کدخبر : 24993 |

از مقابله با کرونا تا توزیع بسته های تبرکات مهدوی


همه ساله به مناسبت میلاد حضرت مهدی برنامه های متعددی در سراسر کشور از سوی دستگاه های دولتی  و مردم برکزار می شد . امسال شیوع کرونا برگزاری این مراسم را رنگ و بوی دیگری بخشید .

.برنامه نسیم انتظار تبدیل به الگوی مناسبی در سراسر کشور شد

به گزارش بقاع خبر از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه ،  معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از توزیع بیش از ۱۰ هزار بسته حمایتی بین نیازمندان به مناسبت نیمه شعبان در قالب برنامه «نسیم انتظار» خبر داد.

حجت‌الاسلام غلامرضا عادل، معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه اجرای برنامه «نسیم انتظار» به مناسبت نیمه شعبان گفت: با توجه به استقبال مردم از اجرای برنامه نسیم انتظار که از اوایل هفته جاری اجرا شد، این برنامه از سوی بقاع متبرکه با اجرای تواشیح، سرود و مداحی دنبال شد و برای سایر استانها نیز این انگیزه ایجاد کرد تا برنامه نسیم انتظار را به صورت کامل اجرا کنند.

وی اظهار کرد: در روز نیمه شعبان نیز از ۳۱۳ بقعه که پیش بینی شده بود، کاروانها حرکت کردند و در بیش از ۱۴۰۰ نقطه در مناطق مختلف کشور به اجرای برنامه پرداختند.
حجت الاسلام عادل عنوان کرد: به نظر می رسد علاوه بر بقاع متبرکه، مساجد، هیئات و گروه های جهادی هم با توجه به الگوی مناسبی که ارائه شده بود اقدام به اجرای برنامه های مختلف در این زمینه کردند و در تمامی نقاط کشور شاهد بودیم که عاشقان امام زمان(عج) نگذاشتند این روز مهم با شرایطی که وجود دارد به خاموشی سپری شود و ذکر و یاد امام زمان(عج) را در هرکوچه و خیابان احیا کردند.
وی بیان کرد: در کنار این برنامه ها در شب گذشته که احیاء شب نیمه شعبان را داشتیم در بیش از ۳۵ امامزاده این کار انجام شد و توسط شبکه های استانی و رسانه ملی پخش شد و در روز نیمه شعبان هم در بعضی از امامزاده ها زیارت آل یاسین و توسل به امام زمان(عج) قرائت و توسط شبکه ها پخش شد و همینطور بسته های «تبرکات مهدوی»، شامل قربانی و نذورات که توسط خیرین اهداء شده بود و بسته های حمایتی که در نظر گرفته شده بود بین نیازمندان توزیع شد.
وی در پایان تصریح کرد: برای ارائه گزارش کامل در این زمینه نیازمند جمع آوری آمار دقیق تر هستیم، اما به نظر می رسد بیش از ۱۰ هزار بسته حمایتی توسط بقاع متبرکه بین نیازمندان توزیع شده باشد.

توزیع بیش از ۱۲۰۰ بسته تبرکات‌ مهدوی توسط اوقاف کرمانشاه

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه گفت: همزمان با سالروز میلاد باسعادت امام زمان (عج)، تعداد ۱۲۰۰ بسته غذایی و بهداشتی تحت عنوان “تبرکات مهدوی” از محل عواید موقوفات استان و از سوی مراکز افق بقاع متبرکه میان مردم استان توزیع شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمّد صالحی گفت: با توجه به اینکه امسال به علت شیوع بیماری کرونا و تعطیل شدن تجمعات در کشور و تعطیلی موقت بقاع متبرکه، همزمان با سالروز میلاد باسعادت امام زمان (عج)، تعداد ۱۲۰۰ بسته غذایی و بهداشتی تحت عنوان “تبرکات مهدوی” از سوی مراکز افق بقاع متبرکه میام مردم استان توزیع شد.
وی افزود: یکی از برنامه های طرح نسیم انتظار، راه اندازی ۳۱۳ کاروان جشن و شادی در سراسر کشور است که ۸ کاروان نیز در استان با اجرای برنامه های مولودی خوانی و نورافشانی به راه افتاد.
حجت الاسلام صالحی توزیع نان صلواتی از ۹ نانوایی شهرستان سرپل ذهاب میان مردم را از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای اجرای این طرح دانست.
وی ادامه داد: همچنین بسته های تغذیه ای میان وعده میان کادر درمان بیمارستان های استان که درگیر بیماری کرونا هستند توزیع شده و ادامه دارد.
مدیرکل اوقاف استان ، ذبخ گوسفند در بقاع متبرکه مجری طرح و توزیع میان نیازمندان را یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در روز نیمه شعبان توسط این اداره کل و مراکز افق بقاع متبرکه از محل عواید موقوفات و بقاع متبرکه اعلام کرد.
حجت الاسلام صالحی در پایان قرائت دعای فرج و سلامتی امام زمان از بلندگوی بقاع متبرکه در شب نیمه شعبان، پخش دعای عهد، دعای توسل، زیارت آل یاسین، مناجات شعبانیه ، دعای هفتم صحیفه سجادیه و… را از بقاع متبرکه از برنامه های ویژه ماه شعبان دانست.

بقاع کاشان در خط مقدم مبارزه با کرونا

با توجه به شیوع ویروس کرونا در شهرستان کاشان با همت مراکز افق بقاع متبرکه کاشان بسته های حمایتی ارزاق بین ۳۶۵ خانوار و ۲۸۲۰پک بهداشتی در بین خانوارهای محدوده بقاع متبرکه توزیع گردید.

مسلم محمود زاده رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان اظهار داشت :این بسته های معیشتی با همت مراکز افق بقاع متبرکه امامزاده سلطان امیر احمدبن موسی المبرقع(ع)کاشان، امامزاده علی بن باقر علیه السلام مشهداردهال و امامزاده ولی بن موسی علیه السلام راوند و امامزاده ابراهیم(ع)فین و با بهره مندی از ظرفیت خیرین با ارزشی بیش از ۹۳۲میلیون وپانصد هزارریال تهیه و در یکماه اخیر در بین خانواده های آسیب پذیرکاشان. راوند و مشهداردهال توزیع گردیده است.
وی در مورد توزیع پک بهداشتی افزود : پک های توزیع شده شامل (ماسک ،مواد ضدعفونی ،دستکش،ژل و….) می باشد که ارزشی بالغ بر ۱۰۰ میلیون ریال را دارا بوده است.
این مقام مسئول از دیگر اقدامات بقاع متبرکه کاشان را ضد عفونی کردن بقاع خصوصا محدوده و محلات حرمهای مطهر دانست که توسط قرارگاه های جهادی امامزاده عبدالله (ع)لتحر و دیگر بقاع متبرکه فوق الذکر صورت پذیرفته وبیش از ۱۶۴۰۰لیتر مواد ضد عفونی کننده با ارزشی بیش از ۱۶۵میلیون ریال مصرف و محلات اطراف بقاع متبرکه بطور خودجوش ضد عفونی گردیده است.
محمود زاده در ادامه تصریح کرد :همچنین با توجه به اینکه همه ساله دراین ایام مراسم جشن های مختلفی در سطح گسترده در بقاع متبرکه برگزار می شد در ایام و اعیاد شعبانیه و نوروز بیش از ۳۰ ویژه برنامه توسط مراکز افق بقاع متبرکه از کنار مضجع شریف امامزادگان با ارزشی بالغ بر ۵۰میلیون ریال تهیه و بطور همزمان از شبکه های مجازی پخش شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان خاطر نشان کرد :ویژه برنامه های نوروزی امامزاده سلطان امیراحمد علیه السلام کاشان هر شب به مدت ۱۵شب و بقاع متبرکه علی بن باقر علیه السلام مشهداردهال و ولی بن موسی الکاظم راوند نیز در روزهای جشن مراسم مختلفی داشتند.

گفتنی است کاشان دارای ۱۲۰بقعه متبرکه و امامزاده می باشد که با شیوع ویروس کرونا درب حرمهای مطهر به جهت جلوگیری از تجمع و انتشار این ویروس به استناد مصوبه ستاد بحران بسته شد.

 

 

مربوطه به : آخرین عناوینأماكن مذهبيامامزادگاناخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :