کدخبر : 24586 |

اقدامات اوقاف،بقاع متبرکه و امام زادگان درمقابله با ویروس کرونا


از تولید و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی رایگان تا ضد عفونی نمودن معابر

به گزارش بقاع نیوز: پس از شیوع کرونا وبسته شدن  تمامی امام زادگان به دستورستاد مقابله با ویروس کرونا ، با توجه به لزوم همراهی همگانی برای مهار کرونا و جلوگیری از شیوع آن ، بسیاری از امامزادگان اقدام به دائر نمودن کارگاه های تولید ماسک وتوزیع ماسک و مواد ضد عفونی بصورت رایگان در بین مردم و ضد عفونی نمودن معابر نموده اند .

فعالیت کارگاه تولید ماسک در ۱۲ امامزاده شاخص استان مازندران

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی مناسبی از راه‌های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح بقاع متبرکه استان صورت گرفته است ، گفت: آستان مقدس امامزادگان مازندران روزانه در نوبت‌های مختلف ضدعفونی و از برگزاری هرگونه مراسم، تجمع و توزیع نذری جلوگیری می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک در ۱۲ امامزاده شاخص استان خبر داد و گفت: کارگاه‌های تولید ماسک با همکاری خواهران بسیجی و خادمین آستان مقدس امامزادگان مازندران راه‌اندازی شده است که بستگی به ظرفیت آن بقعه متبرکه و نیروی کار روزانه ماسک تولید و بین مردم توزیع می‌شود.

حیدری تصریح کرد: برای جلوگیری از تجمع هنگام توزیع ماسک، خادمین آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مقابل درب خانه‌های شهروندان اقدام به اهدای ماسک می‌کنند.

او با بیان اینکه اوقاف مازندران برای حفظ سلامتی مردم، جلوگیری از شیوع ویروس و شکست دادن این کرونا ویروس تلاش می‌کند، خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم از خانه‌های خود بیرون نیایند تا چرخه شیوع این ویروس قطع شود.

کارگاه تولید ماسک در بقعه متبرکه امامزاده سید سلطان محمد فعال شد.

کارگاه تولید ماسک در استان متبرکه امامزاده سید سلطان محمد با همکاری خواهران بسیجی و خادمان

مهدی سقایی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان با اشاره به ایجاد کارگاه تولید ماسک در استان متبرکه امامزاده سید سلطان محمد گفت : دراین کارگاه ۱۰ نفر از خواهران بسیجی و خادمان افتخاری امامزاده روزانه ۴۰۰ عدد ماسک را آماده می کنند.

وی تصریح کرد: این ماسک در راستای پیشگیری از ویروس کرونا بین اهالی روستاهای زیارت سید سلطان محمد، رهدار و فاریاب توسط خادمان امامزاده در خانه های بهداشت و درب منازل توزیع خواهد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودان با بیان اینکه اطلاع‌رسانی مناسبی از راه‌های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح بقاع متبرکه شهرستان صورت گرفته است، افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا طی چند مرحله بقاع متبرکه امامزاده سید سلطان محمد ، شاه قطب الدین حیدر در شهر رودان ، سید محمود در روستای سکل، سید عمرو در مه روستای اسلام آباد ، سید علی در شهر زیارتعلی ، نظر گاه حضرت ابوالفضل علیه السلام روستای کمیز و سایر نظرگاه ها توسط هیات امنا، خادمین و بسیجیان ضد عفونی شده است.

سقایی با بیان اینکه مواد لازم به جهت ضد عفونی از سوی اوقاف و امور خیریه شهرستان تامین شده است گفت: این کار تا زمان ریشه کنی این ویروس منحوس ادامه خواهد داشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: درب های کلیه بقاع متبرکه شهرستان در حال حاضر به جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی بسته است.

تولید ۳۵ هزار ماسک پارچه ای توسط اوقاف شهرری

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بخشی از هزینه تولید ماسک های پارچه ای از محل موقوفه فخرالدوله بوده تعدادی از این اقلام بین مردم منطقه کهریزک توزیع خواهد شد.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری تولید ۳۵ هزار ماسک پارچه ای توسط اوقاف شهرری گفت : ماسک های پارچه ای قابل شستشو بوده و مردم می توانند با اطمینان خاطر از آن استفاده کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: تعدادی از ماسک ها هم بین همسایگان پیرامون امامزادگان و بقاع متبرکه توزیع می شود.

حجت الاسلام صادقی به اقدامات اوقاف ری در خصوص پیشگیری و ضدعفونی کردن امام زادگان و بقاع متبرکه گفت: در امام زادگان دستگاه مولد ازن نصب شده که به طور خودکار این اماکن را ضد عفونی می کند.

تبدیل شدن فضای آستان امامزاده ناصرالدین (ع) در تهران به کارگاه تولید ماسک

اکبر صادقی عضو هیأت امنای امامزاده ناصرالدین (ع) که خودش پای چرخ خیاطی اقدام به تولید ماسک می‌کند، می‌گوید: پس از شیوع کرونا حس نیاز کردیم که برای مبارزه با کرونا دست به کار شویم و به مردم خدمت کنیم.

وی با اشاره به تولید ماسک‌ برای مردم به منظور جلوگیری از شیوع کرونا اظهار داشت: خادمان افتخاری برای رضای خدا همراه شدند و  با تمامی تدابیر بهداشتی روزانه تا ۲ هزار ماسک تولید می‌کنند.

همچنین در آستان امامزاده ناصرالدین (ع) علاوه بر تولید و توزیع ماسم، موارد ضدعفونی نیز بین مردم توزیع می‌شود و گروه جهادی شبانه در ضدعفونی معابر و خیابان‌ها اهتمام دارند.

 

 

 

 

مربوطه به : اخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی: , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :