کدخبر : 25524 |

بازیکنان تیم ملی و گسترش فرهنگ وقف


سعید معروف: استعدادهای ورزشی در مناطق محروم نیازمند کمک نیک‌اندیشان / رضا یزدانی : وقف اماکن ورزشی کمک به سالم نگه‌داشتن جوانان است .

بقاع خبر: فرهنگ وقف در میان مردم ما از جایگاه خوبی برخوردار است، خصوصاً در سال‌های اخیر با توجه به تبلیغاتی که در این زمینه انجام‌شده مردم بیش‌از پیش با آن آشنا شده و قدم‌های خوبی در جهت گسترش حوزه های وقف صورت گرفته است .

سعید معروف: کمک به رونق ورزش بهترین وقف است .

بازیکن تیم ملی والیبال میر سعید معروف‌لکرانی والیبالیست ایرانی و کاپیتان فعلی تیم ملی والیبال مردان ایران است که لقب بااخلاق‌ترین و بهترین پاسور تیم ملی و آسیا را به خود اختصاص داده است.

این والیبالیست محبوب کشورمان درباره نقش وقف در گسترش ورزش می‌گوید: در رشته‌ای که من در آن فعالیت می‌کنم استعدادهای فراوانی وجود دارد که در صورت سرمایه‌گذاری روی آن‌ها می‌توان چند تیم ملی والیبال برای کشور تشکیل داد، اما ازآنجایی‌که این استعدادها در مناطق محروم هستند و نمی‌توانند به‌صورت حرفه‌ای وارد این ورزش شوند، لذا این مهم می‌طلبد تا دست‌اندرکاران در این زمینه اقدام کنند.

معروف در خصوص اینکه برای رفع این مشکل تا الآن چه‌کارهایی انجام داده است می‌افزاید: با توجه به بازی در باشگاه کمتر می‌توان اقدام مؤثری در این زمینه انجام دهم ، اما در صورت داشتن فرصت هر کاری که بتوانم انجام خواهم داد تا به رونق و شکوفایی این رشته و استعدادیابی کمک شود.

این بازیکن تیم ملی در خصوص میزان آشنایی خود با سنت حسنه وقف گفت: خوشبختانه کمک به دیگران و فرهنگ وقف ازجمله مسائلی است که در میان مردم ما از جایگاه واقعی برخوردار است، خصوصاً در سال‌های اخیر با توجه به تبلیغاتی که در این زمینه انجام‌شده مردم بیش‌ازپیش با آن آشنا شده و قدم‌های خوبی در این زمینه برداشت‌شده است.

معروف در خصوص جایگاه فعلی وقف در کشور می‌افزاید: اعلام اخباری درباره واگذاری و ساخت مدرسه و مسجد توسط خیرین در کنار به تصویر کشاندن محرومانی که با شوقی وصف‌ناپذیر از این امکانات استفاده می‌کنند، بسیار مسرت بخش است.

این بازیکن والیبال در خصوص برنامه‌اش برای وقف کردن ادامه می‌دهد: در این خصوص نمی‌توانم فعلاً حرفی بزنم، اما مطمئن باشید همان‌طور که ورزشکاران کشور برای اعتلای کشور خود از هیچ تلاشی فروگذار نیستند، در این بخش نیز اکثراً همراه هستند و با توجه به آشنایی که از دوستان دارم در جریان برخی از این موارد هستم.

معروف با اشاره به نقش وقف در توسعه ورزش کشور می‌گوید: مثلاً در همین بازی والیبال ما بهترین استعدادها را در مناطق محروم داریم که اگر امکانات نیکوکاران و واقفان در اختیار آن‌ها قرار بگیرد، نقش مهمی در درخشان‌تر شدن ورزش کشور در سطح جهان خواهند داشت.

رضا یزدانی: تبلیغات ونشان دادن آثار وبرکات  وقف ؛ می‌تواند بهترین اثر و تبلیغ برای این فرهنگ باشد .

قهرمان جهانی کشتی رضا یزدانی اهل جویبار، ملقب به پلنگ جویبار ، کشتی‌گیر ی است که در مسابقات جهانی کشتی ۲۰۱۱ در وزن ۹۶ کیلوگرم توانست مدال طلا ی جهان را کسب کند. او همچنین توانسته در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ بوداپست هم  با پیروزی بر گازیموف کشتی‌گیر آذربایجانی دومین مدال طلای جهانی خود را کسب کند.

این جوان ورزشکار در خصوص کمبودهای موجود در رشته ورزشی موردعلاقه‌اش می‌گوید: ازآنجاکه استان مازندران درزمینه کشتی از دیرباز صاحب‌نام بوده و توانسته کشتی گیران بسیاری را در سطح ملی و بین‌المللی تربیت و   معرفی کند ،اما اگر امکانات موجود ازجمله ورزشگاه و مربی برای آن‌ها فراهم می  شد،شاهد شکوفایی استعدادهای بسیاری در این زمینه می بودیم.

یزدانی  می‌افزاید: هرچند در زمینه ایجاد امکانات در حدی نیستم، که بتوانم کاری انجام بدهم ، اما در زمینه مشورت و کارهای فنی در این رشته  هرآن چه که دارم می‌توانم عرضه کنم.

این کشتی‌گیر جویباری کشورمان که در خصوص آشنایی با فرهنگ  وقف می‌گوید: تا چند سال قبل با وقف آشنا نبودم و تنها می‌دانستم که مال وقفی را نمی‌توان دخل و تصرف کرد، اما با توجه به فزونی وقف های جدید  توسط افراد جامعه و اعلام اخبار آن از رسانه‌ها کم کم متوجه ارزش معنوی این حرکت ارزشمند شدم،چراکه با این کار می‌توان شرایط خوبی را برای پیشرفت افرادی که نیازمند به حمایت هستند، مهیا کرد.

وی در پاسخ به اینکه برای ارتقاء فرهنگ  وقف چه می‌توان کرد می‌افزاید: تبلیغات ونشان دادن آثار وبرکات  وقف ؛ می‌تواند بهترین اثر و تبلیغ برای این فرهنگ  باشد، چراکه مردم هرچه را با چشم خود ببینند، بیشتر باور خواهند کرد وبه این سنت حسنه ومجریان بیشتر اعتماد خواهند کرد.

رضا یزدانی در خصوص اینکه آیا برنامه ای دارد که در آینده خود نیز جزءواقفین باشد بیان می‌کند: مطمئن باشید هیچ انسانی از انجام کار خیر که موجب رضایت بندگان خدا شود کوتاهی نخواهد کرد، در مورد خودم نیز باید بگویم چون این امر دلی است، لذا در صورت توان این کار خداپسندانه را انجام خواهم داد اما دلم نمی‌خواهد آن را علنی کنم.

این جوان جویباری در خصوص آثار وقف در توسعه ورزش  کشور می‌افزاید: ازآنجاکه ورزش می‌تواند جلوی کشانده شدن جوانان را  به بزهکاری وناهنجاری ها  بگیرد، لذا ساخت ووقف اماکن ورزشی می‌تواند تأثیر مهمی در جلوگیری جوانان از کشانده شدن به منکرات  ومسائل انحرافی داشته باشد .

منبع :

پایگاه اطلاع رسانی سازمان اوقاف و امور خیریه

 

مربوطه به : اجتماعیاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :