کدخبر : 24821 |

دعوت از عاشقان اهل بیت (ع) به همکاری


پایگاه خبری بقاع نیوز با هدف معرفی اهل بیت (ع) و امام زادگان از مسئولان ، مدیران ، روابط عمومی های سازمان اوقاف و امور خیریه ، حوزه های علمیه ، مراکز مذهبی ، هیات امناء امام زادگان ، بقاع متبر سراسر کشور و جهان در حوزه های خبرنگاری ،عکاسی ، فیلمبرداری، نویسنده گی دعوت به همکاری می آورد .   


پایگاه خبری امام زادگان و بقاع متبرکه (بقاع نیوز) در سال ۱۳۸۹ بعنوان  « اولین سایت جامع  تخصصی ویدئویی امامزادگان ” با هدف آشنائی بیشتر عاشقان اهل بیت (ع) با اختران آسمان امامت و ولایت آغاز به کار نمود  .

تأکیدات صریح قرآن،سفارش پیامبر اسلام(ص) به حفظ دو امانت گرانبهایش و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل امامزادگان به قطب فرهنگی در کشور،انگیزه ای شد برای خدمت به ذریه پیامبر اکرم (ص)، نخستین قدمها از سال۸۳ در باشگاه خبرنگاران و با معرفی امامزادگان استان تهران (تصویر روز) از شبکه خبر سیما برداشته شد و در ادامه راه توفیق الهی یار و تهیه و پخش ۹۰ برنامه معرفی امامزادگان از شبکه قران و معارف سیما (بخش اخبار قرآنی) نیز نصیب شد. بحمد ا.. پخش این برنامه در سال ۸۶، موج جدیدی از توجه به امامزاده‌ها را در سایر استان‌ها ایجاد کرد و در پی آن بسیاری از هموطنان وعاشقان اهل بیت (ع)خواستارمعرفی امامزادگان دیگر استانهای کشور بودند.

هر چند علی رغم استقبال عاشقان اهل بیت(ع) به دلیل عدم همکاری مسئولان وقت باشگاه خبرنگاران جوان سازمان صدا و سیما و سازمان اوقاف و امور خیریه در سال ۸۹ مجبور به تعطیلی برنامه شدیم . اما ، این اتفاق را به فال نیک و گشودن درب دیگری برای ادامه راه گرفته و با اطلاع از عدم وجود  پایگاه اطلاعاتی  جامع در رابطه با امامزادگان و تاکیدات مقام معظم رهبری به حضور در فضای مجازی در سال ۱۳۸۹ با ثبت پایگاه خبری Boghanews.ir بعنوان  ” اولین سایت جامع  تخصصی ویدئویی امامزادگان ” با اندک بضاعت خویش وتنها با توکل به ذات اقدس بی کرانش و عنایت اهل بیت (ع) و عاشقان آن  اختران تابناک ، پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان را راه اندازی نمودیم .

هرچند تداوم تلاش ها ، مذاکرات و مکاتبات با صدا و سیما و سازمان اوقاف و امور خیریه به جائی نرسید  و حتی از رونمائی این پایگاه خبری به عنوان ” پایگاه تخصصی امام زادگان و بقاع متبرکه ” توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جلوگیری شد . اما با وجود تمام ضعفها وکاستیها ، در مدت زمان کوتاهی این پایگاه خبری کانون توجه بسیاری از عاشقان اهل بیت (ع) در ایران و دیگر کشورها  گردید . اما ، آغازی  در جهت ایجاد سایت های مشابه نظیر پایگاه جامع امام زادگان و بقاع متبرکه با بودجه سازمان اوقاف و امور خیریه که تاریخ آغاز به کار سایت های مذکور گویای این واقعیت است .

در صورت درخواست مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه و باشگاه خبرنگان جوان رونوشت نامه ها ، پیگیری ها و شرح مذاکرات تقدیم خواهد شد .

با تشکر از همکاری معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، به اطلاع عاشقان اهل بیت (ع) می رساند . پایگاه خبری امامزادگان یک پایگاه مردمی است وهیچ گونه وابستگی به هیچ سازمانی ندارد و هم اکنون با هزینه شخصی ، کمک معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، همکاری برخی از مراکز سازمان اوقاف و امور خیریه در جهت ارسال اخبار و خبرنگاران افتخاری از سراسر کشور در بخش های زیر در حال فعالیت می باشد که امید است با تغییر مدیریت در سازمان اوقاف و امور خیریه در نگرش این سازمان به رسانه های بخش خصوصی و غیر سازمانی که در جهت معرفی اهل بیت (ع) و امام زادگان فعالیت دارند نیز تغییر حاصل شود .

بخش های اصلی :

  1. معرفی امامزادگان، ثبت، حفظ و انتشار کرامات بزرگواران (در قالب‌های ویدئو، عکس و مکتوب)
  2. معرفی عاشقان اهل بیت(ع) (هنرمندان، خادمین، واقفین، زائرین و ثبت آثار ادبی و هنری آنان)
  3. بیان آخرین اخبار، برنامه‌ها و رویدادها در امامزادگان »
  4. فراهم نمودن امکان زیارت از راه دور و آشنایی تصویری با محیط امامزادگان را نیز برای مخاطبین
  5. انعکاس مشکلات و کاستی‌ها  در بقاع متبرکه از زبان متولیان امر و زائرین با هدف اطلاع‌رسانی به مسئولین مربوطه.
  6. شناسایی ،معرفی و ثبت بقاع متبرکه نیازمند به مرمت و بازسازی  با هدف هدایت خیرین بقعه ساز بسوی آبادانی این بقاع متبرکه.

امید است ، مسئولان ، مدیران ، کارشناسان حوزه های مختلف و عاشقان اهل بیت (ع) بیش از پیش این پایگاه را در جهت رسیدن به اهداف خود یاری نمایند .

آدرس: خیابان سازمان آب – (شهید نشوه) خیابان پژم – پلاک ۱۳ – طبقه پنجم – واحد۵۹

تلفن:  ۹-۶۸ ۲۲ ۰۰ ۷۷
همراه:۰۹۱۲۳۰۷۴۵۱۹

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی: , , , , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :