کدخبر : 24760 |

برگزاری مراسم نسیم انتظار در ۸ امامزاده استان سمنان


همزمان با نیمه شعبان ؛ میلاد منجی عالم بشریت حضرت بقیه‌الله الاعظم ویژه‌برنامه نسیم انتظار به همت هیئت‌امنا و اعضای مراکز افق بقاع متبرکه سطح استان برگزار می‌شود.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از روابط عمومی استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی اظهار کرد: با عنایت به ایجاد محدودیت‌ها در برگزاری مراسم مذهبی و تجمعات دینی به‌منظور قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس و ضرورت برنامه‌ریزی جهت یک اقدام مناسب فرهنگی اجرای ویژه‌برنامه نسیم انتظار در دستور کار قرارگرفته است.

وی افزود: ترویج و تبیین اندیشه مهدویت و انتظار حقیقی، گسترش یاد و نام امام زمان علیه‌السلام و تعمیق ارتباط با ایشان، ایجاد نشاط معنوی و طراوت در شرایط کنونی جامعه و حمایت و پشتیبانی از اقشار ضعیف جامعه از مهم‌ترین اهداف این ویژه‌برنامه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: برنامه‌های این ابلاغیه در سه بخش و بخش اول شامل برنامه‌های تبلیغی، بخش دوم شامل برنامه‌های معارفی و بخش سوم شامل برنامه‌های اجتماعی است.

وی عنوان کرد: باهدف ایجاد نشاط و طراوت در ایام ولادت منجی عالم بشریت و به دلیل عدم امکان حضور مردم در مراسم حضوری در بقاع متبرکه ، بر آن شدیم تا باهمت همکاران استان و ادارات اجرایی و هیئت‌امنا و مدیران مراکز افق ۸ بقعه شاخص استان ؛کاروان‌های نسیم انتظار را در کوی و برزن به حرکت درآورده و نوای دلنشین یا مهدی را به گوش جان تک‌تک اعضای جامعه برسانیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی گفت: در بخش برنامه های معارفی نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود در بقاع متبرکه استان و با همکاری هیئات مذهبی برنامه‌هایی مانند برنامه استغاثه به حضرت مهدی( عج)، احیای شب نیمه شعبان و دعا و مناجات در اوقات مناسب بدون حضور مراجعین و مجاورین بقعه و به‌صورت مجازی و در بستر شبکه‌های اجتماعی اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

مربوطه به : اجتماعیسیر و سفراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :