این مبارزه آزادسازی سرزمین فلسطین و بازگشت تمام فلسطینی‌ها به کشورشان است.

مجله هندی اوت لوک ایندیا نیز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز قدس و درباره نقش مخرب صهیونیسم در منطقه نوشت: رژیم صهیونیستی یک غده سرطانی و کشنده بوده و برای این منطقه زیان‌آور است. [این رژیم] بدون شک ریشه‌کن شده و نابود خواهد شد.

افزون بر این، شبکه سنگاپوری سی.ان.ای به بازتاب بخشی از سخنرانی مقام معظم رهبری در روز قدس پرداخته و به نقل از ایشان نوشت: امروزه، همه در حال شمارش تک تک قربانیان ویروس کرونا در سراسر جهان هستند اما کسی نپرسیده است چه کسی مسئول صدها هزار شهادت، حبس و ناپدید شدن‌ها در فلسطین و کشورهایی است که آمریکا و اروپا در آن‌جا جنگ به پا کرده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز با انتشار گزارشی مفصل از سخنرانی حضرت آیت الله خامنه ای در روز قدس نوشت: رهبری ایران، اسرائیل را یک غده سرطانی توصیف کرد.

آسوشیتدپرس، نوشت: رهبری ایران روز جمعه در سخنرانی خود با حمایت مجدد از فلسطین، اسرائیل را غده سرطانی خواند و تاکید کرد که بدون تردید این غده ریشه خواهد شد و از بین خواهد رفت.

هم‌چنین شبکه استرالیایی ABC با مورد توجه قرار دادن سخنرانی روز قدرس رهبر انقلاب اسلامی ایران نوشت که ایشان به تکرار اسرائیل را یک «سرطان» یا «غده» تلقی و از آمریکا و کشورهای غربی به خاطر تجهیز این رژیم با «ابزارهای نظامی و غیرنظامی  قدرت و حتی با تسلیحات هسته‌ای» انتقاد کردند.

شبکه المیادین هم نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران امروز جمعه در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس گفت که در عصر حاضر جنایتی به بزرگی غصب سرزمین فلسطین و آواره کردن مردم آن وجود ندارد.

شبکه المنار نیز در گزارش خود نوشت: امام خامنه‌ای اعلام کرد که سیاست استکبار و صهیونیست ها بر این امر تمرکز دارد که مساله فلسطین را از حافظه جوامع مسلمان پاک کند.

در این گزارش آمده است: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با اشاره به مشکلات و دردهای مردم فلسطین اعلام کرد که عامل اصلی این مساله کشورهای غربی و سیاست شیطانی آنان است.

العربیه انگلیسی هم به نقل رهبر انقلاب نوشت که رژیم صهیونیستی یک غده سرطانی مضر و کشنده برای منطقه بوده که در نهایت ریشه‌کن خواهد شد.

هم‌چنین پایگاه خبری العهد در گزارش خود نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در سخنانی گفت که در عصر حاضر جنایتی به بزرگی غصب سرزمین فلسطین و آواره کردن مردم آن وجود ندارد. عامل اصلی این جنایت کشورهای غربی و سیاست شیطانی آنان است.

پایگاه خبری عربی ۲۱ در گزارشی سخنان امروز مقام معظم رهبری به مناسبت روز جهانی قدس را بازتاب داد.

پایگاه خبری عربی ۲۱ در این گزارش نوشت: رهبر ایران تاکید کرد که حضور صهیونیست ها در خاک فلسطین ویروسی است که حتما ریشه کن خواهد شد.

روزنامه کانادایی نشنال پست نیز در گزارشی که در آن به سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ایران در روز قدس پرداخته است، نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای آن‌چه آن را خیانت از جانب برخی مزدوران سیاسی و فرهنگی در کشورهای مسلمان خواند را محکوم کرده و در اشاره‌ای آشکار به برخی کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی گفت که آن‌ها به صهیونیست‌ها در کم‌اهمیت جلوه دادن مسئله فلسطین کمک می‌کنند.

روزنامه العربی الجدید نیز در گزارشی سخنان امروز مقام معظم رهبری به مناسبت روز جهانی قدس را بازتاب داد.

در گزارش العربی الجدید آمده است: رهبر ایران تاکید کرد که سیاست اصلی استکبار و صهیونیست ها از بین بردن مساله فلسطین از جوامع اسلامی است. رهبر ایران تلاش برای عادی سازی روابط با اسرائیل را شکست خوردن و بی فایده توصیف کرد و تاکید کرد که اسرائیل غده‌ای مهلک است و بی شک ریشه کن خواهد شد.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود بخش هایی از سخنرانی حضرت آیت الله خامنه ای در روز جهانی قدس را که به صورت زنده انجام شد، منتشر کرد و نوشت که رهبری ایران خواستار تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی شد.

این روزنامه آمریکایی همچنین نوشت: رهبری ایران گفت که یک روز تشخیص داده شد مبارز فلسطینی، دین و غیرت و شجاعت دارد اما به سلاح دسترسی ندارد. بنابراین، برنامه ریزی انجام گرفت و موازنه قدرت در فلسطین تغییر کرد، به‌گونه‌ای که امروز غزه می تواند در برابر تهاجم نظامی دشمن صهیونیست بایستد و بر آن غلبه کند.

روسیا الیوم نیز بخش هایی از سخنان رهبری را منتشر کرد که درخصوص دست داشتن آمریکا در تولید و انتشار ویروس کرونا بود. در گزارش این رسانه روسی به نقل از مقام معظم رهبری آمده است: آمریکا دشمن خبیث ایران است و مسئولان آمریکایی دروغ گو، وقیح، طماع و شارلاتان هستند.

این رسانه در ادامه نوشت: سران آمریکا چندبار تکرار کردند که شما از ما بخواهید تا ما به شما در درمان و دارو کمک کنیم؛ این از حرف های عجیب است، اولاً که خودتان دچار کمبود هستید، هم از لحاظ وسایل پیشگیری و هم دارو؛ اگر چیزی دارید صرف خود کنید. شما امریکایی ها متهم به این هستید که خودتان این ویرس را تولید کردید و به شما اعتمادی نیست. ممکن است دارویی را شما وارد کشور کنید که این ویروس را ماندگار کنید.

النشره نیز سخنان رهبری را در صفحه نخست خود منتشر کرد و در تیتری نوشت: آمریکا خبیث ترین دشمن ایران است و مسئولان آن شارلاتان هستند. در بخش هایی از این رسانه که از صحبتهای رهبری نقل قول شده آمده است: جمهوری اسلامی باید در تمامی زمینه ها از جمله دفاعی و نظامی قوی شود.

خبرگزاری رویترز نیز در بازتاب سخنان رهبری، روی این موضوع تمرکز کرد که به گفته ایشان پیشنهاد کمک آمریکایی‎ها برای مواجهه با ویروس کرونا عجیب است و این سوءظن وجود دارد که مبادا آنها که خود در مبارزه با این بیماری با کاستی‏هایی مواجه هستند؛ بخواهند دارویی در اختیار ایرانی‏ها قرار دهند که این بیماری را ماندگار کند.

خبرگزاری روسی راشاتودی نیز اظهارات رهبری مبنی بر بدگمان بودن به نیت آمریکایی‎ها را به عنوان تیتر خبر خود برگزید به ویژه از این بابت که آمریکایی‏ها متهم به ساخت این ویروس نیز هستند.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز با رویکردی مشابه، اظهارت رهبری مبنی بر اینکه آمریکا خود در رابطه با تولید این ویروس مظنون است را به عنوان تیتر خبر خود برگزید.

شبکه تلویزیونی و معاند العربیه در رابطه با پوشش سخنان مقام معظم رهبری، سکوت پیشه کرد.

العهد نیز با درج سخنان رهبری در صفحه نخست خود و پوشش گسترده فرمایشات مقام معظم رهبری به نقل از ایشان نوشت: آمریکا در حال حاضر خبیث ترین دشمن ما است و پیروزی بعد از صبر نزدیک است.

یورو نیوز نوشت: مقام رهبری خطاب به آمریکا گفت متهمید که ویروس کرونا را خودتان تولید کردید. جملاتی مانند «وقتی این اتهام وجود دارد کدام عاقلی به شما [آمریکایی‌ها] اعتماد می‌کند که شما بیایید برای او دارو بیاورید؟ ممکن است داروی شما وسیله‌ای باشد برای آن که این بیماری را بیشتر گسترش دهد» نیز از جمله موارد مورد توجه این رسانه خارجی بود.

بی بی سی نیز در این باره نوشت: رهبر ایران اتهام «تولید ویروس کرونا» را علیه مقام‌های آمریکایی مطرح کرد و گفت به همین دلیل ایران برای مقابله با کرونا از آمریکا کمک نمی‌گیرد.

این رسانه انگلیسی همچنین نوشت: رهبر ایران این فرضیه را مطرح کرد که اگر ویروس کرونا به طور ویژه برای ایران طراحی شده باشد، آمریکا در قالب اعزام کمک بخواهد به ارزیابی اثر ویروس تولیدی خود بپردازد و اطلاعاتش را تکمیل کند.

 

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیعلمااخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :