کدخبر : 24565 |

رهنمودها و توصیه های مقام معظم رهبری و مراجع در خصوص مقابله با ویروس کرونا


رعایت توصیه‌ها و دستورالعمل‌های مداعان سلامت ومسئولان ذیربط در خصوص پیشگیری و جلوگیری از آلودگی ، احساس مسئولیت در خصوص سلامت دیگران ، توسل و دعا و توجه به پرودگار از جمله مواردی است که مقام معظم رهبری ، مراجع و علما بدان تاکید نموده اند .  

به گزارش بقاع نیوز: با شیوع ویروس کرونا در کشور مقام معظم رهبری  و علماء و مراجع نقطه نظرات خود را در خصوص رعایت توصیه‌ها و دستورالعمل‌های مسئولان بهداشت و درمان کشور در خصوص پیشگیری و جلوگیری از آلودگی افراد جامعه به ویروس کذکور ، ضرورت احساس مسئولیت همگانی در خصوص سلامت دیگران ، دعا و توسل به درگاه حضرت باریتعالی جهت رفع این بیماری را مورد تاکید قراردادند .

رعایت توصیه‌ها و دستورالعمل‌های مسئولان ، توسل و توجه به پرودگار و قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر رعایت توصیه‌ها و دستورالعمل‌های مسئولان در خصوص پیشگیری و جلوگیری از آلودگی، افزودند: از این دستورها نباید تخطی شود، چرا که خداوند ما را موظف کرده است در قبال سلامت خود و دیگران احساس مسئولیت کنیم، بنابراین هر چه به سلامت جامعه و جلوگیری از شیوع این بیماری کمک کند، حسنه و هر چه به شیوع آن کمک کند، سیئه است.

رهبر انقلاب اسلامی در توصیه‌ای دیگر همگان را به توسل و توجه به پروردگار فراخواندند و گفتند: البته این بلا آنچنان بزرگ نیست و بزرگ‌تر از آن نیز وجود داشته است اما بنده به دعای برخاسته از دل پاک و صاف جوانان و افراد پرهیزگار برای دفع بلاهای بزرگ بسیار امیدوارم، چرا که توسل به درگاه خداوند و طلب شفاعت از نبی مکرم اسلام و ائمه بزرگوار می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

ایشان افزودند: دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش‌مضمونی است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.

حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین همه دستگاههای کشور را به همکاری و در اختیار قرار دادن امکانات مورد نیاز وزارت بهداشت که در صف مقدم مقابله با بیماری قرار دارد، توصیه کردند و گفتند: نیروهای مسلح و دستگاههای مرتبط با دفتر رهبری نیز به انجام این کار موظف شده‌اند.

خوب است در تمام خانه‌ها قرائت زیارت عاشورا و حدیث کسا خوانده شود .

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: مردم باید توصیه‌ها و دستوراتی را که مسئولان بهداشت و درمان کشور برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا ارائه می‌دهند را با دقت رعایت کنند و انجام دهند و از حضور در امکان عمومی بپرهیزند.

این مرجع تقلید در یک فایل ویدئویی که روز شنبه منتشر شد، در این خصوص افزود: برای مقابله با این بیماری باید بر اعصاب خود مسلط باشیم و از ترس و استرس پرهیز نماییم.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر توکل بر خداوند، تاکید کرد: ‌خوب است در تمام خانه‌ها زیارت عاشورا و حدیث کسا خوانده شود، زیرا این دو به همه روحیه می‌دهد و آثار گرانبهایی دارد.

وی با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی، ادامه داد: در این مقطع زمانی معاشرت‌ها و حضور در مراکز عمومی صحیح نیست.

وی تصریح کرد: از جمله مسائلی که بر هر انسانی واجب است، حفظ جان و سلامت است و اگر انسان در این زمینه کوتاهی کند، در پیشگاه خداوند مسئولیت دارد.

حجت بودن توصیه مسئولان بهداشتی

آیت الله جعفر سبحانی از دیگر مراجع تقلید نیز با تاکید ضرورت توجه به هشدار ها و توصیه‌های پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا گفته بود: توصیه پزشکان و مسئولان بهداشتی و درمانی کشور برای مقابله با کرونا از جمله عدم حضور در اجتماعات برای ما حجت است.

 

 

 

مربوطه به : دیگر خبرهادیگر حوزه هامعارفدین و اندیشهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :