کدخبر : 25787 |

ویژه برنامه های ضیافت الهی در بقاع متبرکه کرمانشاه


پخش دائمی قرآن، ادعیه و اذان ، ترتیل خوانی و جزء خوانی با عنوان ویژه برنامه های طرح ضیافت الهی در ۱۴ بقعه متبرکه استان کرمانشاه در ماه مبارک رمضان اجراء می شود . 

بقاع خبر:مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه از اجرای ویژه برنامه های طرح ضیافت الهی در ۱۴ بقعه متبرکه سطح استان همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.

 

حجت الاسلام و المسلمین محمد صالحی مدیرکل اوقاف استان  کرمانشاه گفت: طرح ضیافت الهی ویژه ماه مبارک رمضان امسال نیز اجرا می شود با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و همچنین تعطیلی بقاع متبرکه امسال تغییراتی در نحوه برگزاری این طرح ایجاد شده است.

او ادامه داد: پخش دائمی قرآن، ادعیه و اذان ، ترتیل خوانی و جزء خوانی در بقاع متبرکه به صورت ضبط شده و رسانه ای و بدون حضور جمعیت می  باشد.

مدیرکل اوقاف استان با بیان اینکه این طرح از ۶ اردیبهشت ماه همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در سراسر کشور آغاز می شود بیان کرد: این طرح در دو محور قرآنی و تعظیم شعائر و مناسبت های ماه رمضان از ۶ اردیبهشت لغایت ۴ خرداد ماه در ۱۴ بقعه سطح استان به اجرا در خواهد آمد.

او اظهار داشت: پخش دائمی قرآن، ادعیه و اذان از بقاع متبرکه، ترتیل خوانی و جزء خوانی در بقاع متبرکه بدون حضور جمعیت و بصورت زنده یا ضبط شده،ضبط تصویری تفسیر قرآن کریم از شبکه استانی در یکی از بقاع شاخص استان، پخش اذان گاهی قرآن و اذان از بقاع متبرکه از شبکه استانی، برگزاری ویژه برنامه رسانه ای خدیجه مادر امت در سالروز شهادت این بانوی بزرگ اسلام، ویژه برنامه کاروان شادی نسیم کرامت (مولودی خوانی خیابانی) در شب ولادت امام حسن مجتبی(ع)، برپایی مراسم لیالی قدر و شهادت و شام غریبان امیرالمومنین علی علیه السلام در فضای رسانه و برپایی نماز عید سعید فطر از برنامه های اوقاف کرمانشاه در اجرای این طرح نورانی است.

حجت الاسلام صالحی رزمایش ضیافت همدلی را یک از مهم ترین برنامه های این طرح دانست و خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه همه ساله سفره های افطاری ساده در مساجد و بقاع متبرکه پهن می شد با توجه به شرایط فعلی کشور امسال ۳۰۰۰ بسته غذایی از محل موقوفات استان تهیه و تحت عنوان رزمایش ضیافت همدلی که نوعی لبیک به فرامین مقام معظم رهبری در راستای کمک مومنانه خواهد بود، بدست نیازمندان خواهد رسید‌.

او همچنین از برگزاری محفل انس با قرآن جهت کادر درمان بیمارستان های بیماران کرونایی استان خبر داد و گفت: امسال سازمان اوقاف به منظور روحیه بخشی به کادر درمان و بیماران، اقدام به برگزاری محفل انس باقرآن در بیمارستان های کرمانشاه می نماید که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مربوطه به : أماكن مذهبيامامزادگاناخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :