کدخبر : 24843 |

 توزیع بسته های حمایتی و ارزاق بین ۳۶۵خانوار توسط مراکز افق بقاع متبرکه کاشان


با توجه به شیوع ویروس کرونا و ایام نوروز با همت مراکز افق بقاع متبرکه کاشان بسته های حمایتی ارزاق بین ۳۶۵خانوار توزیع گردید.

مسلم محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار بقاع خبر، با اشاره به این مطلب که این بسته های حمایتی ارزاق با همت مراکز افق بقاع متبرکه امامزاده سلطان امیر احمدبن موسی المبرقع(ع)کاشان. امامزاده علی بن باقر علیه السلام مشهداردهال و امامزاده ولی بن موسی علیه السلام راوند و امامزاده ابراهیم(ع)فین آماده شده است گفت:  این ارزاق که شامل (برنج.مرغ.حبوبات.گوشت.ماکارونی و غیره بوده است) با بهره مندی از ظرفیت خیرین با ارزشی بیش از ۹۳۰میلیون ریال تهیه و در یک ماه اخیر در بین خانواده های آسیب پذیرکاشان. راوند و مشهداردهال توزیع گردیده است.

وی با بیان اینکه این بسته‌های حمایتی ارزشی بالغ بر ۹۳۰ میلیون تومان داشته است،افزود: همچنین ۲۸۲۰ پک بهداشتی مشتمل بر ماسک و مواد ضد عفونی و غیره نیز در بین خانوارهای محدوده بقاع متبرکه توزیع گردید.
محمودزاده، ضد عفونی کردن بقاع متبرکه خصوصا محدوده و محلات حرمهای مطهر را از دیگر اقدامات اینگونه بقاع متبرکه عنوان کرد و افزود: این عملیات که توسط قرارگاههای جهادی امامزاده عبدالله (ع)لتحر و دیگر بقاع متبرکه فوق الذکر صورت پذیرفته بیش از ۱۶۴۰۰لیتر مواد ضد عفونی کننده به ارزشی بیش از ۱۶۰میلیون ریال مصرف و محلات اطراف بقاع متبرکه بطور خودجوش ضد عفونی گردیده است.
ویبا اشاره به برگزاری جشن ها و اعیاد در بقاع متبرکه گفت: با توجه به اینکه همه ساله دراین ایام مراسم جشنهای مختلفی در سطح گسترده در بقاع متبرکه برگزار می شد در ایام و اعیاد شعبانیه و نوروز بیش از ۳۰ ویژه برنامه توسط مراکز افق بقاع متبرکه از کنار مضجع شریف امامزادگان تهیه و بطور همزمان از شبکه های مجازی پخش شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.
ویژه برنامه های نوروزی امامزاده سلطان امیراحمد علیه السلام کاشان هر شب به مدت ۱۵شب و بقاع متبرکه علی بن باقر علیه السلام مشهداردهال و ولی بن موسی الکاظم راوند نیز در روزهای جشن مراسم مختلفی داشتند.
گفتنی است کاشان دارای ۱۲۰بقعه متبرکه و امامزاده میباشد که با شیوع ویروس کرونا درب حرمهای مطهر به جهت جلوگیری از تجمع و انتشار این ویروس به استناد مصوبه ستاد بحران بسته شد.

 

مربوطه به : أماكن مذهبيامامزادگاناخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :