کدخبر : 24762 |

ویژه برنامه «نسیم انتظار» به دور از هر تجمعی در بقاع متبرکه سراسر کشور اجرا می‌شود


معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای برنامه های ویژه نیمه شعبان با عنوان «نسیم انتظار» در بخش های تبلیغی، معارفی و اجتماعی خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز: حجت‌الاسلام غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با روابط عمومی این سازمان ضمن تبریک حلول سال جدید و فرارسیدن اعیاد شعبانیه بویژه عید بزرگ نیمه شعبان؛ میلاد منجی عالم بشریت حضرت بقیهَ‌االله الاعظم(عج)، گفت: با عنایت به ایجاد محدودیت‌ها در برگزاری مراسم مذهبی و تجمعات دینی به دلیل بروز بیماری کرونا و ضرورت برنامه ریزی جهت یک اقدام مناسب فرهنگی، پیش بینی شده که برنامه ها به صورت مجازی و بدون حضور مستمع انجام شود و برنامه ها در روز نیمه شعبان بصورت میدانی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: برنامه های ویژه نیمه شعبان با عنوان «نسیم انتظار» در بخش های تبلیغی، معارفی و اجتماعی در نظر گرفته شده است که در زمینه فعالیت های تبلیغی، مهمترین برنامه، راه‌اندازی کاروان نسیم انتظار است که با هدف ایجاد نشاط و طراوت در ایام ولادت منجی عالم بشریت و به دلیل عدم امکان حضور مردم در بقاع متبرکه، بر آن شدیم تا با همت همکاران استان و ادارات اجرایی و هیات امنا و مدیران مراکز افق، ۳۱۳ بقعه شاخص در استانها؛ کاروان های نسیم انتظار را در کوی و برزن به حرکت درآورده و نوای دلنشین یا مهدی را به گوش جان تک تک اعضای جامعه برسانیم. همچنین فضا سازی و تبلیغات مهدوی با آذین بندی بقاع متبرکه، نصب بنر و حضور فعال در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی از دیگر برنامه های این بخش است.

عادل در ادامه به بخش معارفی ویژه برنامه های نیمه شعبان اشاره کرد و افزود: این بخش از برنامه ها که در بقاع متبرکه برگزار می شود، شامل اجرای برنامه استغاثه به حضرت مهدی(عج) است که با هماهنگی به عمل آمده با اعتاب مقدس ایران اسلامی مقرر شده در شب نیمه شعبان مطابق با چهارشنبه ۲۰ فروردین ساعت ۲۰ به طور همزمان برنامه توسل و استغاثه به درگاه حضرت احدیت و توجه به ذات مقدس حضرت حجت بن الحسن المهدی(عج) اجرا و از شبکه های سراسری نیز پخش شود. به همین منظور ادارات اجرایی شهرستان با هماهنگی هیات امنا نسبت به پخش دعای الهی عظم البلاء و نیز استغاثه به درگاه حضرت از بلندگوهای بقاع اقدام خواهند کرد.

وی گفت: همچنین مراسم احیای شب نیمه شعبان با عنایت به سفارش اولیاء و بزرگان مبنی بر احیاء شب نیمه شعبان و باتوجه به شرایط فعلی کشور در بقاع متبرکه ای که امکان پخش از شبکه های ملی و استانی دارند و یا در سایر فضاهای مجازی امکان پخش دارند با استفاده از سخنرانان و مداحان برجسته –بدون حضور مستمع – و با اطلاع رسانی جهت استفاده مردم همراه با پخش دعا و مناجات در اوقات مناسب صورت می‌پذیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در مورد فعالیت های حوزه اجتماعی نیز تصریح کرد: به منظور حمایت شایسته از اقشار ضعیف جامعه در روزهای نگرانی و با توجه به اهمیت و جایگاه والای انفاق و صدقه و همچنین صدقه و نذر برای سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان(عج)، ترتیبی اتخاذ شده تا ضمن تشویق و ترغیب خیرین، زمینه های مشارکت آنان در طرح «تبرکات مهدوی» فراهم شود. در این طرح فعالیت هایی شامل مشارکت عمومی در قربانی و توزیع گوشت آن بین فقرا و نیازمندان، تهیه بسته اقلام مورد نیاز خانوار و اهداء به ایشان، طبخ غذا و توزیع آن در مراکز درمانی و بیمارستانی از محل درآمد بقاع، تهیه و تولید اقلام بهداشتی (ماسک،دستکش و مواد ضد عفونی کننده و توزیع در اماکن و خانواده های نیازمند) به نیابت از امام زمان(عج) محقق خواهد شد.

مربوطه به : أماكن مذهبياجتماعیسیر و سفراخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :