کدخبر : 25806 |

تخریب آستان مقدس امام حسین(ع) بدست وهابیون


 وهابیون پس از به قدرت رسیدن در حجاز ، شهرهای مقدس نجف و کربلا را مورد تهاجم قرار دادند . بیش از دو هزار نفر از شیعیان کربلا به شهادت رسیدند. و با غارت اموال و تخریب قسمت‏هایى از شهر، آن را به ویرانه‏ ای تبدیل کردند.

به گزارش بقاع خبر ؛ با قدرت یافتن وهابیون در حجاز، مناقشات و زد و خوردهایى بین آنان و دیگر مسلمانان به ویژه شیعیان روی می‏داد که یکی از این موارد، تجاوز وهابیون به شهرهای مقدس نجف و کربلا در بیستم آوریل سال ۱۸۰۲م است.

 

با توجه به این که دو شهر نجف و کربلا از شهرهای مورد احترام و از زیارتگاه‏های مهم شیعه است، این امر باعث شد که حملات وهابیت بیشتر و شدیدتر در مورد این دو نقطه متمرکز شود.

 

انگیزه اصلی این تجاوزکاران از کشتار و قتل و غارت شیعیان، اعتقادات تند مذهبی آنان بود که با تعصب شدیدی آمیخته است. وهابیان به تهمت مشرک بودن مردم کربلا به این شهر حمله کرده و پس از تخریب گنبد و بارگاه و ضریح مقدس امام حسین(ع) خزانه حرم را غارت نمودند.

 

در جریان این تهاجم وحشیانه، بیش از دو هزار نفر از شیعیان کربلا به شهادت رسیدند. هم‏چنین، وهابیان با غارت اموال و تخریب قسمت‏هایى از شهر، آن را به ویرانه‏ای تبدیل کردند.

 

این واقعه خشم مسلمانان را برانگیخت و نفرت از اعمال وهابیت را در دل آنان بیشتر کرد. وهابیان پس از روی کار آمدن دولت سعودی نیز به اعمال ضد شیعی خود ادامه داده و در حرکتی ضددینی، بارگاه ملکوتی ائمه بقیع و خاندان پیامبر را تخریب کردند.

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عالياتاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :